Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

VeeFriends Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Kısa bir süre içinde VeeFriends, piyasadaki en etkili ve benzersiz NFT koleksiyonlarından biri haline geldi. VeeFriends, Gary Vaynerchuk’un kişisel ve profesyonel markasına bağlıdır. BAYC, NFT’lerin çıkmaya başladığı bir zamanda piyasaya sürülmekteydi. Yine de, belki de hala gelişmekte olan NFT pazarının durumu nedeniyle, Vaynerchuk daha büyük NFT ekosistemini etkilemeye devam eden geniş ölçekli girişimine benzersiz bir yaklaşım getirdi. NFT’ler aracılığıyla yaratıcı ve iş tutkuları etrafında bir topluluk oluşturma emellerini hayata geçirmenin bir yolu olarak oluşturulan GaryVee’nin VeeFriends, var olan en başarılı NFT üyeliği kullanım örneklerinden birini sağlayarak gelişmeye devam etti.

VeeFriends nedir?

VeeFriends, 11 Mayıs 2021 Salı günü yayınlanan GaryVee’nin NFT koleksiyonunun kapsayıcı adıdır. Mini Drops, Kitap Oyunları ve 10.255 VeeFriends’den kaynaklanan büyük ölçekli bir “Seri 2” koleksiyonunu kapsar. Açılış koleksiyonunda veya “Seri 1″de, GOO olarak adlandırılan özel bir jeton seti bulunmakta. Bu 1.242 jeton GaryVee tarafından kendi koleksiyonu için ayrılmaktaydı. Yani Seri 1 lansmanının bir parçası olarak orijinal olarak yalnızca 9.013 NFT mevcuttu.

VeeFriends’i kim yarattı?

NFT ekosistemi için Gary Vaynerchuk, AKA GaryVee kadar etkili çok az isim var. Vaynerchuk, önceleri bir şarap eleştirmeni olarak bilirdi. Ayrıca sosyal medya patronuydu. Şimdi New York merkezli iletişim şirketi VaynerX’in başkanı olarak görev yapıyor. Dört kez Times’ın en çok satan yazarı olan Gary Vee’nin net değerinin 200 milyon dolar. Geçen yıl boyunca GaryVee, NFT koleksiyoncusundan kreatörlüğe soyundu. Hatta ünlülere ve markalara kendi NFT çabalarında yardımcı olmak için VaynerNFT’yi başlattı.

Şimdi NFT alanındaki en üretken seslerden biri olarak görülen Vaynerchuk’un etkisi, NFT ekosisteminin tamamına yayılıyor. NFT’lerin en önemli isimlerinden biri olarak kabul ediliyor. Ayrıca VeeFriends ekosisteminin her genişlemesiyle konumunu sağlamlaştırmaya devam ediyor.

VeeFriends NFT’lerinin amacı ve faydası nedir?

Bugüne kadar, açılış VeeFriends koleksiyonu, OpenSea aracılığıyla yaklaşık 49.000 ETH satış hacmi üretti. Yine de, ilk 10.255 VeeFriends’i piyasaya sürdüğünden beri GaryVee, VeeFriends Series 1’in yalnızca başlangıç ​​olduğu konusunda kararlıydı. Ağustos 2021’de VeeFriends topluluğu, Kitap Oyunları duyurusuyla ne demek istediğini ilk kez anladı. Ardından, sadece iki ay sonra, VeeFriends kadrosu Mini Drops ile bir kez daha genişledi.

Book Games

Kitap Oyunları, duyurudan önce bile Vaynerchuk kitabın faydasını bir NFT ölçeğinde planlamıştı. Kitap Oyunları ile kitabını VeeFriends ekosistemine bağlamayı başardı. Aynı zamanda onu koleksiyonun ayrılmayan bir parçası olarak atadı. GaryVee’nin dediği gibi “sonsuza kadar” oynanan bir oyunda 125.000 jeton içeren bir 2. Katman NFT projesidir. Vaynerchuk’un NFT hayran kitlesini yeni kitabının mümkün olduğu kadar çok kopyasını satın almaya teşvik etmekte. Ve hatta NFT ödülleri kazanmaya teşvik ederek çalıştı.

Kısacası, katman 2, işlemleri Ethereum Mainnet’ten uzağa yönlendirerek uygulamaların ölçeklenmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu çözümler, Mainnet’in merkezi olmayan güvenlik modelinden yararlanmaya devam eder. Ancak işlem hızını artırırken aynı zamanda gaz ücretlerini düşürmeye çalışır. En popüler iki Ethereum katman 2 çözümü, OpenSea’ye entegre edilen Polygon ve Immutable X’tir. GaryVee, gaz ücretlerini en aza indirmek için Kitap Oyunlarına Immutable X’te ev sahipliği yapmayı seçti. Kitap Oyunları tokenlarını büyük arzı göz önüne alındığında, bu karar muhtemelen VeeFriends topluluğuna büyük ölçüde fayda sağlayacaktır, özellikle de oyunlar sonsuza kadar devam ederse.

Yaklaşık 100 günlük bir bekleme süresinin ardından GV, bir milyonun üzerinde kopya sattı. Book Games’in “oyun” kısmı, Immutable X aracılığıyla sağlanan sayısız ticaret olanağından gelir. Kitap Oyunları sahipleri NFT’lerini satabilmekte. Hatta diğer NFT’ler, spor kartları, VeeCon biletleri ve diğer özel ödüller için takas etmelerini sağlayabilmekte.

VeeFriends Mini Damlalar

Kitap Oyunlarından GaryVee, VeeFriends’in işbirliği, GaryVee’nin VeeFriends karakterlerinin “kültürel uzun ömürlülüğü” dediği şeye odaklanan sınırlı bir alt koleksiyonu olan VeeFriends Mini Drops’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu Mini Drops, Spooky Vees’in, elbette Cadılar Bayramı’nda düşürülen Cadılar Bayramı temalı VeeFriends karakterlerini içeren 31 benzersiz 1/1 parçalık bir koleksiyonun piyasaya sürülmesiyle başladı. Bu NFT’ler, Halloween VeeFriend’e sahip olanlar tarafından ilk gelene ilk hizmet esasına göre hak talebinde bulunmakta.

Mini Drops koleksiyonunda ayrıca Gift Goat NFT’ler bulunmaktadır. VeeFriends karakterini elinde tutan koleksiyoncular, GaryVee ve VeeFriends ekibinin küratörlüğünde toplam 18 özel hediye deneyimi almayı bekleyebilirler. Şimdi, her biri ikincil piyasada önemli miktarda ETH ticaret hacmini artırmaya devam ediyor.

VeeCon hakkında bilinmesi gereken her şey

Koleksiyoncular, VeeFriends NFT’lerine sahip olarak, hemen VeeFriends topluluğunun bir parçası olabilirler. Vaynerchuk’un 19-22 Mayıs 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleşti. Ve 4 günlük konferansda da VeeCon’a erişim elde edebilirler. Ayrıca Beeple, Steve Aoki ve hatta Snoop Dogg gibi NFT’lerdeki en etkili isimlerin çoğu dahil olmak üzere çok çeşitli konuşmacılara ev sahipliği yapacak.

VeeFriends Series 2 hakkında bilinmesi gereken her şey

Aylarca VeeFriends evrenine yönelik yeni bir genişlemenin tanıtımını yaptıktan sonra, Nisan 2022’nin başlarında Vaynerchuk , proje ekosisteminin 55.555 ek NFT ile büyümeye hazır olduğunu açıkladı. VeeFriends Series 2 ile her bir token, ETH cinsinden 995 USD olarak fiyatlandırılacak ve ortalama NFT meraklılarının ekosistemine daha düşük bir maliyetle katılmasının bir yolu olarak hareket edecek. Yeni serinin toplam arzı Nisan ayı boyunca çok sayıda farklı tarihte piyasaya sürüleceğinden, işler bu sefer biraz farklı gidecek. İlk olarak, 12 Nisan’da, Arkadaş Listesine rastgele seçilen Kitap Oyunları NFT sahipleri Series 2 NFT’lerini basabilecekler. Kitap Oyunları sahipleri için ayrılan toplam arz 32.000 NFT’dir.

Ayrıca 12 Nisan’da Series 1 NFT’ye sahip olanlar Series 2 NFT’lerini talep ettiler. Bu servis birimi için toplam tedarik, 10.255’lik toplam Seri 1 tedarikine benzer. Ardından, 25 Nisan’da, yalnızca 10.000 Seri 2 NFT’nin satın alınabileceği genel satış başlayacak. Son olarak, 27 Nisan’dan itibaren ekosisteme 15 yeni karakter eklendi.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...