Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Treeverse NFT Oyunu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Blockchain teknolojisinin tanıtılmasından bu yana, blockchain oyunları kripto pazarının eğlenceli bir bölümü olarak ortaya çıktı. Kullanıcılar ve yatırımcılar, oyunu sadece eğlenmek için oynayabileceklerini değil, aynı zamanda oynarken bir miktar kripto para kazanabileceklerini bildikleri için daha da ilginç buluyorlar. Metaverse oyunları dünyasındaki en yeni oyunlarından biri de Treeverse NFT. Oyunculara, kullanıcıların açık ve etkileşimli bir dünyada NFT’lerden yararlanabilecekleri Runescape tarzı bir MMORPG oyunu sunmayı amaçlamaktadır.

Treeverse NFT Oyunu nedir?

Görünüşe göre Treeverse, her iki PhoPhonesd PC’de bulunan Metaverse’deki ilk Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Yapma Oyunlarından biri veya kısa MMORPG için. Retro salamura tarzında inşa edilmekte ve oyna-kazan sistemi için bir sahne sağlamaktadır.

Treeverse NFT oyunu, Ethereum blok zincirinde Endless Clouds tarafından geliştirilmiştir. Projenin arkasında NFTrees projesiyle ünlü bir NFT sanatçısı ve koleksiyoncu olan Loopify var. Shopify, 2021 yaz ortasında NFTrees koleksiyon projesi NFTrees’i oluşturarak Treeverse’i başlattı. Ancak Kurucuların Özel Konuları ve Zamansız Avatarları 2021 sonbaharında bir süre sonra tanıtılmıştır.

Loopify’a Treeverse’i diğer oyunlardan farklı oyun kazanmak için neyin farklı kıldığı sorulduğunda, oynanabilir bir MMORPG olarak Treeverse’in kullanıcılarına oyunda kazanılan varlıkları NFT’ler için takas etme ve ayrıca oyunun yerel para birimini kazanma fırsatı olduğu söylenmekte. Fakat yine de NFT’ler için serbestçe takas edilebilir.

Oyuncular, oynarken Pokemon ve Runescape gibi klasik oyunların akıllarına geldiğini belirttiler. Ancak Treeverse, klasik oyunlarda büyük fark yaratan topluluk tabanlı bir özellik getiriyor.

Treeverse’de NFT Koleksiyonu Nasıl?

Ters projeye tanıtılan ilk NFT’dir. NFT’ler Şubat 2021’de ortaya çıktı. Yayınlandığı tarihteki taban fiyat 0,2 ETH idi. NFT’lerin taban fiyatı şu anda 14 ETH’nin üzerinde. Orijinal koleksiyonla sağlanan sadece 420 ağaç var.

Oyuncular, diğer oyuncularla etkileşim kurmak ve $SEED karşılığında meyve toplamak için ağaçları haritaya yerleştirebilme hakkında sahiptirler. SEED fiyatının %10’luk bir gaz ücreti veya yanması vardır.

Kullanıcıların NFT galerisine sahip olabileceği ve arkadaşlarıyla bir parti düzenleyebileceği Treeverse özel evlerine erişim sağlar. Kurucu Arsa sahipleri, arsalarını sahipleri için pasif bir gelir olan $SEED üzerinden kiralayabilirler. NFTree sahipleri için 420 Kurucu Plan geliştirildiği söylenmektedir. 10.000 arsa daha farklı kullanıcılara satışı ise tamamlandı.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...
Önceki İçerikCryptoKitties Nedir?
Sonraki İçerikMutant Cats Nedir?