Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

World of Women NFT Nedir?

Paylaş

World of Women NFT Nedir? Nasıl Alınır?

World of Women NFT nedir? World of Women NFT, çeşitli özelliklere sahip kadın illüstrasyonlarını içeren, Ethereum tabanlı bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede World of Women NFT nedir, nasıl çalışır, ne sunar ve nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. NFXhaber olarak, sizin için araştırdık. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

World of Women NFT nedir?

2021 yılında Ethereum ağı üzerinde başlatılan World of Women NFT, Blockchain alanındaki kadın sayısının azlığına dikkat çekmek için oluşturulmuş bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyonun yaratıcısı ve kurucusu Yam Karkai isimli bir grafik sanatçısıdır. Yam Karkai projenin amacıyla ilgili şunları söyledi:

“Ben her zaman kadınlar üzerinde çalıştım. Sanatımla daima kadınları ön plana çıkarmayı, kadınların güçlü olduğunu göstermeyi ve çeşitliliği vurgulamayı hedefledim.”

Toplumsal sorumluluk temalı koleksiyon, 10 bin adet benzersiz kadın NFT’sinden oluşur. NFT’ler farklı arka plan renkleri ve kadın illüstrasyonlarını içerir. Kadınlar, ten rengi, göz rengi, vücut yapısı, kıyafet ve dudak rengi gibi çeşitli faktörlerle birbirinden ayrılmaktadır. Bazı özelliklere sahip NFT’ler diğerlerinden daha nadirdir.

Bununla birlikte NFT’lerin en büyük problemlerinden biri kopyalanmaya açık olmasıdır. World of Women, bu sorunu aşmak için kopyalanabilen NFT’nin kalitesini sınırlamıştır. Bir WoW NFT’sinin ekran görüntüsünü alan bir kullanıcı 800×800 piksel ile oluşturulmuş bir görüntü elde etmektedir. NFT’yi satın alan kullanıcılar ise, NFT’nin 4k ile oluşturulmuş bir versiyonunu elde etmektedir. NFT sahipleri, varlıklarını yeni NFT basmak veya türev projeler geliştirmek için kullanabilmektedir.

World of Women NFT nasıl çalışır?

World of Women NFT, Yam Karkai tarafından, Procreate ve Adobe Photoshop kullanılarak tasarlanmıştır. Her NFT, benzersiz bir kadın illüstrasyonunu içerir. Bununla birlikte yüksek görüntü kalitesine sahip NFT’leri satın alan kullanıcılar, varlıkları üzerinde çeşitli avantajlar elde eder. Bunlardan ilki, telif ile ilgilidir. NFT sahipleri, satın aldıkları dijital eserleri, ticari amaçla kullanabilmektedir. Kullanıcılar, türev projeler oluşturabilir ya da NFT’lerini çeşitli marka ve kullanıcılara kiralayabilir. NFT’lerini ticari amaçla kullanan kullanıcılar, elde edilen gelirin %50’sini alır. Ancak, telif gelirlerini elde etmek için World of Women’in belirlediği lisans koşullarını kabul etmek gerekir.

Bunun yanında World of Women NFT projesi, dünya çapında kadınları desteklemek için elde ettiği gelirin belirli bir kısmını çeşitli hayır kurumlarına bağışlar. Bağışlanan miktar, birincil satışlardan elde edilen gelirin %2,5’ini içerir. Projenin bağış yaptığı kurumlar; dünya çapında kız çocuklarının eğitim görmesi, erken yaşta evlendirilmelerinin önlenmesi ve kadınların çeşitli hastalıklarla mücadele etmesi gibi amaçlara sahiptir.

World of Women NFT nasıl alınır?

World of Women NFT’leri birincil satışlarda tükenmiştir. NFT’ler ikincil elden satılmaktadır. Nadirlik seviyelerine göre sınıflandırılan WoW NFT’leri, bu kritere göre farklı fiyat etiketlerine sahiptir. Bir WoW NFT satın almak için öncelikle OpenSea vb. Ethereum tabanlı NFT pazarlarından birine üye olmak gerekir. Bunun ardından, MetaMask gibi bir Ethereum cüzdanına ETH aktarmalı ve oluşturulan OpenSea hesabına MetaMask cüzdanı bağlanmalıdır. Tüm bu işlemleri eksiksiz yerine getiren kullanıcılar, ETH karşılığında WoW NFT’lerini satın alabilmektedir.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...