Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Ünlü İsmin Çalışmaları NFT Koleksiyonu Haline Geldi

Paylaş

Ünlü Marilyn Monroe tablosunun yaratıcısı olan Andy Warhol’un bir eseri NFT halinde satışa çıkacak. Buna göre, NFT koleksiyonu 961 parçadan oluşacak ve sanatçının 1967’de yarattığı bir eserinden alınacak. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Andy Warhol NFT koleksiyonu geliyor

Amerikalı ünlü sanatçı Andy Warhol’un 1967’de yaptığı bir eser, NFT koleksiyonu oluyor. Sanatçının eseri bu kez dijital parçalar halinde satışa çıkacak. Buna göre koleksiyon 961 parçadan oluşacak. 961 kişi Warhol’un eserini dijital bir sanat eseri olarak elde edecek. Her bir dijital eser yaklaşık 55 dolarlık bir fiyata sahip olacak. Buna göre, tüm koleksiyonun toplam değeri 53 bin dolar olarak fiyatlanacak.

Bunlara ek olarak, NFT’nin sahipleri, Warhol’un eserinin sadece küçük bir bölümünü elde edecek. Andy Warhol sanatının her NFT’si, fiziksel parçanın sahiplerinden imzalı bir telif hakkına sahip olacak. Warhol’un 1967’de yaptığı eser, değişik renklere sahip poliüretan küpler üzerinde tekrarlanan bir deseni içeriyor. Bunun yanında, desenin üzerine basılan Warhol’a ait 10 portre fotoğrafı dikkat çekiyor.

CUBIC’in ilk büyük projesi

Warhol’un koleksiyonunun satışını Meksikalı şirket CUBIC elinde tutuyor. CUBIC, LS/Galería tarafından destekleniyor. Bununla birlikte, eserin tam adı “Sanatçıların Portreleri 1.7.”. Bu eserin dünyada yalnızca 200 adet kopyası bulunuyor. CUBIC, sanatçının imzasını taşıyan 172 numaralı eserini satacak. Şirketin kurucusu Luis Enriquez koleksiyon hakkında konuştu. Enriquez, projenin bir fiziksel sanat eserine dayalı ilk büyük NFT satışı olduğunu dile getirdi. Ayrıca şunları ekledi:

Yaptığımız şey çok basit: Bir sanat eseri alıyorsun, bizim bir ızgara yaptığımızı ve her parçanın bir NFT olduğunu hayal ediyorsun.

CUBIC, resmi Twitter profilinde, NFT’ye sahip olanların, orijinal eserin o parçasının telif haklarını elde edeceğini söyledi. Ayrıca, sahiplerin, Andy Warhol’un sanat eserinin o bölümünün sahibi olarak sayılacaklarını dile getirdi:

Fiziksel Andy Warhol’un bir kısmının sahibi olursunuz. Bunu nft’ler aracılığıyla yapıyorsunuz. Ayrıca bu yatırım gerçek ve tamamen dijital bir varlık.

Bir NFT parçası satın alan herkes, NFT’nin yanında, gerçek parçanın küçük bir parçasını da elde edecek. Ayrıca CUBIC açıklamasında şöyle konuştu:

Sanat koleksiyonu yapmak artık seçkin bir azınlığın ayrıcalığı değil. Blockchain, sanat tarihinin akışını ve pazarını şekillendirdi. Buna göre Cubic’e katılarak, geleneksel sanat pratiklerinin merkezsizleştirilmesine izin verecek bir topluluğun parçası olursunuz.

Benzer Yazılar

Metaverse Patent Başvurularına Hakim Olan Teknoloji Devleri!

Nikkei Asia ve Cyber ​​Creative Institute tarafından yapılan bir...

Solana NFT Madenciliği 2022’nin Üçüncü Çeyreğinde Arttı!

Blok zinciri tabanlı bir veri analizi sağlayıcısı olan Messari,...

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...