Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Worldwide Webb Land Nedir?

Paylaş

Worldwide Webb Land Nedir?

Worldwide Webb Land, bir rol yapma oyunu olan Worldwide Webb metaverse içindeki çeşitli arazileri içeren bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede Worldwide Webb Land nedir, nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. NFXhaber olarak, merak eden okurlarımız için araştırdık. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

Worldwide Webb Land nedir?

Worldwide Webb Land, bir MMORPG oyunu olan Worldwide Webb’deki arazi ve apartman gibi oyun içi öğeleri içeren bir NFT koleksiyonudur. Ayrıca Koleksiyon, 9.514 benzersiz NFT’den oluşur. Bununla birlikte NFT’ler Ethereum ağı üzerinde ERC-721 standardı ile oluşturulmuştur. ERC-721, Ethereum Blockchain’de NFT vb. benzersiz dijital öğeleri oluşturmak için kullanılmaktadır. Bu akıllı sözleşme ile oluşturulan dijital öğeleri elde etmek, o varlığa ait çeşitli telif haklarını da elde etmenize olanak tanır.

NFT koleksiyonu kendi içerisinde 4 çeşit dijital öğeyi barındırır. Bu öğeler; küçük apartman, orta apartman, büyük apartman ve Penthouse’dir. Ayrıca koleksiyon içerisindeki en yoğun NFT’ler, küçük apartman NFT’leridir. Bu NFT’lerden 5200 adet bulunmaktadır. Bunun yanında; 3189 orta boyutta apartman ve 1050 büyük apartman koleksiyon içerisinde mevcuttur. Penthouse NFT’lerinden ise yalnızca 69 adet bulunmaktadır. NFT’ler nadirlik seviyelerine göre daha pahalıdır.

Worldwide Land ne sunmaktadır?

Worldwide Webb Land koleksiyonu içerisindeki tüm binalar, özelleştirilebilmektedir. Kullanıcılar, oyun içinde elde ettikleri dijital öğeleri apartmanlarının içine yerleştirebilmektedir. Eviniz ne kadar büyük olursa, dijital yaşam alanınız eşyalarınız da o kadar fazla olmaktadır. Kullanıcılar Worldwide Webb metaverse içerisinde sahip oldukları apartmanları, gerçek dünyadaki evleri gibi kullanabilmektedir. Ek olarak bu; parti vermek, koltukta uyumak ve topluluğunuzu eve davet etmek gibi çeşitli bir skalayı kapsar.

Ayrıca, bu NFT’lere sahip olmak, kullanıcılara metaverse oyunu içerisinde çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajların boyutu evinizin boyutuna göre değişmektedir. Yani daha büyük evler daha çok ödül kazanır. Projenin NFT sahiplerine sunduğu ödüller arasında tokenler, oyun içi kaynaklar, nadir öğelere erişim, nadir baskınlara erişim ve oy hakkı bulunmaktadır. Ayrıca NFT sahipleri, projenin yönetimine katılabilmektedir. Bu, yeni alınacak kararlarda oy kullanma ve topluluğa teklif sunma gibi özellikleri içerir.

Worldwide Webb Land nasıl alınır?

Worldwide Webb Land, Ethereum tabanlı NFT pazarları aracılığıyla satın alınabilmektedir. Hatta bu NFT pazarlarının en popüleri OpenSea’dir. OpenSea üzerinden NFT satın almak için ETH’ye ve bir MetaMask cüzdanına sahip olmanız gerekir. Bununla birlikte ETH; Bitci, Binance, KuCoin vb. kripto para borsaları üzerinden satın alınabilmektedir. Ek olarak ETH satın alan kullanıcılar, bir MetaMask cüzdanı oluşturarak borsadaki varlıklarını bu cüzdana transfer etmelidir. Tüm bu işlemleri gerçekleştiren yatırımcılar, cüzdanlarını OpenSea hesaplarına bağlayarak apartman NFT’lerini satın alıp metaverse’de yerini alabilir.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...