Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Tiesto NFT Sektörüne Giriş Yaptı!

Paylaş

Grammy ödüllü DJ ve müzik yapımcısı Tiesto, NFT sektörüne giriş yaptı. Sanatçı, Las Vegas’taki Electrical Daisy Carnival (EDC) için Tiesto NFT koleksiyonu başlattı. Koleksiyon, Tiesto’nun, Genesis “Eagle” NFT girişiminin başlangıcını işaret ediyor. Buna göre EDC NFT’lerinin sahipleri, Tiesto’nun Eagle NFT ürün yelpazesine VIP giriş hakkı kazanıyor. Peki Tiesto kim ve NFT koleksiyonu neleri içeriyor? NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Electrical Daisy Carnival ve Tiesto NFT çıkarıyor

Grammy ödüllü DJ Tiesto, geçtiğimiz hafta sonu Electrical Daisy Carnival Las Vegas’ta benzersiz bir NFT’yi tanıttı. Buna göre EDC NFT’leri, DJ’in yaklaşmakta olan Tiesto NFT koleksiyonuna ön erişim sağlıyor. Bunun yanı sıra EDC NFT’leri, bir dizi farklı avantaj da sağlıyor. Avantajlar arasında, NFT sahiplerine özel farklı alternatif koleksiyonlara giriş imkânı yer alıyor. Ayrıca bu sahipler, henüz yayınlanmamış Tiësto müziğinin bir ön izlemesine erişiyor. 20 Mayıs 2022 tarihinde satışa çıkan EDC NFT’leri, 27 Mayıs’a kadar LGND üzerinden satılmaya devam edecek.

Tiesto’nun yakında çıkacak koleksiyonunda, DJ’in işlerinde yer alan kartal “eagle” yer alıyor. Aslında sanatçı, kartalı “enerji, azim ve yeni başlangıçların bir görüntüsü” olarak görüyor. Kripto paralara birkaç yıldır yatırım yaptığını ve NFT alanından etkilendiğini söyleyen Tiesto, şöyle konuştu:

“Birkaç yıldır kripto para birimine yatırım yapıyorum ve NFT binasında olup bitenlerden çok etkilendim. Son 12 ayda, Blockchain’i çalışmam ve müziğimle birlikte yeni ve heyecan verici yöntemlerle işlerime dahil etmek için çalışıyoruz. Ancak bu, yalnızca başlangıç. Tiësto dijital evreninin lansmanına hoş geldiniz!”

Tiesto kimdir?

Tiesto, grammy ödüllü, platin sertifikalı, Hollandalı bir DJ ve müzik yapımcısıdır. DJ, “Tüm Zamanların En Büyük DJ’i” ve “1 Numaralı DJ” unvanlarını taşıyan tek sanatçıdır. Albümleri, şu ana dek toplamda 36 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaştı. Ayrıca, 10 milyar kümülatif dinlemeye sahip. Aslında, Tiesto’nun Electrical Daisy Carnival Las Vegas aracılığıyla NFT alanına girmesi oldukça önemli. Sanatçı, bu yolla takipçileri ile, tamamen yeni bir yöntemle iletişim kuracak. Tiesto NFT koleksiyonunun ne zaman çıkacağı henüz belli değil. Ancak çıktığı zaman sizi bilgilendiriyor olacağız. NFT ve Metaverse alanındaki en son gelişmelerden haberdar olmak için Twitter adresimizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...