Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Takashi Murakami Flower NFT Nedir?

Paylaş

Takashi Murakami Flower NFT, ünlü Japon sanatçı Takashi Murakami’nin 1970’lerin oyunlarındaki nokta tekniğiyle oluşturduğu, 11,664 NFT’yi içeren bir koleksiyondur. Bu makalede Takashi Murakami Flower NFT nedir, nasıl çalışır, nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. NFXhaber olarak, merak eden okurlarımız için araştırdık. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

Takashi Murakami Flower NFT Nedir?

Bu proje, ünlü Japon sanatçı Takashi Murakami tarafından oluşturulan bir NFT koleksiyonudur. Çiçek temalı koleksiyon, 1970’li yıllarda Japon TV oyunlarında görülen nokta sanatı tekniği ile oluşturulmuştur. Diğer NFT projelerinden farklı olarak Murakami, 108 kelimesini Flower koleksiyonu için anahtar kelime olarak belirlemiştir. 108 arka plan ve çiçek renginin birleşimiyle bir alan oluşur ve koleksiyonda toplam 108 alan vardır. Her bir alanda da 108 çiçek NFT’si bulunmakta. Bu da koleksiyon içerisinde toplam 11,664 çiçek olduğu anlamına gelir.

Takashi Murakami kimdir?

Takashi Murakami, ünlü bir Japon sanatçıdır. Sanatçı, ‘Superflat’ stili ve ikonik çiçek tasarımı ile ünlenmiştir. Ayrıca, Louis Vuitton, Marc Jacobs ve Kanye West gibi ünlü kişi ve markalarla da çalışmıştır. Murakami.Flowers koleksiyonu, Murakami’nin ilk solo NFT çalışmasıdır . Bu yüzden, geleneksel sanat ile dijital sanatı birleştirmesi nedeniyle merakla beklenen koleksiyonlar arasında yer alır.

Bu koleksiyonunun 31 Mart 2021 tarihinde Ethereum tabanlı popüler NFT pazarı OpenSea üzerinde yayınlanması bekleniyordu. Ancak, Murakami, 31 Mart tarihinden 11 gün sonra görüntüleri OpenSea’dan sildi. Sanatçı, daha sonra yaptığı bir duyuruda NFT’ler ve Blockchain alanında daha fazla bilgi edinmek için projeyi bir sonraki duyuruya kadar rafa kaldırdığını söyledi. Bunun ardından, akıllı sözleşmeleri oluşturamadığı için NFT projesini askıya aldığını ekledi.

Yakın bir tarihte Murakami, Flower NFT’lerini satın almak için gerekli olan Seed (tohum) NFT’lerini OpenSea üzerinden satışa sundu. Seed’ler, Murakami.Flower NFT’lerine dönüşecek olan öğelerdir. Yazının yazıldığı sırada, Seed NFT’lerin taban fiyatı 6,7 ETH civarında seyrediyordu.

Takashi Murakami Flower NFT Nasıl Alınır?

Satın almak için, öncelikle MetaMask gibi Ethereum tabanlı bir donanım cüzdanına üye olmanız gerekmektedir. MetaMask cüzdanı oluşturup, cüzdanlarına ETH bakiyesi yükleyiniz. Son olarak popüler NFT pazarı OpenSea’ya üye olup cüzdanlarını bağlayarak Murakami.Flower NFT’lerini satın alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...
Önceki İçerik
Sonraki İçerik