Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Takashi Murakami Flower NFT Nedir?

Paylaş

Takashi Murakami Flower NFT, ünlü Japon sanatçı Takashi Murakami’nin 1970’lerin oyunlarındaki nokta tekniğiyle oluşturduğu, 11,664 NFT’yi içeren bir koleksiyondur. Bu makalede Takashi Murakami Flower NFT nedir, nasıl çalışır, nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. NFXhaber olarak, merak eden okurlarımız için araştırdık. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

Takashi Murakami Flower NFT Nedir?

Bu proje, ünlü Japon sanatçı Takashi Murakami tarafından oluşturulan bir NFT koleksiyonudur. Çiçek temalı koleksiyon, 1970’li yıllarda Japon TV oyunlarında görülen nokta sanatı tekniği ile oluşturulmuştur. Diğer NFT projelerinden farklı olarak Murakami, 108 kelimesini Flower koleksiyonu için anahtar kelime olarak belirlemiştir. 108 arka plan ve çiçek renginin birleşimiyle bir alan oluşur ve koleksiyonda toplam 108 alan vardır. Her bir alanda da 108 çiçek NFT’si bulunmakta. Bu da koleksiyon içerisinde toplam 11,664 çiçek olduğu anlamına gelir.

Takashi Murakami kimdir?

Takashi Murakami, ünlü bir Japon sanatçıdır. Sanatçı, ‘Superflat’ stili ve ikonik çiçek tasarımı ile ünlenmiştir. Ayrıca, Louis Vuitton, Marc Jacobs ve Kanye West gibi ünlü kişi ve markalarla da çalışmıştır. Murakami.Flowers koleksiyonu, Murakami’nin ilk solo NFT çalışmasıdır . Bu yüzden, geleneksel sanat ile dijital sanatı birleştirmesi nedeniyle merakla beklenen koleksiyonlar arasında yer alır.

Bu koleksiyonunun 31 Mart 2021 tarihinde Ethereum tabanlı popüler NFT pazarı OpenSea üzerinde yayınlanması bekleniyordu. Ancak, Murakami, 31 Mart tarihinden 11 gün sonra görüntüleri OpenSea’dan sildi. Sanatçı, daha sonra yaptığı bir duyuruda NFT’ler ve Blockchain alanında daha fazla bilgi edinmek için projeyi bir sonraki duyuruya kadar rafa kaldırdığını söyledi. Bunun ardından, akıllı sözleşmeleri oluşturamadığı için NFT projesini askıya aldığını ekledi.

Yakın bir tarihte Murakami, Flower NFT’lerini satın almak için gerekli olan Seed (tohum) NFT’lerini OpenSea üzerinden satışa sundu. Seed’ler, Murakami.Flower NFT’lerine dönüşecek olan öğelerdir. Yazının yazıldığı sırada, Seed NFT’lerin taban fiyatı 6,7 ETH civarında seyrediyordu.

Takashi Murakami Flower NFT Nasıl Alınır?

Satın almak için, öncelikle MetaMask gibi Ethereum tabanlı bir donanım cüzdanına üye olmanız gerekmektedir. MetaMask cüzdanı oluşturup, cüzdanlarına ETH bakiyesi yükleyiniz. Son olarak popüler NFT pazarı OpenSea’ya üye olup cüzdanlarını bağlayarak Murakami.Flower NFT’lerini satın alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...
Önceki İçerik
Sonraki İçerik