Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Web3 Oyunları İçin 24 Milyon Dolar!

Paylaş

Web3 oyunları üzerine çalışan Metatheory, Andreesen Horowitz liderliğindeki bir finansman turunda 24 milyon dolar topladı. Finansman turu, Pantera Capital, FTX Ventures, Dragonfly Capital gibi büyük firmaları kapsıyor. Metatheory, fon ile “DuskBreakers” projesini; NFT’leri, oyunları ve çizgi romanları olan bir bilim kurgu serisine dönüştürecek. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Metatheory, Web3 oyunları için 24 milyon dolarlık fon topladı

Metatheory, Twitch’in Kurucu Ortağı olan Kevin Lin tarafından kuruldu. Şirket, amiral gemisi “DuskBreakers” üzerinde çalışıyor. DuskBreakers, mevcut olarak iki mini oyun içeren bir bilim kurgu serisinden oluşuyor. Proje, dijital varlıklar üzerinde sahiplik hakkı sunan NFT’leri kullanıyor. Buna göre NFT’ler, DuskBreakers karakterleri üzerinde kullanıcılara sahiplik hakkı veriyor. Kevin Lin, Web3 oyunları ve Blockchain ile ilgili şunları söyledi:

“Sektörde bir sonraki adımı keşfetmek için Twitch’ten ayrıldım. Bunun ardından, Blockchain’in daha fazla olasılığa kapı açacağına inanmaya başladım. Blockchain’in hikâye anlatımı ve topluluk oluşturma alanında büyük bir etkisi olacak.”

Twitch’ten Web3’e geçiş

Lin, mevcut olarak Metatheory’nin CEO’su olarak görev yapıyor. Ayrıca, Web3 oyunları şirketini kurmasına yardımcı olması için birkaç eski Twitch çalışanını da şirkete getirdi. Buna göre Eski Twitch geliştirici ilişkileri yöneticisi JT Gleason, Metatheory’nin CTO’su oldu. Twitch’in Influencer pazarlama ekibinden gelen Jason Maestas ise, şirkette Pazarlama Başkan Yardımcısı rolünü üstlendi.

Kevin Lin
Kevin Lin

Bunun yanında, Metatheory’nin İçerik Başkanı Bernie Su ve Anlatı Tasarımcısı Jen Enfield-Kane, Twitch’e özel olan ve interaktif bir canlı yayın sunan “Artificial Next” projesinden geliyor. Yapay zekâ temelli proje, Twitch’te toplam 4 sezon sürmüştü.

DuskBreakers’ın Web3 oyunları

Web3 oyunları, çoğunlukla bir web tarayıcısı aracılığıyla oynanıyor. Ancak Metatheory, kendi oyun başlatıcısına da sahip. Oyuncular, tarayıcıdan veya oyun başlatıcısından DuskBreakers Web3 oyunlarına erişim sağlayabiliyor. Bunun yanında şirket, bu yılın üçüncü çeyreğinde yeni bir oyun çıkaracak. Bu oyun Blockchain teknolojisi üzerine inşa ediliyor ve kendi içinde oyna-kazan mekanikleri barındırıyor.

DuskBrekarers NFT

Şu anda DuskBreakers NFT’leri OpenSea üzerinde 0,27 ETH’lik bir taban fiyat ile satılıyor. Ayrıca, koleksiyondaki sadece dokuz NFT, DuskBreakers oyun bilgisine “kanon” olarak kabul ediliyor. Bu, diğer kullanıcıların oyunun ana hikayesinin ve akışının bir parçası olmadığı anlamına geliyor. NFT’ler, Metatheory kullanıcıların DuskBreakers NFT kazanmak için oynadıkları “The Recruit Simulator” isimli bir oyunun piyasaya sürülmesinden bir hafta sonra tükendi. DuskBreakers tarafından yapılan oyun, NFT’lerin basılmasını sağlıyordu.

Metatheory Web3 oyunları

Ancak Metatheory şu anda oyunu ve IP’sini çevrimiçi bir çizgi romana uyarlamak için bir sanatçı tuttu. Bu hamleyle DuskBreakers, NFT koleksiyonu ve iki mini oyunun ötesine geçecek gibi duruyor. Ayrıca Web3 oyunları şirketi, yaklaşmakta olan oyna-kazan oyununa ek olarak ikinci bir NFT koleksiyonu, 3D profil resmi avatarları, ürünler ve etkinlikler planlıyor.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...