Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Transgender NFT Satışı ile 50 Milyon Dolarlık Satışa Ulaştı!

Paylaş

NBC’nin onur ayı onuruna hazırladığı bir rapora göre, transgender genç Victor Langlois, eserlerinin NFT versiyonlarını satarak 50 milyon dolara yakın kazandı. Victor, Christie’s müzayede evi aracılığıyla toplam 2,16 milyon dolara beş set fiziksel NFT sanat eseri sattıktan sonra ilk kez Haziran 2021’de ilgi odağı oldu. “Merhaba, Ben Victor (FEWOCiOUS) ve Bu Benim Hayatım” başlıklı koleksiyon, onun çocukluk ve cinsiyet geçişine odaklandı.

O zamandan beri 19 yaşındaki sanatçı, NFT pazarlarında daha da fazla sanat eseri sattı. Yavaş yavaş piyasada tanıdık bir isim haline geldi. Hatta Nifty Gateway’de 24 saat içinde 20 milyon dolara yakın NFT sattı. Fortune’a göre bu, NFT pazarındaki üçüncü büyük satış oldu. FEWOCiOUS olarak da bilinen sanatçı, Fortune’a transseksüel bir çocuk olarak büyürken yaşadığı zorlukları anlattı:

Dürüst olmak gerekirse, bu hayatı yaşamak benim için zor oldu.

Langlois, kendi evinde tacize uğradıktan sonra, büyükanne ve büyükbabasıyla birlikte bir süre yaşadı. Fakat onlarla yaşamanın daha iyi olmadığını fark etti. Esquire ile yaptığı bir röportajda, “Güvende olacağımı düşündüm, ama onlar da aynı derecede kabaydı” dedi. Dergiye, aile üyelerinin dindar olması nedeniyle ortaya çıkmaktan korktuğunu da söyledi. Ek olarak, Latina büyükannesinin sanatla uğraşma kararını nasıl anlamlandıramadığından bahsetti.

Bence o kadar çok mücadele etti ki sadece güvenlik istedi. Sanatı istediğimi görmekteler. Şimdi bir miktar başarı elde ettiğine göre, Langlois durmayı planlamıyor. Ona göre, NFT ticareti ona sanatın hala resim yapmak olmadığını öğretti.

Transgender NFT Alanında Lider Olmak İstiyor!

Sanatçı piyasa içerisinde giderek daha büyük bir isme sahiptir. daha fazla büyümek istediğini dile getirmekte. Bununla birlikte cinsiyet tercihi yüzünden zarar gören ya da görmekte olan kişileri de desteklemekte. Sanatçı cinsel kimliği nedeniyle tacize uğrayan veya bu nedenle zarar gören herkese destek olmak istemekte. Kazandığı paraların miktarı artış gösterdikçe yardımlarında artış göstereceğini dile getiriyor. Sosyal medyaların neredeyse tamamında büyük ilgi gören Transgender NFT satışlarına da hızla devam edecek. NFT üretim hızını artırmak istediği, bununla birlikte daha geniş kitlelere hitap etmek istemekte.

Nifty Gateway’de 24 saat içinde 20 milyon dolara yakın NFT satışı yapması piyasada büyük ses getirdi. Ayrıca Fortune’a göre bu, NFT pazarındaki üçüncü büyük satış oldu. Analistlere göre piyasada şimdiden bu kadar ses getirdiğine göre gelecekte piyasada kalıcı olabilir.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...