Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

SupDucks NFT Nedir?

Paylaş

SupDucks NFT nedir? SupDucks NFT, 10 bin adet avatar benzeri ördekten oluşan popüler bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede SupDucks NFT nedir, ne sunar ve nasıl alınır soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. NFXhaber olarak, konuyu sizin için araştırdık. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

SupDucks NFT, Ethereum ağı üzerine inşa edilen bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon, avatar benzeri ördek karakterlerinden oluşan 10 bin adet ERC-721 tokeninden oluşur. ERC-721, Ethereum ağı üzerinde değiştirilemez token (NFT) vb. benzersiz varlıkların oluşturulması için kullanılan bir standarttır. SupDucks’ı diğer projelerden ayıran başlıca özellikleri arasında çeşitli DeFi ürünlerine sahip olması ve elle çizildiği için daha sanatsal bir görünüm içermesi yer alır. Ducks’lar dahil olmak üzere 3 NFT koleksiyonuna sahip olan projenin VOLT isimli bir yardımcı tokeni de bulunmaktadır. Bu yardımcı token, NFT koleksiyonlarıyla entegre bir biçimde çalışır.

Benzersiz SupDucks NFT’leri; 6 farklı arka plan, 18 görünüm, 38 kıyafet, 38 şapka, 27 ağız ve 27 gözün birleştirilmesi ile oluşturulmaktadır. Hatta Algoritma, bu özellikler arasından rastgele seçim yaparak ortaya bir ördek NFT’si çıkarır. Tüm NFT’ler benzersiz birer sanat eseri olsa da koleksiyon içerisindeki bazı özelliklere sahip NFT’ler daha nadirdir. Dolayısıyla bu NFT’ler, daha değerlidir ve yüksek fiyatlara satılmaktadır. Başlangıçta web sitesi üzerinden satışa çıkarılan 10 bin adet NFT’ler 0,1 ila 0,7 ETH’lik bir basım maliyetine sahipti. Üstelik koleksiyondaki tüm NFT’ler basıldı.

SupDucks NFT ne sunmaktadır?

Kullanıcılar, SupDucks NFT’lerini çeşitli avantajlara ve ürünlere erişmek için kullanabilmektedir. Bu ürünlerin başında staking gelir. SupDucks sahipleri, yalnızca NFT sahibi oldukları için günlük 10 VOLT token kazanır. Bunun yanında NFT sahipleri, SupDucks üyelik kartı elde eder. Bu kart ile kullanıcılar, projenin topluluğuna katılıp ileride gerçekleştirilebilecek herhangi bir fiziksel veya dijital aktiviteye katılım sağlayabilmektedir. Proje, ayrıca her perşembe akşamı saat 6’da bir canlı yayın düzenler. Bu canlı yayında Ducks sahipleri, eğlenceli bir yayın ile projedeki son gelişmelerden haberdar olur.

SupDucks NFT’lerini elinde bulunduran kullanıcılar, projenin bir diğer koleksiyonuna da erişim sağlayabilmektedir. Bu koleksiyonun adı King Frogs’dur. King Frogs, elle çizilmiş taç takan kurbağa figürlerinden oluşan bir koleksiyondur. Ducks sahipleri, yalnızca Ethereum işlem ücretini ödeyerek bu koleksiyondan NFT elde edebilmektedir. Buna ek olarak projenin bir de MegaToadz isimli bir koleksiyonu bulunmaktadır. King Frogs’un aksine bu koleksiyona SupDucks ile erişilememektedir. Bu NFT’ye sahip olmak ise SupDuck NFT’nizi hareketli (Wacky) hale getirmenize olanak tanır.

Var olan tüm SupDucks NFT’leri basıldığı için, bu NFT’lere yalnızca OpenSea vb. ikincil Ethereum pazarları üzerinden erişebilirsiniz. OpenSea üzerinden bir NFT satın almak için; bir Ethereum cüzdanına ve ETH’ye ihtiyacınız olacak. Ethereum ağının kripto para birimi olan ETH, hemen hemen tüm kripto para borsalarında işlem görür. ETH, bir borsa aracılığıyla satın alınabilir ve MetaMask vb. Ethereum cüzdanlarına aktarılabilmektedir. Oluşturdukları Ethereum cüzdanına ETH’lerini aktaran kullanıcılar, cüzdanlarını OpenSea’ya bağlayarak ETH karşılığında NFT satın alabilmektedir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...