Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Thomas Edison NFT Projesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

NFT ve metaverse piyasası her geçen gün büyümekte. Bu büyüme ile beraber hem geleceğin teknolojisi hem de geçmişin tozlu sayfaları bir araya gelmekte. Thomas Edison NFT projesi de tam olarak buna örnek. Chamsori Edison NFT koleksiyonunda Amerikalı mucit ve iş adamı Thomas Edison yer alacak. Bu, Web3 firmaları Luckmon ve Morrowbogi ile Chamsori Gramofon Müzesi ve Edison Bilim Müzesi arasındaki ortaklık sayesinde mümkün olmaktadır. Koleksiyon, koleksiyoncuların tarihteki en ikonik icatlardan bazılarının fiziksel mülkiyetine sahip olmalarını sağlayacak. Tüm dünya tarihinde kimisi çok önemli onlarca buluştan bazılarına sahip olunacak olması yatırımcıların ilgisini çekmekte.

Thomas Edison NFT koleksiyonu hakkında daha fazla bilgi

Chamsori Edison NFT, OpenSea gibi NFT pazarlarında kullanıma sunulan toplam 1.000 Thomas Edison yeniliğini görecek. Müze, Amerikalı mucidin hayatını kapsayan muhteşem bir koleksiyona ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle bu NFT koleksiyonu için çok önemli. Hatta o kadar önemli ki birçok yatırımcı kendi arasında ciddi bir yarışa girebilmekte. Çünkü bazı buluşlar dünya tarihinin seyrini değiştirebilmekte. Bu da onların fiyatını haliyle daha pahalı yapmakta. Nadide eserlerin satın alım tekliflerinin çok yüksek olması analistler tarafından beklenmekte.

Yönetmen Son Seong-Mok hevesli bir Thomas Edison koleksiyoncusu. Hatta geçtiğimiz 65 yıl boyunca, bu amaç için müzayedelere katılmak ve doğrudan satış yapmak için 60 ülkeyi özenle gezdi. Ayrıca görünüşe göre bugün Thomas Edition koleksiyonlarının en büyük özel koleksiyoncusu. Buna 5.000 gramofon, 150.000 müzik albümü ve 5.000 diğer Edison icadı dahildir. Güney Kore’yi ziyaret etmek için bir neden daha var gibi görünmekte.

Thomas Edison NFT koleksiyonundaki icatlardan bazıları ilk ampulü, Edison Corporation’ın hisse senedi sertifikasını ve fonografı içerir. Edison’un sesinin AI teknolojisi ile geri yükleneceği her öğenin açıklaması da olacak. Thomas Edison’un icatları, bugün hayatımızın birçok yönü üzerinde derin bir etkiye sahiptir. Bu da koleksiyonu çok daha anlamlı kılıyor. Ünlü ampulün yanı sıra çeşitli alanlarda da birçok cihaz geliştirdi. Örneğin, elektrik enerjisi üretimi, kitle iletişimi, ses kaydı ve hareketli görüntüler.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...