Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Ünlü Rap Yıldızları Decentraland İçinde NFT Müzik Videosunu Çıkartıyor!

Paylaş

Dünyaca ünlü rapçi Jim Jones, şimdi yeni video klibi için Web3’e geçiş yaptı. Decentraland aracılığıyla yepyeni bir NFT müzik videosu başlatacak. Hatta bunun için Migos ile bir kez daha ortaklık kuruyor. Hit şarkı “We Set The Trends”in en son remixi için Jim Jones ve Migos, NFT temalı bir videoyu NFT haline getirdi. Şimdi ise sonucu Decentraland’ın yepyeni Limewire sponsorlu sinemasında görücüye çıkardı. Hayranlar ve meraklı tipler, 3 Haziran’dan 10 Haziran’a kadar aralıksız gerçekleşen gösterilerle artık gelip sonuçları görebilmekte.

Jones, CNBC’ye verdiği bir röportajda şunları söyledi:

Bir plak şirketinin tüm sanatçılara sağladığı tüm hizmetleri hiçbir fark gözetmeksizin sağlıyoruz. Yani bir video promosyonu, radyo promosyonu, olmanız önemli değil. Yayıncılık arıyorsanız uygun görülürseniz departman ne olursa olsun, hizmetleri biz sağlıyoruz.

Videonun kendisi, Web3 dünyasında yeni bir yolculuğa çıktığını dile getiriyor. Burada, Bored Ape NFT’si gibi bir dizi tanıdık karakterle etkileşimler meydana gelmekte. Tüm bu süre boyunca, Jim ve ekibin yüksek seslerinin tadını çıkarın. Başlangıçta, şarkının düzenlenmemiş karışımı Jim Jones ve Migos arasında bir işbirliği olarak geldi. Ancak şimdi, rap yıldızları DJ Khaled, Juelz Santana ve Lil Wayne’in tümü yenilenen sürüme katkıda bulunmakta. Ayrıca bir dizi önde gelen NFT sanatçısı ve animasyon görselleri sağladı.

Decentraland ile Metaverse Destekli Girişim

3 Haziran’da, yeni NFT müzik videosu, yalnızca Ethereum blochchain ile çalışan bir sanal dünya olan Decentraland’da prömiyer yaptı. Çıkışa göre, platform aynı zamanda sponsoru Limewire ile yeni dijital sinemasını da tanıtmakta. Müzik NFT deneyimi EddieVisual ve Yasha Gruben tarafından yönetilirken, 15 görsel sanatçı da yer alıyor. Görselde yer alan kişiler arasında Kidsuper, A$AP Rocky’nin eski yaratıcı yönetmeni Robert Gallardo’da bulunmakta. Ayrıca sanatçı Somehoodlum, hip-hop NFT uzmanı Tilla Vision, BAYC animatörü Idrawanimation, Guy Bergman ve daha pek çok kişi yer alıyor.

Yalnızca NFT videosunu izlemenin yanı sıra, ilk 1.000 katılımcı özel dijital giyilebilir cihaz hediye edilmekteydi. Haziran ayında Beyaz Liste Mintlere erişim sağlanacak. Ayrıca NFT haftası için New York City’deki etkinliğe bir bilet alma fırsatına sahip olacak. Bunların tamamına ücretsiz şekilde erişim sağlanabilmekte.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...