Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Zed Run Legacy Nedir?

Paylaş

Zed Run Legacy, Dijital at NFT’lerin sanal ortamda yarışa katılmasını sağlayan bir platformdur. Sanal yarışlara katılan atlar NFT’ler olarak alınıp satılıyor. Belirtilenlere göre, en iyi atların altı rakamlı kazançlar sağladığı bir dijital platformdur. Oyuncular, Zed Run Legacy platformunda dijital atları sahiplenebilir, yetiştirebilir ve yarıştırabilir.

Kripto paralar uzun süredir bizlerle birlikte. Bunun yanı sıra, sanat ve spor sektörüne de giriş yapmıştır. Son birkaç yılda muhteşem bir şekilde teknolojik yerini buldular. Belki de kripto paralarının el atacağı son sektör olan at yarışları da artık sanal ortama taşınıyor.

Platformda haftanın her günü, her saat başında at yarışı ve bu tarzda birkaç etkinlik gerçekleşir. Dijital at sahibi olan kişiler, atlarını para ödüllü yarışlarda yarıştırmak için 2-15 dolar arasında giriş ücreti ödemektedir. Ayrıca, Çevrimiçi platformda sahiplendirilip ve yarıştırılan atların tamamı değiştirilemez jetonlardır. Kısacası sadece dijital varlıklardır.

Bununla birlikte, NFT çılgınlığı büyümeye devam ettikçe ve daha fazla insan dijital at yarışını keşfettikçe, Zed Run’ın hızla genişlemeye devam etmesi beklenmekte. Şirketin şu anda dünya çapında 30 çalışanı var ve işe alım yapmaya devam ediyorlar.

Çevreci ve hayvanları koruma örgütleri bu projeye destek veren kurumlardandır. Çünkü, örgütler hayvanların eğlence adı altında çalıştırılmasına bir an önce son verilmesi çağrısını yineledi.

Dijital at yarışı durumunda hiçbir hayvanın zarar görmediğine dair bir güvence var. Ayrıca, National Geographic’e göre, yalnızca Amerikan yarış pistlerinde haftada ortalama on at ölüyor.

Zed Run gibi platformlar, at yarışı hayranlarının bu tür etkiler hakkında endişelenmeden popüler sporun keyfini çıkarmasına izin veriyor. Geliştiriciler hala bu dijital atlara bir ömür verilmesi gerekip gerekmediğini tartışıyorlar. Ancak bu süreçte zarar gören hiçbir hayvan yok.

Zed Run Legacy Projesinin Sahipleri Kim?

Projenin sahipleri, Geoff Wellman, Rob Salha, Chris LAurent ve Chris Ebeling olmak üzere 4 kurucu ortak bulunmaktadır. İlk olarak 2018 yılında bu projeyi başlattılar ve at yarışı sektörüne bir inovasyon getirmeyi düşünüyorlardı.

Kurucu ortaklarından olan Laurent, proje hakkında şunu söyledi:

‘’Dünyanın en eski spor dallarından biri ve başlangıçtan bu yana hep değişmeden kaldı.’’

Kullanıcıların dijital at sahiplenmesinin sebebi gerçek dünyada at sahiplenme ve yarıştırmanın çok maliyetli olmasıdır. Bu yüzden, birçok kullanıcı burada birkaç 10 dolara at sahibi olabiliyor. Yetiştiriciliğini de gerçekleştiren kullanıcılar, atlarını yarıştırarak da gelir elde edebilir. Ünlüler ve sporcularda son zamanlarda bu alana yatırım yapmaya başladılar. HBO dizisi “Entourage” da Turtle’ı oynayan aktör Jerry Ferrara ve tıpkı profesyonel bir basketbolcu olan Wilson Chandler gibi dijital bir at sahibi oldu.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...
Önceki İçerikNFT Worlds Nedir?
Sonraki İçerikFidenza NFT Nedir?