Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Yahoo Decentraland Metaverse’de

Paylaş

Yahoo, Decentraland Metaverse’de özel bir Electric City deneyim haftası düzenleyecek. VegasCityDCL tarafından düzenlenen etkinlik 13 Haziran’da başlayacaktır. Ayrıca 22 Haziran tarihine kadarda ​devam edecektir. NFXhaber olarak, bu etkinliğin detaylarını sizin için derledik.

Yahoo Decentraland

Yahoo Decentraland ile Ortak Etkinlik Düzenliyor

Yahoo, Metaverse’teki tüm koleksiyoncular için bir hafta boyunca sürecek etkinlik düzenliyor. Web hizmetleri sağlayıcısı, Yahoo bu etkinliğe Electric City adını verdi. Bu etkinliğin amacı, NFT meraklılarını Metaverse’ün ortasında bir araya getirmektir. Etkinliğin 13 Haziran Pazartesi günü saat 02.00 ile 04:00 civarlarında başlaması planlanmaktadır. Koleksiyoncular bir hafta boyunca her gün giriş yapabilecektir. Ayrıca sosyalleşme imkanı ve Metaverse’ün kapsayıcı özelliklerinden faydalanabileceklerdir.

Etkinlik sırasında sanal bir basketbol maçı gerçekleştirilecektir. Bu basketbol maçına göre, katılımcılar Andy Gellenberg’den özel tasarım olan NFT giyilebilir ürünleri alacaklardır. Alman sanatçı, Nike, Brand Jordan, Powerade ve daha fazlasıyla yaptığı ortaklıklar ile ünlenmiştir.

Yahoo ve Decentraland Ortaklığa Devam Ediyor

Yahoo Electric City etkinliği şirketin Metaverse bir atılımıdır. Ancak Yahoo daha önceleri NFT destekli projelerde de yer almıştı. Ayrıca mart ayında yine ortak olacak şekilde bir etkinlik düzenlenmiştir. Şirket, The Initiation adlı Charli Cohen ve RSTLSS deneyimini sunmuştur. Etkinlik Metaverse Moda Haftası’nın (MVFW) bir parçası olarak Decentraland’da gerçekleşmişti. Ancak bu sefer Yahoo, NFT alanında bakış açısını genişletmek için yeni adımlar atıyor. Ayrıca her zamankinden daha kararlı görünüyorlar. Şirket şu an NFT topluluğu için unutulmaz etkinlikler için çalışmalar yapmaktadır.

Yahoo NFT Sektörüne İlgi Duyuyor

Geçen sene internet devi Yahoo ve mesajlaşma platformu Line, Line blok zinciri üzerinde NFT ticareti için ortaklık kurmuştu. Ayrıca ortaklığa göre Line’a ait olan blok zinciri üzerinde NFT ticareti gerçekleştirilecekti. Yahoo Japonya, NFT’leri kendi platformuna açık artırma satışlarına çıkarmıştır. Ayrıca Yahoo Japonya Müzayedesi hizmeti, 1998 yılından bu yana faaliyet göstermeye devam ediyor.

Platformda NFT ticaretini etkinleştirmek için iki ortak, Yahoo Auctions’ı, Line’ın NFT’ler de dahil olmak üzere dijital varlıkları yönetmek için tasarlanmış tescilli blok zinciri cüzdanı Line Bitmax cüzdanıyla entegre etmiştir. Ayrıca kullanıcıların Line Bitmax cüzdanı aracılığıyla yönetilen NFT’leri doğrudan Yahoo Auctions’da takas etmeleri sağlanmaktadır. Yahoo 2019 yılından beri kripto para birimi endüstrisinde aktif bir oyuncudur. Üstelik şirket, 2019’da başlatılan büyük bir yerel kripto para borsası olan Taotao’yu desteklediği bilinmektedir.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...