Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Vodafone Metaverse Dünyasına Giriş Yaptı!

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Şimdi dünyanın geldiği noktaya bakıldığı zaman metaverse ve NFT sektörü artık hayatımızın tam ortasında olduğu gerçeğini herkes kabul etmekte. Bu gerçekliğe uyum sağlayan şirketler hızlıca dijitale geçmeye devam ediyor. Vodafone’da sanal evrene geçiş yaparak adını duyuran büyük şirketlerden biri olarak karşımıza çıkmakta. Bu geçiş içinse Vodafone Metaverse dünyasına giriş yaparak çalışmak istemekte.

Vodafone Metaverse mağazasını aktifleştirdi. Hatta bu mağazada Vodafone müşterilerine ürün ve hizmetlerin sanal evrende erişim kolaylığı sunmakta. Ayrıca Vodafone mağasına gelecek olan müşteriler, dijital asistan TOBİ tarafından karşılanmakta. TOBİ, müşterilere mağazadan ve meta deneyimlerden bahsetmekte. Mağazada Vodafone’un Red ve FreeZone markalarına ait ürün ve hizmetler için özel alanlar yer alıyor. Ayrıca, FreeZone Gaming çatısı altında oyunseverler için sunulan içeriklere de ulaşılabiliyor.

Vodafone Metaverse İçerisinde NFT Sergisi

Metaverse mağaza içerisinde ”Ben Varım” hareketini desteklemek için bir NFT sergisi de konulmakta. Bu sergi ile birlikte müşteriler Opensea linki ile birlikte platforma yönlendirilmekte. Ayrıca Bu NFT koleksiyonundan elde edilecek gelir ise kız çocuklar için kullanılması planlanmakta.

8 Trilyon Dolarlık Potansiyel Fırsat

İlk metaverse mağazasının açılışı kapsamında açıklamalarda bulunan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, “Araştırmalara göre metaverse, firmalar için 8 trilyon dolarlık fırsat barındıran büyük bir sanal evren olma yolunda hızla ilerliyor. Yeni nesil perakende anlayışını benimseyen bir şirket olarak, metaversede de var olmayı önemsiyoruz. Hatta Decentraland’de açtığımız Vodafone Metaverse Mağaza ile hem Vodafone Grubu ülkeleri arasında metaverse’te mağaza açan ilk ülke hem de Türkiye telekom sektöründe metaverse’te mağaza açan ilk operatör olduk. Ayrıca bu mağazamızda müşterilerimize yeni nesil dijital deneyim yaşatarak ürün ve hizmetlerimize sanal evrende erişme imkanı sunuyoruz. Vodafone olarak, müşterilerimize her ortamda en iyi dijital deneyimi sunmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Her ne kadar bilindik markalar olursa olsun yatırımlarınızı yaparken detaylı araştırmayı ihmal etmeyin. Tüm piyasayı ve aldığınız ürünün geleceğini değerlendirmek sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte. 2022 yılında birçok büyük marka yatırımcılarına ciddi zararlar ettirdi.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...