Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Zora NFT 50 Milyon Dolar Yatırım Arttırdı

Paylaş

Popüler bir pazar olan Zora NFT Marketplace, bu hafta büyük bir destek alarak tohum finansmanında 50 milyon dolar topladı. Bu son finansman turuna liderlik eden, Coinbase Ventures, Kindred Ventures ve Haun Ventures ekibidir. NFT sektörüne ait haberleri ilk ben öğrenmeliyim diyorsan NFXHaber’i takip etmeyi unutma.

NFT sektörüne olan yoğun ilgi görece yılın ortalarında büyük düşüş yaşıyor. Fakat büyük şirketler NFT sektörünün geleceğin güven duymaktan geri çekilmiyor. Böylelikle yatırım almaya çalışan büyük şirketler ciddi miktarda paralar toplama fırsatını buluyorlar.

Haun, NFT alanında ilk büyük hamlesini yapan yeni bir girişim fonudur. Yatırım, açık kaynak pazaryeri protokolü Zora’nın geliştirilmesine yardımcı olacak. Ayrıca daha da önemlisi, OpenSea’nın hakim olduğu bir pazara meydan okumalarına izin verecek.

Zora, tipik NFT pazaryeriniz değil, bu sadece bir alım/satım operasyonu. Aslında Zora vizyonu kolektif bir yaratımdır. 2020’de kurulan şirket, başlangıçta fiziksel öğelerle bağlantılı NFT’lerin satıldığı bir yerdi. Bununla birlikte, zaman içinde pazar, hedef kitlesinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde adapte olmuştur.

Zora NFT Marketplace, Faydalı Geliştirme Araçları Sunar

Gelişen NFT alanında çevrimiçi mağazalar, pazar yerleri ve web siteleri oluşturmak için basit ama etkili geliştirme araçları sağlar. Önemli bir şekilde, Zora ayrıca sürdürülebilirliğe ve çevreyi korumaya odaklanmıştır. Kullanıcılar, ayak izlerini sınırlamaya yardımcı olmak için karbon ofsetleri satın alabilir.

Haun Ventures, Zora’yı NFT endüstrisinde bir aykırı değer olarak görüyor. Hatta kar takıntılı değil ve ortak bir değer ekonomisi oluşturmaya yardımcı olmak istiyor.

Haun Ventures’tan Sam Rosenblum, “Haun Ventures, ekiplerin daha iyi bir internet oluşturmasını destekliyor” dedi. “NFT’ler, web’in geleceği için merkezi olan temel bir yapı taşıdır. NFT’lerin, kültürü yaratanların katkılarına adil bir şekilde değer veren daha iyi teşviklerle oluşturulmuş bir web sayesinde daha adil ekonominin tadını çıkaracak yeni nesil yaratıcılar ve yapımcılar üreteceğine inanıyoruz”.

50 milyon dolarlık finansman, NFT pazar yeri endüstrisi için büyük bir açıklama. OpenSea tarafından neredeyse tam NFT pazar hakimiyeti çağında, Zora açık kaynaklı, zincir üstü protokolü ile yeni bir yaklaşım benimsiyor.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...