Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Sunsilk Metaverse Giriyor

Paylaş

Sunsilk, kadın oyuncuların katılımını teşvik etmek için oyun platformu Roblox’ta bir Metaverse deneyimi olan Sunsilk City’yi kullanıma sundu. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Sunsilk Metaverse

Sunsilk Metaverse Roblox’ta

Sunsilk City, Meksika merkezli kimyager ve oyuncu Jessica Lakshmi’yi gerçek hayatta rol model olarak sunmaktadır. Karşımıza bir avatar olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca oyun içi sunucu görevini de yapmaktadır. Lakshmi, sosyal platformlarını başkalarına bilimin pratik sonuçları hakkında bilgi vermek için kullanmaktadır. Ayrıca diğer hemcinslerine bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik dünyasına girmeleri için ilham vermeği amaçlamaktadır. Avatarı ve ilham verici hikayesi, Sunsilk tarafından geliştirilmiştir. Üstelik sosyal ve etkileyici bir program tarafından desteklenecektir. Ayrıca Meksika reklam kampanyasında da yer almaktadır.

Oyundaki gerçek hayattaki modellerin yanı sıra, Sunsilk City’nin mini oyunu Sidewalk Superstars, oyuncuları eğitime ev işlerinden daha fazla öncelik vermeye teşvik etmektedir. House of Hair mini oyunu, oyuncular için bir yaratıcılık ve sanatsal ifade duygusu uyandırmayı ve platformda temsili iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Sunsilk City, yaratıcı bir Metaverse ajansı Roblox Game Studio tarafından yaratılmıştır. Sanal şehir ilk olarak Meksika’da piyasaya sürülecek. Sonrasında zamanla dünyaya yayılacaktır. Sunsilk’in global marka başkan yardımcısı Purnima Lamba açıklama yaptı.

Dünya çapında oyunla uğraşan çok sayıda genç kadın ve Metaverse’ün yaygın olanaklarıyla, yeni nesle ilgi çekici ve özgün bir şekilde ulaşmak için inanılmaz bir fırsat gördük. Umudumuz, Sunsilk City’nin dünyanın dört bir yanındaki kızlara ufuklarını genişletmeleri ve hayallerine ulaşma konusunda kendilerini güçlü hissetmeleri için ilham vermesidir. Ayrıca eğlenceli bir deneyim sunmayı hedefliyoruz.

Sonrasında Jessica Lakshmi’de açıklama yaptı.

Hiçbir şey bana genç kadınların gerçek tutkularının peşinden gitmelerine yardım etmekten daha fazla ilham veremez. Ayrıca bu kampanyada Sunsilk ile çalışmaktan çok heyecanlıyım. Stem dünyasına giren bir kadın olarak birçok engelle karşılaştım. Kampanyanın kızlara hayallerinin peşinden gitmeleri için ihtiyaç duydukları ilhamı ve kaynakları vermelerine yardımcı olacağını umuyorum. Ben de bir oyuncuyum ve Sunsilk City’de yer alıyorum.

Roblox Hakkında

Roblox, Roblox Corporation tarafından geliştirilen bir çevrimiçi oyun platformu ve oyun yaratma sistemidir. Kullanıcıların oyunları programlamasına ve diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan oyunları oynamasına olanak tanır. David Baszucki ve Erik Cassel tarafından 2004’te kurulmuştur. Ayrıca 2006’da piyasaya sürülen platform, kullanıcılar tarafından Lua programlama dilinde kodlanmış birden çok türde oyunlara ev sahipliği yapmaktadır. Roblox, oyuncularına platformda sanal karakterlerini kişiselleştirme şansı vermektedir.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...