Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Zipcy SuperNormal Nedir?

Paylaş

Zipcy SuperNormal, Güney Koreli sanatçı Zipcy tarafından yaratılan ve 8.888 dijital sanat eserinden oluşan bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede Zipcy SuperNormal nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. NFXhaber olarak, önde gelen NFT haberlerini sizin için derlemeye devam ediyoruz.

Zipcy SuperNormal nedir?

Zipcy SuperNormal, Ethereum Blockchain üzerinde barındırılan bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon, Güney Koreli sanatçı Zipcy tarafından üretilmiştir. Zipcy, koleksiyonunu “olağanüstü olmanın ne anlama geldiğine dair fikirlere yönelik düşündürücü, özgün ve ayrıntılı bir keşif” olarak nitelendiriyor. ERC-721 akıllı sözleşmesiyle oluşturulan SuperNormal koleksiyonu, 8.888 benzersiz insan NFT’sinden oluşuyor. Proje, kripto alanındaki Asyalı toplulukları ve üyeleri NFT alanına dahil etmeyi amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda oluşturulan bir Discord sunucusu bulunmaktadır. Sunucu, mevcut olarak 28.402 kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Çoğu NFT projesinin aksine SuperNormal, yalnızca NFT sahiplerine değil, katılmak isteyen tüm kullanıcılara açık.

Zipcy SuperNormal ne sunmaktadır?

Zipcy SuperNormal, çeşitliliğin estetiğine odaklanmaktadır. NFT’ler, dünyanın çeşitli yerlerinden farklı ten rengine, kıyafete, aksesuara ve vücut özelliklerine sahip 3 boyutlu insan illüstrasyonlarını içeriyor. NFT’ler, bir algoritma tarafından binden fazla özelliğin kombine edilmesiyle oluşturulmuştur. Bu nedenle, hiçbir NFT diğer bir NFT ile aynı değil. Basılan her NFT, benzersiz olsa da bazı NFT’ler daha nadir. Ancak nadir öğeler, ikincil NFT pazarlarında daha yüksek fiyatlarla işlem görüyor. Her Zipcy NFT’si, sahipleri tarafından kişiselleştirilebilmektedir. Proje, bu yolla kullanıcıların sanat hakkındaki yorumunu harekete geçirmeyi hedefliyor.

Zipcy’s Supernormal yol haritası

Zipcy SuperNormal, ileriye dönük olarak Decentraland metaverse üzerinde bir alan satın almak ve bu alanda SuperNormal konseptine uygun etkinlikler düzenlemeyi amaçlıyor. Bu etkinliklerin bazıları herkese açık, bazıları SuperNormal sahiplerine özel olarak gerçekleştirilmektedir.

Bunun yanında proje, 20 bin öğeden oluşan yeni bir koleksiyon üzerinde çalışıyor. Koleksiyona erişim, SuperNormal sahiplerine ücretsiz bir şekilde verilen Han Yak iksiriyle mümkün olacak. Han Yak iksirini kullanan kullanıcılar, moda koleksiyonundan rastgele 20-30 NFT’yi ücretsiz olarak alacak. Bu moda NFT’leri, kullanıcıların SuperNormal NFT’lerini istedikleri gibi giydirebilmesine olanak tanıyacak.

Son olarak koleksiyonun arkasındaki ekip, NFT sahiplerinin çeşitli ürünleri edinebileceği bir mağaza oluşturmayı hedefliyor. Kullanıcılar, bu mağaza aracılığıyla sokak tarzı kıyafetlerden imzalı posterlere kadar çeşitli ürünleri satın alabilecektir.

Zipcy SuperNormal nasıl alınır?

Zipcy SuperNormal koleksiyonun tüm NFT’leri basılmıştır. Bu nedenle, NFT’ler yalnızca ikincil pazarlarda el değiştiriyor. Koleksiyon Ethereum ağı üzerinde barındırıldığı için Ethereum tabanlı bir NFT pazarı bulmalısınız. Bu NFT pazarlarının en popüleri ise OpenSea. OpenSea’da NFT’ler genellikle ETH kullanılarak satın alınıyor. Yani ETH’ye ihtiyacınız olacak. ETH, kripto para borsalarından satın alınabilen bir kripto para. ETH’yi satın aldıktan sonra bir Ethereum cüzdanı edinmelisiniz. En popüler Ethereum cüzdanı MetaMask. ETH’lerinizi MetaMask cüzdanınıza aktardıktan sonra, cüzdanınızı OpenSea hesabınıza bağlayarak NFT satın alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...