Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Ünlü Youtuber NFT Rug Pull ile Suçlanıyor!

Paylaş

Jake Paul tarafından desteklenen başka bir NFT projesi, sözlerini yerine getiremedi. Rug Pull vakaları giderek artış göstermekte. Bu kez topluluğunu 6.3 milyon dolar zarara sürükledi. Animoon kendisini 9.999 programlı olarak oluşturulmuş Animoon NFT’leri içeren bir oyna-kazan oyunu olarak pazarladı. Bunun “En çok beklenen NFT projesi” olduğunu iddia etmeye devam etti. Bunu yaparken birçok internet yıldızını kullandı. Animoon, 0,2 ETH’ye Pokémon türevi NFT’lerinin resmi Pokémon ortakları TopDeck ile ortaklaşa üretildiğini iddia etti. Proje, Pokémon’un kendileri ile bir ifşa etmeme anlaşması (NDA) imzaladıklarını iddia etmeye bile devam etti.

NFT projelerinde yaygınlaşan, profesyonel seri Rug Pull dolancırısı Jake Paul’un projeyi pazarlaması için yardım istedi. Paul, takipçilerine bir tanıtım video mesajında ​​“Bu projenin bir parçası olduğum için minnettarım” dedi .

Pokémon’dan ilham alan tasarımları seviyorum. Şahsen ben, halka açık darphane sırasında bir Efsanevi Animoon almaya çalışacağım. Fakat bunu kaçırmasanız iyi olur. Mint için hazır olun.

Animoon cesur iddialar ve ünlülerin onaylarıyla yatırımcıları başarılı bir şekilde tuzağa çekmekte. Ayrıca Jack verdiği birçok sözü yerine getiremedi. Eğitmenler ve tişörtler dahil olmak üzere gerçek dünya ürünleri hiçbir zaman yatırımcılara teslim edilmedi. 15 ‘Efsanevi’ NFT sahibine verilen nakit ödüller hiç ödenmedi. ZachXBT, Breadcrumbs analiz aracının yardımıyla, toplanan 6,3 milyon dolarlık Animoon’un Binance ve Kucoin’e aktarıldığını gösterdi.

ZachXBT konu ile ilgili olarak şöyle söyledi:

Bu noktada Animoon’un Twitter hesabı gitti, web sitesi çalışmıyor ve genel sohbet Discord’dan kaldırıldı.

Rug Pull Dolandırıcıları Birleşiyor!

Mokaddem ve Marc Oceane adlı Animoon’un kurucuları, adlarına göre önemli bir suç girişimi özgeçmişine sahip. Mokaddem’in, iddia edilen suç istismarlarını listelemeye adanmış bir web sitesi var. Bunlar, hiçbir zaman teslim edilmeyen koçluk ve yatırım hizmetleri için para almayı içermekte.

Birden fazla sektörde vaatleri yerine getirmeme konusunda deneyimli NFT endüstrisi, Mokaddem için bir sonraki duraktı. Bu arada Jake Paul, iyi ya da kötü projeleri önyargısız olarak teşvik ederek, kripto dünyasında kiralık bir ünlü olarak kıskanılmayacak bir üne kavuşuyor. Hatta Paul, Sacred Devils ve STICCKDIX dahil olmak üzere çok sayıda çöp projesini destekledi ve onu 2,2 milyon dolara çıkardı.

Jake’in erkek kardeşi Logan Paul, fenomenin afet projesi CryptoZoo ve Dink Doink’i tanıtmasından sonra da kripto tartışmalarına yabancı değil. Ayrıca Jake gibi, Logan da kripto para ineğini sağmaya devam ediyor ve daha fazla NFT planlarını teşvik ediyor.

Lindsay Lohan gibi birinin tek bir tanıtım tweetinin 20.000 dolara mal olabileceğini ortaya çıkardı. Ünlüler, kripto projelerinin tanıtımından nakit para alırken, sıradan yatırımcılar genellikle çok daha az şanslı. Ne yazık ki, tehlikeli kurucular ve ünlü şövalyeleri hesaba çekilinceye kadar davranışları değişmeyecek.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...