Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Zora NFT 50 Milyon Dolar Yatırım Arttırdı

Paylaş

Popüler bir pazar olan Zora NFT Marketplace, bu hafta büyük bir destek alarak tohum finansmanında 50 milyon dolar topladı. Bu son finansman turuna liderlik eden, Coinbase Ventures, Kindred Ventures ve Haun Ventures ekibidir. NFT sektörüne ait haberleri ilk ben öğrenmeliyim diyorsan NFXHaber’i takip etmeyi unutma.

NFT sektörüne olan yoğun ilgi görece yılın ortalarında büyük düşüş yaşıyor. Fakat büyük şirketler NFT sektörünün geleceğin güven duymaktan geri çekilmiyor. Böylelikle yatırım almaya çalışan büyük şirketler ciddi miktarda paralar toplama fırsatını buluyorlar.

Haun, NFT alanında ilk büyük hamlesini yapan yeni bir girişim fonudur. Yatırım, açık kaynak pazaryeri protokolü Zora’nın geliştirilmesine yardımcı olacak. Ayrıca daha da önemlisi, OpenSea’nın hakim olduğu bir pazara meydan okumalarına izin verecek.

Zora, tipik NFT pazaryeriniz değil, bu sadece bir alım/satım operasyonu. Aslında Zora vizyonu kolektif bir yaratımdır. 2020’de kurulan şirket, başlangıçta fiziksel öğelerle bağlantılı NFT’lerin satıldığı bir yerdi. Bununla birlikte, zaman içinde pazar, hedef kitlesinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde adapte olmuştur.

Zora NFT Marketplace, Faydalı Geliştirme Araçları Sunar

Gelişen NFT alanında çevrimiçi mağazalar, pazar yerleri ve web siteleri oluşturmak için basit ama etkili geliştirme araçları sağlar. Önemli bir şekilde, Zora ayrıca sürdürülebilirliğe ve çevreyi korumaya odaklanmıştır. Kullanıcılar, ayak izlerini sınırlamaya yardımcı olmak için karbon ofsetleri satın alabilir.

Haun Ventures, Zora’yı NFT endüstrisinde bir aykırı değer olarak görüyor. Hatta kar takıntılı değil ve ortak bir değer ekonomisi oluşturmaya yardımcı olmak istiyor.

Haun Ventures’tan Sam Rosenblum, “Haun Ventures, ekiplerin daha iyi bir internet oluşturmasını destekliyor” dedi. “NFT’ler, web’in geleceği için merkezi olan temel bir yapı taşıdır. NFT’lerin, kültürü yaratanların katkılarına adil bir şekilde değer veren daha iyi teşviklerle oluşturulmuş bir web sayesinde daha adil ekonominin tadını çıkaracak yeni nesil yaratıcılar ve yapımcılar üreteceğine inanıyoruz”.

50 milyon dolarlık finansman, NFT pazar yeri endüstrisi için büyük bir açıklama. OpenSea tarafından neredeyse tam NFT pazar hakimiyeti çağında, Zora açık kaynaklı, zincir üstü protokolü ile yeni bir yaklaşım benimsiyor.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...