Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Türk Metaverse Yolda: Yerli Turizm Acentesi Metaverse Projesine Başladı

Paylaş

Metaverse alanıyla ilgilenen sektörler arasına turizm de katıldı. Bugün Nereye Gidelim isimli yerli turizm acentesi, turistlerin sanal tatil deneyimleri yaşamasına olanak tanıyacak. Acente, müşterilerin ülkemizde kiraladığı yerleri Türk metaverse evreninde kullanıma sundu. Bugün Nereye Gidelim, ilk Türk Metaverse deneyimine bungalov evleriyle giriş yaptı. NFXhaber olarak, sizin için hazırladık.

Metaverse ve sanal gerçeklik gibi yeni trend teknolojiler her geçen gün benimsenmeye devam ediyor. Bu alana en son yatırım yapan firmalar ise genellikle turizm sektöründe yer alıyor. Bu kapsamda Bugün nereye gidelim isimli Türkiye merkezli turizm acentesi, Metaverse’ye giriş yaptı. Buna göre acente, Sakarya’daki Sapanca gölünün kıyısında bulunan Bungalov villalarını OVG Metaverse platformuna taşıdı. Acentenin müşterileri, kiraladıkları Bungalov evleri, metaverse üzerinden deneyimleyebiliyor.

Türk Metaverse Yolda: Yerli Turizm Acentesi Metaverse Projesine Başladı
Türk Metaverse Yolda: Yerli Turizm Acentesi Metaverse Projesine Başladı

Turizm acentesinden Türk Metaverse

Yerli Turizm acentesi Bugün Nereye Gidelim, Bungalov evlerini müşterilerine Metaverse üzerinde deneyimleme imkânı tanıyor. Acentenin kurucusu İlker Kulaksız konuyla ilgili konuştu. Kulaksız, Metaverse deneyimiyle ilgili görüşlerini paylaştı:

“Metaverse, müşterilerimizin tatillerini satın almadan önce denemelerine imkân tanıdı. Gerçeğe dönüştürdüğümüz Metaverse projesinin ardından ülkemize yurtdışından gelecek ziyaretçiler, kiralık bungalovlarımızı Türkiye’ye gelmeden deneyimleyebiliyor. Bu sayede Metaverse, turizm sektörü için potansiyeli yüksek bir mecra haline geliyor. Uzun süredir devam eden çalışmalarımız sonuca ulaştı. Sapanca’daki bir bungalov villamız, Metaverse üzerinde yerini aldı.”

OVR Metaverse’de yerli tatil deneyimi

Kulaksız ayrıca Metaverse ve NFT gibi yeni trendlerin turizm sektörü için birçok fırsat barındırdığını dile getirdi. Türk Metaverse deneyimi sunan acentenin kurucusu şunları söyledi:

“Metaverse’nin sunduğu fırsatları görüp değerlendirmeliyiz. Bu, yalnızca şirketlere değil, sektöre de katkı sağlıyor. Bu kapsamda, OVR isimli Metaverse platformunda sergilediğimiz bungalov villalarımıza özellikle sosyal medyada ilgi çok yüksek. Bunun yanında, Metaverse’mize çok sayıda yerli ve yabancı turist ilgi gösteriyor. Bu insanlar, tatil yapacakları yerleri önceden deneyimleme imkânı buluyor. Ziyaretçilerimiz, 3 boyutlu olarak modellenen bungalovlarımızı ziyaret ederek kişisel deneyimler yaşayabiliyor.”

Daha önce NFT koleksiyonu yayınlamışlardı

Tüm bunlara ek olarak Kulaksız, Blockchain ve Web3 gibi yeni trend teknolojiler ile yakından ilgilendiklerini söyledi. Türk metaverse bungalovlarının fikir babası olan Kulaksız, şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz ay Türkiye’nin ilk turizm temalı NFT koleksiyonunu yayınladık. Koleksiyon, piyasadaki en büyük NFT pazarı olan OpenSea üzerinde yer aldı. Star Wars filmlerinden esinlenerek oluşturduğumuz NFT koleksiyonuyla, ülkemizin en önemli turizm destinasyonlarını küresel bir platformda sergiledik. Ayrıca bunu, yeni nesil bir sanat formuyla (NFT) sağladık. Yoğun ilgi gören NFT koleksiyonumuzun ardından, şimdi de Türk Metaverse topluluğuna dahil olarak bir ilke imza atıyoruz.”

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...