Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Wordline Metaverse Dünyasına Adım Atıyor

Paylaş

Worldline, sanal galeri lansmanı ile Metaverse’e giren ilk ödeme şirketlerinden biri oldu. Wordline Metaverse dünyasının ve Web 3.0 gelişimine inandığını açıkladı. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Mart 2022’de faaliyete geçen şirketin Decentraland’ın Crypto Valley bölgesinde Metaverse galeri lansmanı gerçekleşti. Şirket bir sonraki yenilikçi, sosyal ve ticaret kanalı olması beklenen yerde varlığını geliştirmeyi umuyor. Web 3.0’ın gelişmesiyle giderek daha popüler hale geleceğine inanıyor. Şirket, bir yer kurarak, e-ticaret işletmeleri için sanal dünyalar ağı ile gerçek dünya arasındaki boşluğu kapatmayı hedefliyor. Ayrıca yatırımcılarına Metaverse’ün potansiyelinden yararlanma fırsatı sunmayı umuyor.

Wordline Metaverse

Wordline Metaverse Dünyasında

Metaverse başarısı, kullanıcıların fiziksel ve sanal dünyadaki ödeme araçlarına erişmesine olanak tanıyan ödeme ekosistemine bağlıdır. Bu nedenle Worldline, 3D sanal dünyalara girmek isteyen ticaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel bir gerçekleştirdi. Metaverse ile ilgili ek ürünlerin geliştirilmesi, yatırım yapmaya ve kaynak ayırmaya devam edeceğini duyurdu. Ayrıca Worldline Acquiring’e doğrudan ödeme bağlantılarını ve Worldline’ın ödeme portföyünde sunulan tüm ödeme seçeneklerini içeriyor.

Kullanıcılar arasında sosyal etkileşimi ve resmi olmayan toplantıları kolaylaştıran Metaverse, PAYONE tarafından desteklenen bir kafe alanına da ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, sanal ürün sunumlarına ev sahipliği yapmak ve diğer Decentraland kullanıcılarıyla bilgi paylaşmak için bir sahne mevcut. Worldline’ın kripto işleme ortağı Bitcoin Suisse ile birlikte geliştirilen çözüm, tüccarların farklı bir alana yönelmesini amaçlıyor. Örneğin, mallar ve hizmetler yalnızca Metaverse sağlayıcısının kendi kripto para birimi ile Metaverse’de satın alınır. Worldline Metaverse ise, tüketicilerin kripto para birimlerine sahip olsun ya da olmasın, mal ve hizmet satın almalarını sağlar.

Metaverse ve genel olarak Web 3.0, şüphesiz, internetin geliştirilmesinin bir sonraki adımdır. Bu sanal dünyanın getireceği fırsatlardan yararlandığımızdan emin olmamız bizim için hayati önem taşımaktadır. Worldline’ın yetkilisi açıklamasında, “Planlarımız ticari tabanımız ve müşterilerimiz için erişimi kolaylaştırmak. Ayrıca Metaverse’de güvenli ve sorunsuz bir ödeme süreci sağlamayı içeriyor.” dedi.

İnternet veya bugün bildiğimiz şekliyle Web 2.0, milyonlarca insanın bilgi ve hizmetlere erişmesini sağlıyor. Ayrıca iletişim kurmanın ve sosyalleşmenin ana noktasıdır. Web 3.0’ın geliştirilmesiyle Metaverse’ün, kritik bir şekilde üç boyutlu katman eklerken, Web 2.0’dan yararlanılması bekleniyor.

Metaverse, e-ticaret senaryolarında çeşitli sınırlara meydan okuyacak şekilde tasarlanmıştır. Tüketicilerin, gömülü sanal ödeme süreçlerinden yararlanırken herhangi bir yerden sanal topluluk alışverişine katılmalarını sağlayacaktır. Worldline’ın yeni Metaverse’ü, duruma tamamen yeni bir yaklaşım getirerek hizmetlere erişimi demokratikleştirme potansiyeline sahiptir.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...