Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

SupDucks NFT Nedir?

Paylaş

SupDucks NFT nedir? SupDucks NFT, 10 bin adet avatar benzeri ördekten oluşan popüler bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede SupDucks NFT nedir, ne sunar ve nasıl alınır soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. NFXhaber olarak, konuyu sizin için araştırdık. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

SupDucks NFT, Ethereum ağı üzerine inşa edilen bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon, avatar benzeri ördek karakterlerinden oluşan 10 bin adet ERC-721 tokeninden oluşur. ERC-721, Ethereum ağı üzerinde değiştirilemez token (NFT) vb. benzersiz varlıkların oluşturulması için kullanılan bir standarttır. SupDucks’ı diğer projelerden ayıran başlıca özellikleri arasında çeşitli DeFi ürünlerine sahip olması ve elle çizildiği için daha sanatsal bir görünüm içermesi yer alır. Ducks’lar dahil olmak üzere 3 NFT koleksiyonuna sahip olan projenin VOLT isimli bir yardımcı tokeni de bulunmaktadır. Bu yardımcı token, NFT koleksiyonlarıyla entegre bir biçimde çalışır.

Benzersiz SupDucks NFT’leri; 6 farklı arka plan, 18 görünüm, 38 kıyafet, 38 şapka, 27 ağız ve 27 gözün birleştirilmesi ile oluşturulmaktadır. Hatta Algoritma, bu özellikler arasından rastgele seçim yaparak ortaya bir ördek NFT’si çıkarır. Tüm NFT’ler benzersiz birer sanat eseri olsa da koleksiyon içerisindeki bazı özelliklere sahip NFT’ler daha nadirdir. Dolayısıyla bu NFT’ler, daha değerlidir ve yüksek fiyatlara satılmaktadır. Başlangıçta web sitesi üzerinden satışa çıkarılan 10 bin adet NFT’ler 0,1 ila 0,7 ETH’lik bir basım maliyetine sahipti. Üstelik koleksiyondaki tüm NFT’ler basıldı.

SupDucks NFT ne sunmaktadır?

Kullanıcılar, SupDucks NFT’lerini çeşitli avantajlara ve ürünlere erişmek için kullanabilmektedir. Bu ürünlerin başında staking gelir. SupDucks sahipleri, yalnızca NFT sahibi oldukları için günlük 10 VOLT token kazanır. Bunun yanında NFT sahipleri, SupDucks üyelik kartı elde eder. Bu kart ile kullanıcılar, projenin topluluğuna katılıp ileride gerçekleştirilebilecek herhangi bir fiziksel veya dijital aktiviteye katılım sağlayabilmektedir. Proje, ayrıca her perşembe akşamı saat 6’da bir canlı yayın düzenler. Bu canlı yayında Ducks sahipleri, eğlenceli bir yayın ile projedeki son gelişmelerden haberdar olur.

SupDucks NFT’lerini elinde bulunduran kullanıcılar, projenin bir diğer koleksiyonuna da erişim sağlayabilmektedir. Bu koleksiyonun adı King Frogs’dur. King Frogs, elle çizilmiş taç takan kurbağa figürlerinden oluşan bir koleksiyondur. Ducks sahipleri, yalnızca Ethereum işlem ücretini ödeyerek bu koleksiyondan NFT elde edebilmektedir. Buna ek olarak projenin bir de MegaToadz isimli bir koleksiyonu bulunmaktadır. King Frogs’un aksine bu koleksiyona SupDucks ile erişilememektedir. Bu NFT’ye sahip olmak ise SupDuck NFT’nizi hareketli (Wacky) hale getirmenize olanak tanır.

Var olan tüm SupDucks NFT’leri basıldığı için, bu NFT’lere yalnızca OpenSea vb. ikincil Ethereum pazarları üzerinden erişebilirsiniz. OpenSea üzerinden bir NFT satın almak için; bir Ethereum cüzdanına ve ETH’ye ihtiyacınız olacak. Ethereum ağının kripto para birimi olan ETH, hemen hemen tüm kripto para borsalarında işlem görür. ETH, bir borsa aracılığıyla satın alınabilir ve MetaMask vb. Ethereum cüzdanlarına aktarılabilmektedir. Oluşturdukları Ethereum cüzdanına ETH’lerini aktaran kullanıcılar, cüzdanlarını OpenSea’ya bağlayarak ETH karşılığında NFT satın alabilmektedir.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...