Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Ünlü Koleksiyon OpenSea NFT Marketplace Listesinden Çıkarıldı!

Paylaş

OpenSea NFT pazarı, herhangi bir uyarı yapmadan bir NFT koleksiyonunu daha listeden çıkardı. Delist edilen Art Cats NFT, sokak hayvanlarına yiyecek, tıbbi bakım ve barınak sağlayarak yardımcı olan bir projeydi. NFT projesi, dün OpenSea pazarından kaldırıldığını duyurdu. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

OpenSea NFT pazarı Art Cats’ı neden delist etti?

Art Cats NFT, bir tweet aracılığıyla koleksiyonlarını OpenSea NFT pazarında bulamadıklarını ve platformun onu listeden çıkarmış gibi göründüğünü açıkladı. Buna göre ekip, OpenSea’dan delist edilme hakkında herhangi bir e-posta almadı. Bu nedenle, kaldırılma konusunda oldukça şaşkınlar. Bununla birlikte proje, koleksiyonları hala çevrimiçiyken, Opensea destek ekibiyle iletişime geçtiklerini de ekledi. Art Cats ekibi, OpenSea’dan hesaplarının ve tahsilatlarının doğrulanmasını istemeyi planlıyor. Ancak NFT pazarı, proje henüz 100 ETH işlem hacmi gereksinimine ulaşmadığı için bu talebi reddetti.

Art Cats NFT
Art Cats NFT

Art Cats ekibi, OpenSea’dan doğrulamayla ilgili e-posta dışında, herhangi bir mesaj almadıklarını iddia etti. Ek olarak, OpenSea’nın koleksiyonlarını herhangi bir bildirimde bulunmadan kaldırdığını söylediler. Ayrıca Art Cats, sorunu çözmek için OpenSea ile iletişim kurduklarına dair NFT sahiplerine güvence verdi.

OpenSea ve delist hamleleri

OpenSea’nin herhangi bir bildirimde bulunmadan NFT projelerini listeden kaldırması yeni bir şey değil. Birçok projenin canı, bu nedenle yandı ve OpenSea, koleksiyonları uyarmadan delist etmeye devam ediyor. OpenSea NFT pazarı, geçmişte ünlü Cool Pets koleksiyonunu yanlışlıkla listeden çıkardı. Bunun sonucunda, koleksiyonun sahtesi, insanları dolandırmak için uygun ortamı yakalamış oldu. Ayrıca yakın zamanda GodJira NFT koleksiyonu da canı yananlar arasına katıldı. GodJira, internette Japonya İçişleri ve İletişim Bakanlığı’nın, koleksiyona bir DMCA emri gönderdiğine dair görüntüler yayılmasının ardından kaldırıldı. Koleksiyon, emrin sahte olduğunu açıkladı ve bunun için kanıtlar öne sürdü.

OpenSea Marketplace, bazı projeleri ise haklı sebeplerle kaldırdı. Örneğin, Okay Bears koleksiyonunun taklitçisi olan Not Okay Bears’ı delist etti. Ayrıca, Olive Garden isimli bir şirketin telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle şikâyet etmesinin ardından, Olive Garden NFT’yi de listeden çıkardı. Popüler NFT pazarının delist hamlelerinde NFT topluluğuna daha açık olması gerektiği ortada. Ancak pazar, bazı koleksiyonları listeden çıkarma konusunda haksız da değil. Art Cats’in neden delist edildiğini bilmiyoruz. Bunu yalnızca OpenSea bir duyuru veya açıklama yayınladığında öğreneceğiz.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...