Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Web3 Oyunları Büyüyor: Square Enix Yatırım Yapmayı Planlıyor!

Paylaş

Oyun büyük! Sq. Enix, Q1 kazanç raporunda, 2022’de orta vadeli işletme tekniğinin bir parçası olarak ekstra eğlence ürünlerine NFT geliştireceğini açıkladı. Square Enix, mali raporuna göre idaresi altında 3 milyar dolarlık mülke sahiptir. Japon rekreasyon geliştiricisinin piyasaya katabilecekleri bir hayli fazla. Ajans, Closing Fantasy mülküne sahip. Web3 oyunları içerisindee yer alan Tomb Raider franchise’ını Could 3’te 300 milyon dolar teklif etti.

Ajansın bu 12 ayda Şubat ayında başlayan Shi-San-Sei Million Arthur rekreasyonunda NFT’lere pilotluk yaptığı belirtiliyor. Pilot programın başarısı, sporun NFT’lerinin ikinci sezonunda sonuçlanması beklenmekte. Ayrıca sonunda ajansın NFT ve blok zincir endüstrilerinde daha geniş eylemler izlediğini görebilir.

SE, blok zinciri alanı girişimlerinin birçok ana önceliği arasında. Blok zinciri video oyunları için düzenleyici okunabilirlik ve işaretçiler oluşturmayı hedeflemekte. NFT ekonomilerinde ölçeklenebilirlikle mücadele etmeyi ve bir şirket sermayesi işletme birimi kurmayı planlamakta. Ajans ayrıca, “kişisel tokenlerimizi ihraç etmek, yönetmek ve yatırım yapmak” ile ilgilenebilecek bir yurt dışı kuruluşu kurmayı planlanmakta. Ve ajansın geniş bir oyun token ekonomik sistemi oluşturmaya başlayacağını öne sürmekte.

SE, blok zinciri oyun alanındaki seçimlerini keşfetmek için Web3 oyunları tasarlıyor. Ayrıca Metaverse kurumsal sermaye ajansı Animoca Manufacturers ile birlikte çalışıyor. SE ekosisteme ek girdikçe, 2 şirket arasındaki işbirliğinin gelişeceği tahmin ediliyor. Animoca’nın Hükümet Başkanı Yat Siu, Sq. Enix’in oyundaki etkisi, yalnızca ajansın blok zinciri oyunlarında bir dayanak noktası olmasına yardımcı olacaktır. Cointelegraph’a şu anda tavsiyede bulunmakta:

“Meydan Enix, blok zinciri video oyunlarının hakkında çok uzun zamandır konuşuyor. böylece piyasadaki birçok geleneksel oyun devinden daha yüksek seviyeye çıkıyorlar.”

Orta vadeli kurumsal tekniğinde üçüncü hedefi olarak blockchain görünmekte. Fakat sentetik zeka (AI) ve bulut bilişime yatırımları ve bunlardan para kazanmayı da yerleştiriyor. Ayrıca CEO Matsuda’nın Ocak ayında bu uygulamalı bilimlerle daha fazla ilgilenmesi beklenmekte. Bu şekilde büyümesine yönelik ifade ettiği niyetle tutarlıdır.

Web3 Oyunları Hız Kazanabilir

Web3 ve NFT oyunlarının tanınması, temel kripto pazarındaki düşüşten bağımsız olarak 2022 boyunca güçlü kaldı. Pazar takipçisi DappRader, 14 Mayıs’ta her gün 1 milyon canlı oyuncu olduğunu, neredeyse 1 Ocak’takiyle aynı derecede olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, oyuncular genellikle alıştıkları kadar çok alışveriş yapmıyorlar, çünkü NFT rekreasyon cihazlarının toplam brüt satış miktarı 1 Ocak’taki 70 dolardan 14 Mayıs’ta %88 düşüşle 8.7 milyon dolara düştü.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...