Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Weirdos NFT Koleksiyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Aradığınız renkli ve sıra dışı NFT’ler varsa, The Weirdos NFT koleksiyonu tam size göre olabilir. Yaklaşık olarak 10.000 farklı çizgi film karakterinden oluşan bu koleksiyon, dikkat çekici, yaratıcı ve sanatçı odaklı bir projenin çekirdeğini oluşturuyor. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Weirdos NFT Koleksiyonu Nedir?

İlk olarak, The Weirdos elle çizilmiş özelliklere sahip 9.272 NFT’den oluşan üretken bir koleksiyondur. Projenin web sitesinde proje hakkında bahsedilirken, “NFT’nizin çeşitli ve özel erişim özelliklerinden, fayda ve tuhaflık düzeylerinin kilidini açtığı nostaljik, yetişkin temalı bir evren” olarak bahsediliyor.

The Weirdos’un arkasındaki yaratıcı güç, ödüllü illüstratör ve hareket tasarımcısı Ghostbreath’dir. Sanatçı, 2021’in başlarından beri NFT ile ilgi duyuyor. Ghostbreath The Weirdos NFT koleksiyonuna başlamadan öncede çeşitli NFT koleksiyonlarına ilgi duyuyordu. Bu sanat koleksiyonu Ghostbreath’in çizgi film, çizgi roman ve pop kültürüne olan sevgisini harmanlıyor. Ayrıca adından da anlaşılacağı gibi The Weirdos, eğlenceli ve sıra dışı karakterlerle dolu bir dünya yaratmaya çalışıyor.

Benzer özellikteki çoğu NFT koleksiyonunun aksine, Weirdos ilk olarak 3 seride 412 elle çizilmiş, 1’e 1 karakter olarak NFT dünyasına adım attı. Bununla birlikte The Weirdos’un arkasındaki ekip, tüm koleksiyonlarını dünyaya sunmadan önce küçük parçalarla topluluklarını yavaş yavaş oluşturmayı seçti.

The Weirdos NFT
Kaynak: The Weirdos

The Weirdos Evreninin Klonları

Weirdos koleksiyonunu oluşturan 9.272 NFT mevcut. Ayrıca, bu koleksiyon 14 farklı alt koleksiyon oluşturur. Yani, yedi Weirdo grubu ve yedi State grubu vardır. Weirdos NFT koleksiyonu, 19 Nisan’da ön satış ve 20 Nisan’da halka açık satışa başladı. Her iki satış için de basım fiyatı 0.09272 ETH idi. Yazının yazıldığı sırada, 0.025 ETH taban fiyatına sahip. Toplam 468 ETH işlem hacmi mevcuttur. The Weirdos’un koleksiyonu geliştirmek için benimsediği anlatı odaklı yaklaşımı, gruplaşmayı temsil ediyor. Elbette The Weirdos, tüm hikayesini ve bilgisini bir araya getirmeyi hedefliyor.

Rat Milk Nedir?

The Weirdos NFT deneyiminin ana unsurlarından biri Rat Milk. Rat Milk aslında The Weirdos ekosisteminin simgesidir. Basımdan önce, alım yapmak isteyenlerin projenin ön satışına erişmek için Rat Milk toplaması gerekiyordu. Açıkçası ekip bu durumun projenin ilerlemesinde büyük bir rol oynayacağını düşündü. Şimdilerde Rat Milk elde etmenin birkaç yolu var:

  • The Weirdos Discord sunucusunda cüzdanınızı doğrulama,
  • Discord’daki Rat Milk çekiliş yarışmalarına katılma,
  • Discord’daki Topluluk Oyunlarında diğer oyunculara karşı rekabet etmek,
  • Topluluk içerisinde aktif rol almak.

Yukarıda belirtilen seçeneklerden herhangi birini hatta birden fazlasını yaparak Rat Milk elde edebilirsiniz. Bu nedenle ne kadar çok aktif olursanız o kadar çok ödüllendirilebilirsiniz. Bütün bunlar düşünüldüğünde NFT koleksiyonunda yüzlerce bulunan karakter ve arkasında sağlam bir topluluk var. Ancak bilmeliyiz ki her zaman ödül kazanılamaz.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...