Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

TV Tokyo ve DEA, Web3’ü Japon Halkına Getiriyor!

Paylaş

PlayMining NFT işi aracılığıyla eğlence sağlayan bir Web3 şirketi Digital Entertainment Asset (DEA), Web3’ü Japonya’daki kullanıcılara getirdiğini duyurdu. Singapur merkezli şirket, duyuruyu TV Tokyo Corporation ile yaptığı iş birliğinin ardından yaptı. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Eğlencede Yeni Sınırları Keşfetmek

17 Kasım’da yayınlanan bir basın açıklamasına göre DEA ve TV Tokyo Corp, NFT’leri içeren yeni nesil GameFi içeriğini oluşturmak için ittifak halindedir. TV Tokyo Corp, Japonya’nın eğlence endüstrisinde önemli bir oyuncudur. Dijital animasyonlu içerik konusunda uzmanlaşan şirket, izleyicilere anime içeriği getirmek için Web3’ün faydalarını keşfetmek istiyor.

Televizyon istasyonunun başkanı Ichiro Ishikawa, istasyonun programlarının modaya uygun izleyiciler arasında çekicilik bulacağını öngörmektedir. Bununla birlikte Web3 alanında bir oyuncu olmaya istekli olduğunu söyledi. Ishikawa, Digital Asset Entertainment ile iş birliğinin şirketin eğlence ve iş dünyasında yeni sınırları keşfetme stratejisinin bir segmenti olduğunu belirtti:

“TV Tokyo, haber, animasyon, dizi, çeşitli şovlar, spor vb. gibi çeşitli program ve içerik türleri üretir. Herkes için daha kullanışlı ve eğlenceli içerikler haline getirmek için NFT’ler gibi “Web 3.0” adı verilen en son dijital teknolojiyi öğrenmek istiyoruz”

Aynı zamanda şirketin co-CEO’su olan DEA’nın kurucu ortağı Kozo Yamada, 15 yıl yapımcı olarak çalıştığı TV Tokyo Corp’un bir çalışanıydı. Yamada aynı zamanda bir YouTube influencerı’dır. Her iki işletmeyle olan deneyimi platformların arasındaki iş birliğini tamamlayıcı hale getirmektedir. Çalışma kariyerinin temelinin TV Tokyo’da atıldığını düşünürsek ortaklığın kendisi için nostaljik olduğunu söyledi.

Japon İzleyiciler için Orijinal Web3 İçeriği

Yamada, TV Tokyo’ya yenilik getirmenin bir sonraki aşamasının Web3 kullanımını gerektirdiğini düşünmektedir. Ayrıca DEA’nın uzmanlığının devreye girdiği yerin burası olduğunu söyledi. Yamada’ya göre:

“TV Tokyo’ya minnettarım ve ana akım Japon izleyiciler için orijinal Web3 içeriği oluştururken birlikte çalışmaya devam edebildiğim için mutluyum. Ayrıca çeşitli şirketler için ortak Web3 strateji danışmanlığı sağlayacağız ve Web3 aracılığıyla küresel olarak dağıtılabilecek yeni IP içeriği geliştireceğiz.”

DAE’nin oyun platformu PlayMining, en popüler Japon anime ve video oyunlarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. PlayMining, DEAPcoin ($DEP) olarak bilinen kendi dahili kripto para birimine sahip bir play-to-earn platformudur. Şu anda Japon düzenleyiciler tarafından onaylanan tek P2E tokenidir.

DEA, En İyi Web3 Platformu Olma Vizyonunu Benimsiyor

DEA-TV Tokyo ortaklıkları, Web3 ilerlemeleriyle ilgili eğitim içeriğinin geliştirilmesi ve yayılmasında iş birliğini sağlamaktadır. Bununla birlikte benimsemeyi teşvik etmek için halktan yararlanmaktadır. Yoshida şunları söyledi:

“DEA’yı küresel olarak en iyi Web3 şirketi yapmayı hedefliyoruz ve ana akımı Web3 hakkında eğitmek bu hedefe doğru atılmış önemli bir adım.”

Bu yaklaşımın benimsenmesinin en iyisi olduğunu savundu. Farkındalık kampanyasının özünün, P2E platformlarına daha fazla kullanıcı getirmek olduğunu belirtti. Ayrıca Japonya’daki GameFi alanını daha rekabetçi hale getirmek olduğunu söyledi.

Benzer Yazılar

Solana NFT Madenciliği 2022’nin Üçüncü Çeyreğinde Arttı!

Blok zinciri tabanlı bir veri analizi sağlayıcısı olan Messari,...

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...