Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Web3 Üzerine Netflix İsteyen Mark Cuban Skale ile Ortak Oldu

Paylaş

Milyarder Mark Cuban’ın Fireside eğlence platformu ve Blockchain ağı SKALE bir Web3 fonu duyurdu. Buna göre fon, 100 milyon dolardan oluşuyor. Yakın zamanda duyurulan “Creatives Unleashed” isimli fon programı, yeni nesil içerik oluşturucularını Web3 alanında teşvik edecek. NFXhaber olarak, sizin için derledik.

Skale ve Fireside Web3 platformu oluşturmak için fon başlattı

Fireside ve SKALE arasındaki ortaklık, kendini kanıtlamış içerik oluşturucularına hizmet edecek. Fon, projelerini gerçeğe dönüştürmek isteyen geliştiriciler için bir başlangıç ​​sağlamayı amaçlıyor. Buna göre SKALE’nin hibeleri ve Fireside’ın yeni Web3 içerik stüdyosu içerik oluşturucularına hizmet edecek. Ayrıca bu içerik oluşturucular, Fireside’da ağlar kurabilme avantajını elde edecek.

Bu ağlar, NFT destekli üyelikler içerecek. Bunun yanında içerik oluşturucuların, hayranlarıyla yepyeni bir şekilde etkileşim kurmasını sağlayacak. Sonuç olarak içerik oluşturucuları hem işlerini hem de topluluklarını Web3’e taşıma imkânına sahip olacak.

Hibe programının yeni iş modelleri ve fırsatları keşfetmelerine yardımcı olacak. SKALE ve Fireside, hibe programını, gerçek bir Web3 içerik platformu oluşturmak için şans olarak görüyor. Böylece eğlence sektörünün geleceğinde ne olabileceğini gözler önüne seriyor. Fireside Kurucu Ortağı Falon Fatemi, fonla ilgili şunları söyledi:

“Profesyonel içerik oluşturucular için yalnızca işlerinin tüm haklarına sahip olmalarına değil, aynı zamanda herhangi bir aracı olmadan etkileşimde bulunmalarına ve para kazanmalarına olanak sağlamaya odaklanıyoruz. Böylece, tamamen yeni bir kategori oluşturuyor ve başlatmaya yardımcı oluyoruz.”

Web3’ün Netflix’i mi geliyor?

Tüm bunlara ek olarak, üyelerin bu yeni platformun keyfini çıkarabilmeleri için kripto konusunda bilgili olmalarına gerek olmayacak. Aynı şekilde, SKALE ve Fireside’ın ortak programına hak kazanan içerik oluşturucular, ücretsiz NFT basımı ve transferleri için SKALE’den yararlanacak. Sonuç olarak, bu hem içerik oluşturucular hem de hayranlar için kolay bir katılım deneyimi sağlayacak.

Fireside, bu yeni fon ile ileriye dönük önemli bir adım attı. Yakın zamanda Fireside, Entourage yaratıcısı Doug Ellin ile ortaklık yaptı. Ortaklık, ilk NFT TV programı olan ‘Ramble On’u içeriyor. Şimdi SKALE’nin çevre dostu ağının yardımıyla Fireside, Web3 içerik sektöründe erkenden yerini almayı hedefliyor.

Proje ile ilgilenen içerik oluşturucular, Fireside’ın web sitesi üzerinden fona başvurmak mümkün. Bunun yanında, Fireside ağına katılmak isteyen Web3 meraklıları da aynı web sitesi üzerinden başvuruda bulunabilir.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...