Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Suudi NFT’leri Dünya Kupası Maçının Ardından Yükseliyor! 

Paylaş

Suudi Arabistan’ın Arjantin’i 2-1 yendiği grup maçından sonra futbol dünyası şoka girdi. Finansal piyasa istatistikleri sadece futbol dünyasının değil, aynı zamanda kripto piyasalarının bir şok yaşadığını gösteriyor. Suudi’nin NFT koleksiyonu yükselirken, Arjantin’in hayran tokeni düştü. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Suudi NFT Projesi, Arjantin Galibiyetinin Ardından %40 Kazandı

Suudi NFT projesi, sonuçların ardından şok kazançlar elde etti. Piyasa istatistiklerine göre bu token, Suudi Arabistan’ın galibiyetinin ardından taban fiyatı yaklaşık %40 oranında artarak hızla yükseldi.

NFTGo’nun istatistiklerine göre, maçtan önce (10:00), NFT’nin taban fiyatı yaklaşık 0,2 ETH idi. Maçın bitiminden birkaç dakika sonra ise NFT’nin taban fiyatı 0,28 ETH olmuştur. İlginç bir şekilde, ortalama NFT fiyatı yaklaşık 0,17 ETH’den 0,25 ETH’ye yükseldi. Koleksiyonun piyasa değeri grafiklerine bakıldığında, son 2 saat içinde NFT’lerde keskin bir artış olduğu da görülüyor. Bu nedenle, maç sonuçları token performansını büyük ölçüde etkiledi.

Saudis NFT koleksiyonu, bu yılın Temmuz ayında başlatılan bir projedir. 5555 NFT’den oluşan koleksiyon lansmandan sadece birkaç saat sonra satıldı. Raporlar, ilk hafta sonunda NFT koleksiyonunun 7,7 milyon dolara ulaşan satışlarla listelerin zirvesine çıktığını gösteriyor. NFT’lerin Suudi krallığına erişim sağladığı iddia ediliyor. İlginç bir şekilde, Suudi Arabistan NFT koleksiyonu hiç de futbol odaklı değil. Ancak galibiyetin ardından fiyatları hızla yükseldi.

Arjantin Taraftar Tokeni Düştü

Suudi’nin NFT koleksiyonu yükselirken, Arjantin hayran tokeni görünüşe göre burun dalışı yaptı. Maç başladığında token yaklaşık 7,26 dolardan işlem görüyordu. Ancak maçın sonunda tokenin değeri yaklaşık 4,56 dolara düştü. Bu sadece iki saat içinde %32’nin üzerinde bir düşüş. Tokenin piyasa değeri de 27 milyon dolardan yaklaşık 18 milyon dolara düştü. Pek çok yatırımcı, bu dünya kupasına gelen Arjantin taraftar tokenine bel bağlamıştı. Bir kripto meraklısı ve futbol fanatiği, Coinmarketcap’teki Arjantin token sayfasında şu yorumu yaptı:

“$ARGArgentina, Dünya Kupası’ndaki en kötü ülkeye karşı kaybediyor. Kendilerini aptal yerine koymaya devam etmeden önce satın.”

Twitter’da yatırımcılar daha fazla kayıptan kaçınmak için $ARG tokenini değiştirmekten bahsediyor. Bazıları, bu tokenin keskin düşüşünün piyasalardaki pozisyonlarını tasfiye ettiğini iddia ediyor. Arjantin taraftar tokeni, Arjantin futbol federasyonu ve Socios.com’un bir ürünüdür. Socios.com, $ARG’nin en umut verici hayran tokenlerinden biri olduğuna inanıyordu. Şirket yöneticisi şunları söyledi:


“Arjantin Milli Takımının Taraftar Tokenı tüm rekorları kırdı. Uygulamamız, bağlı kullanıcıların tarihsel rekorunu yüzde 50’ye varan oranlarda aştı. Yoğun talebe cevap verebilmek için başlangıçta planlanandan 200.000 adet daha satışa çıkardık ve sadece 30 saniyede satıldı.”

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...