Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

The Sandbox Türkiye Pazarında

Paylaş

Tanınmış Metaverse projesi The Sandbox, haziran başında yaptığı lansman ile Türkiye pazarına girdi. The Sandbox Türkiye pazarına giriş sebebini oyun ve kripto nüfusun varlığı olarak gösterdi. Bu girişimin ayrıntılarını NFXhaber olarak, sizin için derledik.

The Sandbox Türkiye Pazarına Resmen Giriş Yaptı

The Sandbox’ta NFT formatında varlık tasarlanmaktadır. Kullanıcıların varlıklarını paylaştığı, satabildiği topluluk tarafından yönetilen ve merkeziyetsiz Metaverse platformu The Sandbox’ın 7 ülkede ofisi vardı. Ayrıca Türkiye pazarına giriş yaparak bunlara bir yenisini ekledi. Teknoloji ve oyun sektöründen davetlilerin, basın mensuplarının, The Sandbox kurucu ortağı Sebastien Borget ve The Sandox Türkiye Direktörü Arslan Kıran’ın da katılımı ile haziran ayının ilk gününde lansman partisi düzenledi. Ayrıca Türkiye’de bulunan oyun firmaları, NFT ve medya sanatçıları ile ortaklığı devam eden The Sandbox Türkiye, lansmanından sonra anlaşmaları hızlandırmayı amaçlıyor. Sandbox kurucu ortağı Sebastien Borget yaptığı konuşma ve Türkiye projesi lansmanıyla beğeni topladı.

The Sandbox, Animoca Brands’in alt kuruluşu olan Pixowl tarafından 2011’de geliştirilmiştir. Ayrıca Minecraft’a rakip olarak geliştirilen bir mobil oyun olarak piyasaya sürülmüştür. 2018’e kadar çeşitli güncellemeler ile oyuncuları bünyesinde toplamayı başardı. Sandbox, 2018 yılında büyük bir karar ile blok zinciri tabanlı Metaverse platformuna geçişe karar verdi. Bu sayede oyuncular yeni platformda kendi oyunlarını ve varlıklarını oluşturabilecektir. Ayrıca bu öğelerin NFT formatında sahibi olabilecekti. Ayrıca Metaverse’te vakit geçirerek gelir elde etmelerine olanak sağlayacaktı. Kurucu ortakları Sebastien Borget ve Arthur Madrid’in aldığı bu karar ile platform ön plana çıktı. Sandbox zaman içerisinde gerçekleştirilen özellikleri sayesinde alanındaki en popüler projeler olma yolunda ilerledi.

The Sandbox’ın Özellikleri

Kullanıcıların Game Maker gibi programlar kullanarak avatarlar, sanal ürünler, NFT’ler yaratabileceği bir platformdur. Ayrıca oyun yaratabilme özelliği bulunmaktadır. Platformun mottosu oyna, yarat, sahip ol, yönet ve kazandır. Birinci hedefi, oyun kavramına blok zinciri teknolojisini getirmektir. Platformun kendine özel token’ı SAND olarak karşımız çıkıyor. Platformun bu kadar popülerleşmesinin nedenlerinden biri, kullanıcıların yarattığı sanal ürünleri NFT olarak paraya çevirebilmesidir. Ayrıca The Sandbox Marketinde SAND token’ları karşılığında da satılabilmektedir. Platform ve oyundaki tüm işlem ve etkileşimlerin temeli olarak kullanılan SAND token, The Sandbox platformunda yer alan oyunlar oynanarak kazanılabileceği gibi, yarışmalar aracılığıyla veya çeşitli kripto para borsalarından da satın alınabilir.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...