Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

The Vogu NFT Nedir?

Paylaş

The Vogu NFT, TARS (Tether Assisted Robotic Skeletons) adı verilen 7,777 adet robot avatarından oluşan NFT koleksiyonudur. NFXHaber olarak bu makalede The Vogu NFT nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Bununla birlikte The Vogu’nun fiyatına ve nasıl satın alınabileceği de değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

The Vogu NFT Nedir?

7,777 adet robot avatarının yer aldığı NFT koleksiyonudur. Koleksiyonun hikayesi şu şekildedir: “Koleksiyon dünyadaki insanlar; İklim tahribatı, nükleer savaş ve kontrolsüz yayılma nedeniyle kitlesel bir göç gerçekleştirmişlerdir. Bu fütürist dünyadaki insanlar şimdi ise Samanyolu galaksinin alternatif bir versiyonunda yaşamaktadır.”

Bu koleksiyondaki NFT’niz veya başka bir deyişle avatarınız; özel çalışmalara erişim sağlayabileceğiniz Vogu Metaverse biletinizdir. Ek olarak Vogu Collective; karakterleri, insanları ve bilgileri bir araya getiren multimedya evreni olarak da tanımlanmaktadır.

Sanatçı Jason Trinidad’ın sekiz adet robot portresi, tüm Vogu projesine ilham kaynağı olmuştur. Bu sekiz eserin ölümsüzleştirilmesi için bir sekiz üyeli “The Council” yani konsey (organizasyon) yaratılmıştır.

Ek olarak projenin MUTTS isimli bir tamamlayıcı drop’u bulunmaktadır. İlk koleksiyonun (The Vogu NFT) sahipleri, MUTTS’lardan biri ücretsiz olarak talep edebilmiştir.

The Vogu NFT’nin Fiyatı Nedir?

Bu koleksiyon şu anda OpenSea üzerinde 0,07 (Ethereum) taban fiyatıyla alıp satılmaktadır. Bununla birlikte koleksiyonun ticaret hacmi şu anda 8,3 bin ETH ile dikkat çekmektedir. 

The Vogu NFT’nin OpenSea pazarında sergilenen 7,8 bin adet NFT’si bulunmaktadır. Koleksiyona sahip olan kişi sayısı ise şu anda 2,8 bin civarında görülmektedir.

The Vogu NFT Nasıl Alınır?

Bu koleksiyona ilgi duyan kişiler, koleksiyonun OpenSea’deki sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilmektedir. Ancak koleksiyona ilgi duymakla kalmayıp koleksiyonu satın almak isteyen yatırımcıların ise yapmaları gereken bazı işlemler bulunmaktadır.

Koleksiyonu satın almak isteyen yatırımcılar, ilk önce Metamask vb. bir dijital kripto para cüzdanına sahip olmalıdır. Sonrasında ödeme işleminde kullanmak üzere bir miktar ETH almalı ve bu ETH’yi kripto para cüzdanına aktarmalıdır. Son adımda ise kullanıcının dijital cüzdanını OpenSea’ye bağlaması gerekmektedir. Bağlantı kurulduktan sonra kullanıcı, dilediği NFT’yi seçerek kolay bir şekilde satın alma işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...