Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Zora NFT 50 Milyon Dolar Yatırım Arttırdı

Paylaş

Popüler bir pazar olan Zora NFT Marketplace, bu hafta büyük bir destek alarak tohum finansmanında 50 milyon dolar topladı. Bu son finansman turuna liderlik eden, Coinbase Ventures, Kindred Ventures ve Haun Ventures ekibidir. NFT sektörüne ait haberleri ilk ben öğrenmeliyim diyorsan NFXHaber’i takip etmeyi unutma.

NFT sektörüne olan yoğun ilgi görece yılın ortalarında büyük düşüş yaşıyor. Fakat büyük şirketler NFT sektörünün geleceğin güven duymaktan geri çekilmiyor. Böylelikle yatırım almaya çalışan büyük şirketler ciddi miktarda paralar toplama fırsatını buluyorlar.

Haun, NFT alanında ilk büyük hamlesini yapan yeni bir girişim fonudur. Yatırım, açık kaynak pazaryeri protokolü Zora’nın geliştirilmesine yardımcı olacak. Ayrıca daha da önemlisi, OpenSea’nın hakim olduğu bir pazara meydan okumalarına izin verecek.

Zora, tipik NFT pazaryeriniz değil, bu sadece bir alım/satım operasyonu. Aslında Zora vizyonu kolektif bir yaratımdır. 2020’de kurulan şirket, başlangıçta fiziksel öğelerle bağlantılı NFT’lerin satıldığı bir yerdi. Bununla birlikte, zaman içinde pazar, hedef kitlesinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde adapte olmuştur.

Zora NFT Marketplace, Faydalı Geliştirme Araçları Sunar

Gelişen NFT alanında çevrimiçi mağazalar, pazar yerleri ve web siteleri oluşturmak için basit ama etkili geliştirme araçları sağlar. Önemli bir şekilde, Zora ayrıca sürdürülebilirliğe ve çevreyi korumaya odaklanmıştır. Kullanıcılar, ayak izlerini sınırlamaya yardımcı olmak için karbon ofsetleri satın alabilir.

Haun Ventures, Zora’yı NFT endüstrisinde bir aykırı değer olarak görüyor. Hatta kar takıntılı değil ve ortak bir değer ekonomisi oluşturmaya yardımcı olmak istiyor.

Haun Ventures’tan Sam Rosenblum, “Haun Ventures, ekiplerin daha iyi bir internet oluşturmasını destekliyor” dedi. “NFT’ler, web’in geleceği için merkezi olan temel bir yapı taşıdır. NFT’lerin, kültürü yaratanların katkılarına adil bir şekilde değer veren daha iyi teşviklerle oluşturulmuş bir web sayesinde daha adil ekonominin tadını çıkaracak yeni nesil yaratıcılar ve yapımcılar üreteceğine inanıyoruz”.

50 milyon dolarlık finansman, NFT pazar yeri endüstrisi için büyük bir açıklama. OpenSea tarafından neredeyse tam NFT pazar hakimiyeti çağında, Zora açık kaynaklı, zincir üstü protokolü ile yeni bir yaklaşım benimsiyor.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...