Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Weirdos NFT Koleksiyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Aradığınız renkli ve sıra dışı NFT’ler varsa, The Weirdos NFT koleksiyonu tam size göre olabilir. Yaklaşık olarak 10.000 farklı çizgi film karakterinden oluşan bu koleksiyon, dikkat çekici, yaratıcı ve sanatçı odaklı bir projenin çekirdeğini oluşturuyor. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Weirdos NFT Koleksiyonu Nedir?

İlk olarak, The Weirdos elle çizilmiş özelliklere sahip 9.272 NFT’den oluşan üretken bir koleksiyondur. Projenin web sitesinde proje hakkında bahsedilirken, “NFT’nizin çeşitli ve özel erişim özelliklerinden, fayda ve tuhaflık düzeylerinin kilidini açtığı nostaljik, yetişkin temalı bir evren” olarak bahsediliyor.

The Weirdos’un arkasındaki yaratıcı güç, ödüllü illüstratör ve hareket tasarımcısı Ghostbreath’dir. Sanatçı, 2021’in başlarından beri NFT ile ilgi duyuyor. Ghostbreath The Weirdos NFT koleksiyonuna başlamadan öncede çeşitli NFT koleksiyonlarına ilgi duyuyordu. Bu sanat koleksiyonu Ghostbreath’in çizgi film, çizgi roman ve pop kültürüne olan sevgisini harmanlıyor. Ayrıca adından da anlaşılacağı gibi The Weirdos, eğlenceli ve sıra dışı karakterlerle dolu bir dünya yaratmaya çalışıyor.

Benzer özellikteki çoğu NFT koleksiyonunun aksine, Weirdos ilk olarak 3 seride 412 elle çizilmiş, 1’e 1 karakter olarak NFT dünyasına adım attı. Bununla birlikte The Weirdos’un arkasındaki ekip, tüm koleksiyonlarını dünyaya sunmadan önce küçük parçalarla topluluklarını yavaş yavaş oluşturmayı seçti.

The Weirdos NFT
Kaynak: The Weirdos

The Weirdos Evreninin Klonları

Weirdos koleksiyonunu oluşturan 9.272 NFT mevcut. Ayrıca, bu koleksiyon 14 farklı alt koleksiyon oluşturur. Yani, yedi Weirdo grubu ve yedi State grubu vardır. Weirdos NFT koleksiyonu, 19 Nisan’da ön satış ve 20 Nisan’da halka açık satışa başladı. Her iki satış için de basım fiyatı 0.09272 ETH idi. Yazının yazıldığı sırada, 0.025 ETH taban fiyatına sahip. Toplam 468 ETH işlem hacmi mevcuttur. The Weirdos’un koleksiyonu geliştirmek için benimsediği anlatı odaklı yaklaşımı, gruplaşmayı temsil ediyor. Elbette The Weirdos, tüm hikayesini ve bilgisini bir araya getirmeyi hedefliyor.

Rat Milk Nedir?

The Weirdos NFT deneyiminin ana unsurlarından biri Rat Milk. Rat Milk aslında The Weirdos ekosisteminin simgesidir. Basımdan önce, alım yapmak isteyenlerin projenin ön satışına erişmek için Rat Milk toplaması gerekiyordu. Açıkçası ekip bu durumun projenin ilerlemesinde büyük bir rol oynayacağını düşündü. Şimdilerde Rat Milk elde etmenin birkaç yolu var:

  • The Weirdos Discord sunucusunda cüzdanınızı doğrulama,
  • Discord’daki Rat Milk çekiliş yarışmalarına katılma,
  • Discord’daki Topluluk Oyunlarında diğer oyunculara karşı rekabet etmek,
  • Topluluk içerisinde aktif rol almak.

Yukarıda belirtilen seçeneklerden herhangi birini hatta birden fazlasını yaparak Rat Milk elde edebilirsiniz. Bu nedenle ne kadar çok aktif olursanız o kadar çok ödüllendirilebilirsiniz. Bütün bunlar düşünüldüğünde NFT koleksiyonunda yüzlerce bulunan karakter ve arkasında sağlam bir topluluk var. Ancak bilmeliyiz ki her zaman ödül kazanılamaz.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...