Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Ünlü Rap Yıldızları Decentraland İçinde NFT Müzik Videosunu Çıkartıyor!

Paylaş

Dünyaca ünlü rapçi Jim Jones, şimdi yeni video klibi için Web3’e geçiş yaptı. Decentraland aracılığıyla yepyeni bir NFT müzik videosu başlatacak. Hatta bunun için Migos ile bir kez daha ortaklık kuruyor. Hit şarkı “We Set The Trends”in en son remixi için Jim Jones ve Migos, NFT temalı bir videoyu NFT haline getirdi. Şimdi ise sonucu Decentraland’ın yepyeni Limewire sponsorlu sinemasında görücüye çıkardı. Hayranlar ve meraklı tipler, 3 Haziran’dan 10 Haziran’a kadar aralıksız gerçekleşen gösterilerle artık gelip sonuçları görebilmekte.

Jones, CNBC’ye verdiği bir röportajda şunları söyledi:

Bir plak şirketinin tüm sanatçılara sağladığı tüm hizmetleri hiçbir fark gözetmeksizin sağlıyoruz. Yani bir video promosyonu, radyo promosyonu, olmanız önemli değil. Yayıncılık arıyorsanız uygun görülürseniz departman ne olursa olsun, hizmetleri biz sağlıyoruz.

Videonun kendisi, Web3 dünyasında yeni bir yolculuğa çıktığını dile getiriyor. Burada, Bored Ape NFT’si gibi bir dizi tanıdık karakterle etkileşimler meydana gelmekte. Tüm bu süre boyunca, Jim ve ekibin yüksek seslerinin tadını çıkarın. Başlangıçta, şarkının düzenlenmemiş karışımı Jim Jones ve Migos arasında bir işbirliği olarak geldi. Ancak şimdi, rap yıldızları DJ Khaled, Juelz Santana ve Lil Wayne’in tümü yenilenen sürüme katkıda bulunmakta. Ayrıca bir dizi önde gelen NFT sanatçısı ve animasyon görselleri sağladı.

Decentraland ile Metaverse Destekli Girişim

3 Haziran’da, yeni NFT müzik videosu, yalnızca Ethereum blochchain ile çalışan bir sanal dünya olan Decentraland’da prömiyer yaptı. Çıkışa göre, platform aynı zamanda sponsoru Limewire ile yeni dijital sinemasını da tanıtmakta. Müzik NFT deneyimi EddieVisual ve Yasha Gruben tarafından yönetilirken, 15 görsel sanatçı da yer alıyor. Görselde yer alan kişiler arasında Kidsuper, A$AP Rocky’nin eski yaratıcı yönetmeni Robert Gallardo’da bulunmakta. Ayrıca sanatçı Somehoodlum, hip-hop NFT uzmanı Tilla Vision, BAYC animatörü Idrawanimation, Guy Bergman ve daha pek çok kişi yer alıyor.

Yalnızca NFT videosunu izlemenin yanı sıra, ilk 1.000 katılımcı özel dijital giyilebilir cihaz hediye edilmekteydi. Haziran ayında Beyaz Liste Mintlere erişim sağlanacak. Ayrıca NFT haftası için New York City’deki etkinliğe bir bilet alma fırsatına sahip olacak. Bunların tamamına ücretsiz şekilde erişim sağlanabilmekte.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...