Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Trabzonspor NFT Koleksiyonu Çıkartıyor

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Ayrıca tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Spor NFT’leri konusunda dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinden biri olan Capital Block Türkiye’den ortak buldu. Süper Ligin son şampiyonu Trabzonspor ile bir ortaklık anlaşmasına başlayan Capital Block 21 Mayıs’ta halka arzı gerçekleştirecek. Böylelikle Trabzonspor NFT koleksiyonunda 1967 adet parça bulunmakta. Trabzonspor NFT sektörüne tarihinde ilk kez katılım göstermekte. Trabzonspor NFT koleksiyonu içerisinde şampiyon takımın içerisinde yer alan oyuncuların forması bulunmakta. Ayrıca Trabzonspor Şampiyonluk Koleksiyonu’nda etkinlik ve çekilişlerle belirlenen ‘Whitelist’ Ön Satışı ise 20 Mayıs Cuma günü saat 18.00’de gerçekleşecek. Cuma günü ön satış hakkını kullananlar, 2 adet NFT satın alımında indirim hakkına sahip olacak.

Trabzonspor NFT Koleksiyonunda Neler Bulunacak?

Trabzonspor’un NFT koleksiyonu içerisinde tam 1967 parça bulunmakta. Bu parçaların tamamı şampiyonluk görseli içerisinde bulunan parçalardan oluşmakta. Kupa NFT görselindeki 1967 parçalı kupadan alınacak. Ardından her parçanın arkasında Trabzonspor’lu bir futbolcunun forması yer almaktadır. Hatta ayrıcalıklı 7 tane NFT’ye sahip olan yatırımcılar bir sonraki arzında ayrıcalıklı haklara sahip olmaktadırlar.

Capital Block’un CEO’su ve Kurucusu Tim Mangnall, NFT danışmanı olarak 21 Mayıs’ta ilk Trabzonspor Şampiyonluk Koleksiyonu NFT arzını gerçekleştirmelerine destek olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şöyle konuştu. “Capital Block olarak Trabzonspor ile NFT platformu Sportium arasındaki ortaklığı kurduk. Ayrıca Sportium’un Trabzonspor için ideal platform ortağı olduğuna inanıyoruz. Şimdiye kadar NFT’ler için Avrupa’da birçok kulüple çalıştıktan sonra, Güney Kore merkezli bir NFT stüdyosu olan Alphaworks tarafından tasarlanan Şampiyonluk Koleksiyonu NFT’lerinin kalite ve tasarım açısından en iyisi olduğuna gerçekten inanıyoruz. Trabzonspor’a ortaklık konusunda tavsiyelerde bulunmaktan heyecan duyuyoruz ve daha fazla NFT arzı için sabırsızlanıyoruz.”

Capital Block, Türkiye’de ilk NFT arzını geçtiğimiz yıl Galatasaray ile gerçekleştirmişti. Her ne kadar bilindik markalar olursa olsun yatırımlarınızı yaparken detaylı araştırmayı ihmal etmeyin. Tüm piyasayı ve aldığınız ürünün geleceğini değerlendirmek sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte. 2022 yılında birçok büyük marka yatırımcılarına ciddi zararlar ettirdi.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...