Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

XRP Ledger, Yerel NFT İşlevselliğini Uygulamaya Yaklaşıyor

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. En son uygulama, doğrulayıcıların, NFT belirteçlerini deftere getirecek olan XLS-20 standardı lehinde oy kullanmasına olanak tanır. RippleX, doğrulayıcıların değişiklik için oy kullanıp kullanmamaya karar vermeden önce durum tespiti yapması gerektiğini belirtti. XRP Ledger, Ripple üzerinde devam eden davaya rağmen güven oyu toplamakta.

ERC-20 tokenleri, birbirleriyle takas edilebilen tokenlerdir. Bazıları USDT, BNB, XRP DOGE ve ETH olmak üzere 500.000’den fazla ERC-20 tokeni bulunur. ERC-721 tokenleri ise, benzersizdir. Bu varlıklar, her zaman kendi benzersiz özellikleriyle ayırt edilir ve NFT’leri kapsar. MetaMask mobil cüzdanı, bir kripto veya blok zincirini ilk kez kullananlar için bile kullanıcı dostudur ve gezinmesi kolaydır. NFT cüzdanına, mobil uygulama üzerinden veya tarayıcınız ile erişmeniz mümkün.

XRP Ledger, ödemeler için varlıklara destek sağlamakta. Ayrıca yeni değişiklik, kabul edildiği takdirde, NFT’lerin deftere basılmasını, aktarılmasını ve yazılmasını mümkün kılacaktır. Hatta ekip, NFT kodunun düzgün çalıştığından emin olmak için “kapsamlı testler” gerçekleştirdi. Doğru performansı, güvenliği ve ölçeği sağlamalıdır. NFT’nin ortaya çıkmasıyla birlikte, XRP Defterinde daha fazla veri türünün izlenmesi ve sürdürülmesi gerekecektir.

XRP Ledger, İşlevselliğe İnanmakta

Geçen Eylül ayında Ripple, içerik oluşturucuların XRP Defterinin üzerine yeni projeler inşa etmelerine ve bunları pazara sunmalarına yardımcı olmak için başlatılan 250 milyon dolarlık NFT içerik oluşturucu fonunu başlattı. Hatta RippleX, geliştiricilerin XLS-20 standardıyla oynamasına izin veren bir NFT-Devnet’i zaten kullanıyor.

Nisan ayının sonlarında Ripple, kuruluşunun Michael Jordan’ın görsel otobiyografisinin yapımcısı da dahil olmak üzere bir dizi yeni yaratıcıyı tanıttığını duyurdu. Hatta bu otobiyografi ile birlikte piyasa üzerinde büyük bir ses getirmekte. Michael Jordan dünyada en çok ilgi gören ünlülerden birisidir. Şirket, NFT parti döngüsü için çok geç olabilmekte. NFT satışlarının son birkaç aydır düştüğü göz önüne alındığında, son kripto çılgınlığının nihayet ivme kaybettiği söylenebilmekte.

Her ne kadar bilindik markalar olursa olsun yatırımlarınızı yaparken detaylı araştırmayı ihmal etmeyin. Tüm piyasayı ve aldığınız ürünün geleceğini değerlendirmek sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte. 2022 yılında birçok büyük marka yatırımcılarına ciddi zararlar ettirdi.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...