Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Türk Metaverse Büyüyor: Abdi İbrahim Metaverse Evrenine Giriş Yaptı

Paylaş

Metaverse’nin benimsenmesi artmaya devam ediyor. Dünya çapında birçok şirket, yeni sanal dünyada kendine yer ediniyor. Bunun sonucunda Türk Metaverse dünyası da bundan pay alıyor. Bu kapsamda en son hamleyi yerli ilaç firması Abdi İbrahim yaptı. Buna göre Abdi İbrahim, Metaverse’ye adım atan son şirketler arasında yerini aldı. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Abdi İbrahim Türk Metarse dünyasına giriş yaptı
Abdi İbrahim Decentraland Metaverse’ye bina kurdu

Abdi İbrahim Türk Metaverse dünyasına giriş yaptı

Metaverse’nin dünyada ve ülkemizde popülerleşmesiyle bu yeni dünyada yer almak isteyen şirketlerin sayısı artıyor. Küresel firmaların yanı sıra, yerli firmalar da bu alana yönelik adımlar atmaya başladı. Buna göre, Metaverse’ye son giren yerli şirket ilaç firması Abdi İbrahim oldu. Abdi İbrahim, Decentraland Metaverse’de bir sergi açtı. Böylece Türk Metaverse varlığı biraz daha büyümüş oldu.

Abdi İbrahim, büyük şirketleri ve yeni teknoloji trendlerini yakından takip ediyor. Buna göre şirket, Decentraland Metaverse üzerinde bir sergi açtı. Decentraland’da, 120 -4 koordinatlarına kurulan Abdi İbrahim binası, şirketin dijital varlığını temsil ediyor. Bunun yanında, binanın içerisinde bir NFT sergisi yer alıyor. “The Journey of Healing” adlı sergide, Selman Hoşgör’ün benzersiz NFT sanat eserleri, Decentraland kullanıcılarına sergileniyor.

Abdi İbrahim’in Türk Metaverse topluluğunu gururlandıran hamlesi, NFT koleksiyonun ardından geldi. Sergisi yapılan Selman Hoşgör’ün eserleri, şirketin Decentraland binasında yer alıyor. Şirket, binayı İstanbul Maslak’ta bulunan genel merkezinden ilham alarak tasarladı.

Abdi İbrahim "The Journey of Healing"
Abdi İbrahim’in Decentraland Metaverse’deki sergisi

Abdi İbrahim’in Blockchain hamleleri

İlaç şirketinin metaverse hamlesi, Blockchain alanına ilk girişi değil. Abdi İbrahim, geçtiğimiz ay “HEAL2030” adını verdiği sürdürülebilirlik stratejisi duyurdu. Buna göre Şirket, bu proje ile toplumsal farkındalığı desteklemeyi ve bu kapsamdaki projelere yardımcı olmayı amaçlıyor. HEAL2030 kapsamında Abdi İbrahim, “The Journey of Healing” isimli NFT koleksiyonunu, 2022’nin ilk çeyreğinde yayınladı. Bunun yanında şirket, 2022 boyunca spor ve sanat ile alakalı çeşitli NFT koleksiyonları üretmeyi planlıyor.

Buna ek olarak Abdi İbrahim, NFT ve Metaverse alanlarındaki hedefleri için, Türkiye’nin ilk NFT ajansı ile anlaştı. Tooken ajansı, yerli kurumsal ve bireysel müşterilerini NFT sektöründe geliştirmeyi hedefliyor. Henüz yolun başında olan Abdi İbrahim, Metaverse, Blockchain ve Web3 alanında çalışmalar yapmayı sürdürecek gibi duruyor. Türk Metaverse dünyası büyüdükçe size aktarmaya devam edeceğiz. En son NFT ve Metaverse gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...