Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

World of Women Galaxy Nedir?

Paylaş

World of Women projesi kadınları desteklemeyi ve çeşitliliğin gücünü sanat yoluyla göstermeyi hedeflemektedir. Bir sonraki NFT koleksiyonu olan World of Women Galaxy’i ve yeni yol haritasını duyurdu. NFXhaber olarak, bu makalede World of Women Galaxy nedir? nasıl alınır gibi merak edilen soruları sizin için yanıtladık. Gelin bu yeni NFT koleksiyonunu birlikte inceleyelim.

World of Women Galaxy nedir?

World of Women Galaxy (WOWG), World of Women (WOW) projesinin bir sonraki koleksiyonudur. 10 bin adet benzersiz dijital öğeden oluşan bir NFT koleksiyonu olarak da tanımlanabilmektedir. Sanatçı Yam Karkai koleksiyonu elle çizerek tasarlamıştır. Ek olarak proje, popüler metaverse oyunu The Sandbox’tan 25 milyon dolar hibe almayı başarmıştır. World of Women Vakfı tarafından kullanılan hibe, kadınları metaverse’e yönlendirmek ve desteklemek gibi amaçlarla kullanılacaktır.

Bu kapsamda oluşturulan World of Women Galaxy, 22.222 adet 3 boyutlu kadın avatardan oluşan bir koleksiyon olarak basılacaktır. Proje, Sandbox evreninde kadın NFT sanatçılarını desteklemek amacıyla bir müze ve geliştiricileri Web3 alanında teşvik etmek için bir World of Women üniversitesi açacak. Bunun yanında, projeler ve sanatçılar için tavsiye, finansman ve danışmanlık sağlamak için bir kuluçka merkezi görevi görecek WOW akademisi de kullanıcılara hizmet verecek.

WoW Galaxy ne sunmaktadır?

WOW projesinin ve yeni World of Women Galaxy koleksiyonunun ne olduğundan kısaca bahsettik. Şimdi gelin koleksiyonun kullanıcılara ne gibi özellikler sunduğunu inceleyelim.

  • Öncelikle World of Women Galaxy koleksiyonu, 3 boyutlu avatarları içerecek. Bu, avatarlarınız ile projenin iş birliği yaptığı metaverse oyunlarına katılabileceğiniz anlamına geliyor.
  • NFT’lerin 10 bini WOW sahiplerine dağıtılacak. Geriye kalan 10 bin ise halka satış yoluyla basılacaktır. 2.222 adedi whitelist’deki belirli kullanıcılara ön satış yoluyla verilecektir.
  • NFT’lerin her biri Ethereum ağı üzerinde barındırılacak. ERC-721 akıllı sözleşmesiyle oluşturulacak.
  • WOWG, sahiplerine proje içerisinde çeşitli avantajlar sunacaktır. Koleksiyon yakın zamanda duyurulduğu için bu avantajların neleri içereceğini henüz bilmiyoruz.
  • Önceki World of Women koleksiyonundan NFT’lere sahip olan kullanıcılar, WOWG NFT’lerini basabilecektir. Bu kullanıcılar, NFT’leri basarken Ethereum ağının işlem ücretleri dışında bir ücret ödemeyecek, yani neredeyse ücretsiz bir biçimde yeni NFT sahibi olacaklar.
  • Son olarak WOWG NFT’lerini elinde bulunduran kullanıcılar, bahsi geçen NFT’lerin tüm telif haklarına ve IP’sine sahip olacak.

World of Women Galaxy oldukça yeni bir koleksiyondur. Bu nedenle whitelist’te adınız varsa veya elinizde bir WOW NFT’si bulunuyorsa projenin web sayfası üzerinden yeni NFT’lerinizi basabilirsiniz. Eğer bu özelliklere sahip değilseniz NFT’leri satın almak için OpenSea gibi pazarlara üye olmanız gerekecek. Sonrasında içinde ETH bulunan bir MetaMask cüzdanını OpenSea hesabınıza bağlayarak ETH ile WOWG satın alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...