Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Telefonica ve Qualcomm, Metaverse Ortaklığını Duyurdu!

Paylaş

İspanya merkezli bir telekom şirketi olan Telefonica ve bir çip firması olan Qualcomm, Snapdragon Spaces kullanarak Metaverse ve XR projesi geliştirecek. Ayrıca Telefonica, personelini XR ve Metaverse donanımının nasıl kullanılacağı konusunda eğitmeyi planlamaktadır. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Telefonica ve Qualcomm

Telefonica ve Qualcomm Metaverse Ürünleri Geliştirecekler!

Her iki kuruluş da Metaverse projeleri için Snapdragon Spaces kullanacaktır. Snapdragon Spaces, geliştiricilerin genişletilmiş gerçeklik projeleri oluşturabileceği bir XR geliştirici platformudur. Telefonica ve Qualcomm arasındaki anlaşma, çeşitli Metaverse fırsatlarının araştırılmasını kapsayacak. Ayrıca yeni sektör için ürünlerin lansmanını da kapsayacaktır.

Her iki firma da şu anda yaklaşmakta olan Metaverse girişimleri hakkında fazla bir şey açıklamamıştır. Telefonica’ya göre ortaklık, firmanın gerçek ve dijital dünyaları birleştirecek yeni kullanıcı deneyimleri sunmasına olanak sağlayacak. Bu projeler, merkezi olmayan Web3 teknolojisi ve güçlü ağlar ile sürükleyici teknolojilerin bir kombinasyonunu kapsayacaktır. Raporda, projenin dijital alanda iletişim, eğlence ve ticareti yeniden tanımlayacağı belirtilmiştir. Telefonica Cihazlar ve Tüketici Başkan Yardımcısı Daniel Hernandez, XR’nin gerçek ve dijital dünyayı iyileştirebileceğini söyledi. Bu, bireylerin kendilerini eğlendirmelerine, etkileşimde bulunmalarına ve yeni yollarla iş yapmalarına olanak tanıyacaktır.

Telefonica Çalışanlarını Eğitecek!

Hernandez, şirketin yaklaşmakta olan bu dijital alan için teknoloji ve altyapı inşa ettiğini belirtmiştir. Telefonica, işgücünün becerilerini artırmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda hizmetlerini değiştirerek yeni ortaklıklara imza atmaktadır. Ayrıca Başkan Yardımcısı, Qualcomm Technologies ve Snapdragon Spaces ile ortaklığın bu hedefe ulaşmasına ve XR/Metaverse büyümesini sürdürmesine izin vereceğini belirtmiştir.

Qualcomm’un Teknolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dino Flore, XR’ın insanların nasıl yaşadığını ve etkileşim kurduğunu yeniden tanımlayabileceğini belirtti. Flore, şirketin en son projesinin XR’nin geliştirilmesinde çok önemli bir zamanda geldiğini de sözlerine eklemiştir. Başkan Yardımcısı, ‘Snapdragon Spaces kullanarak geleceğin ekosistemlerini geliştirmek için Telefonica ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Şirketimiz, Snapdragon Spaces’in XR’nin potansiyelini bir sonraki aşamaya taşıyabileceğine inanmaktadır’ dedi. Ayrıca, son zamanlarda dijital alanın nasıl yeniden tanımlanacağına dair birkaç duyuru yapılmıştır. Ancak insanların nasıl sosyalleştiğini, çalıştığını ve yaşadığını yeniden tanımlamak kolay bir iş değildir.

Metaverse Kavramı Daha Yolun Başında!

Şirketlerin çeşitli Metaverse girişimleri, dijital dünya fikrini bir sonraki seviyeye taşıyor. Bazı projeler, moda ve dijital giyimin Metaverse’e tanıtılmasına odaklanmaktadır. Diğer projeler, çalışanların dijital avatarları kullanarak müşterilerle etkileşime girebileceği Metaverse’te çalışma alanları inşa ediyor. Bununla birlikte, Meta, Qualcomm ve Telefonica gibi bu firmaların beklenenlere rağmen, önümüzdeki aylarda önemli bir şey üretmeleri gerekmektedir.

Sanal Gerçeklik gözlükleri, daha hızlı internet hizmetleri ve diğer araçlar gibi tüketicilerin Metaverse’ü kullanması için gerekli araçlar hala geliştirilme aşamasındadır. Dünyanın büyük bir kısmı zayıf internet bağlantılarıyla mücadele ediyor. Bu nedenle, bu firmaların dijital teknolojiyi kullanarak insan etkileşimlerini yeniden tanımlamaları gerekiyorsa daha gidecekleri uzun bir yol bulunmaktadır. Ayrıca olan teknolojilere sahip insan sayısı oldukça azdır.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...