Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

STEPVR Yeni Metaverse Dünyasını Evinize Taşıyacak!

Paylaş

STEPVR yeni duyurduğu VR teknolojisiyle Metaverse’ü en üst seviyeden yaşama imkanı sağlayacak. STEPVR halihazırda olan teknolojilerini isteyenlerin evine taşımasına olanak sağlayacak. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

STEPVR

STEPVR Yeni Buluşunu Duyurdu

STEPVR, Çin’deki VR Eğlence merkezlerinin yönettiği en büyük şirkettir. Ayrıca Pekin’de 1.000 metrekarelik bir alanı kaplayan devasa bir VR alanı bulunmaktadır. Üstelik içinde, eş zamanlı olarak aynı oyunu 40’a kadar oyuncu oynayabilmektedir. Tüm bu süre boyunca Metaverse dünyasına tamamen erişilmektedir. Ayrıca oyunlar sadece tek bir alandan oluşmamaktadır. Şirketin Çin genelinde benzer özelliklerde 140’a yakın VR alanı bulunmaktadır. Bu oyunlarda sanal gerçeklikte özgürce dolaşmak mümkündür. Ayrıca kapıları açmak için sanal kapı kollarını kullanılmaktadır. Bu oyun alanlarında asansör düğmelerine basmak bile bir hayal değil. Gerçek hayata benzer görme, dokunma, koku alma ve duyma özelliklerine sahip olma özelliği vardır. Oyunu deneyimleyenlerin ortak görünüşüne göre, gerçek hayat VR gözlükleriyle aynı değil, dahada ötesinde.

Oyuncuların oynadıkları oyunun adı Future Battle’dir. Bu oyun STEPVR ile büyük ölçekli bir VR e-spor oyunudur. Ayrıca oyuncular oyunu oynarken diledikleri gibi dolaşabilirler. Future Battle oyunu, hiçbir yavaşlama belirtisi göstermeden 1 milyon oyuncuya ukalarak büyük bir başarıya ulaştı.

STEPVR’ın Teknolojiyi Eve Getiriyor

STEPVR, oyuncuların bu deneyimi evlerinde yaşamalarına olanak sağlayacak donanımlar geliştirdi. Ayrıca Metaverse’e giden VR kapıları duyurusuyla bu yeni buluşlarını duyurdular. Cihaz Gates01 olarak adlandırılmıştır. Şirket, kullanıcılarına beş duyu organını sanal dünyada kullanma fırsatı veren ekipmanla birlikte çok yönlü bir hareket sistemini kullanacaktır. Ayrıca cihaz iş, eğlence, spor veya eğitim içinde kullanılabilecektir.

STEPVR, VR dünyasında çok oyunculu çevrimiçi oyunlar (MMO) alanında dünyanın ilk şirketidir. Ayrıca, teknolojilerinin Meta gibi şirketleri geride bıraktığını iddia etmektedirler. Üstelik Metaverse giren yazılım ve donanım sistemlerini başlatmada öncülük ettiklerini ifade etmişlerdir.

Gates01 yaklaşık 3 metre karelik bir alandan oluşmaktadır. Ana merkezde serbestçe koşmak mümkündür. Ayrıca anında durma hareketlerini sağlamak içinde kullanılabilecektir. Gates01, sanal dünyada denge hissini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Şirketin Geçmişi

STEPVR, 2013 yılında kurulmuştur. Kurucu Dr Guo Cheng, Hollanda’daki Delft Teknoloji Üniversitesi’nde doktora derecesini tamamlamıştır. Ayrıca şirketi, lazer konumlandırma teknolojisinin araştırma ve geliştirmesi üzerinde çalışmaktadır. 2019 yılında STEPVR, Çin’de VR e-spor markası Future Battle’ı piyasaya sürmüştür. Bir yıldan kısa bir sürede 140 mağaza açılmasıyla hızlıca piyasada tanınır hale gelmiştir. Ayrıca oyunda bir VR deneyimi sunarak bir ilki gerçekleştirmiştir.

Gates01’in piyasaya sürülmesiyle, STEPVR’nin ev içi tüketici pazarına girdi. Ayrıca şirket yeni ürünü 2022 yılında Kore, Japonya, Singapur, Orta Doğu, Kuzey Amerika ve Avrupa’da satışa sunacağını belirtilmiştir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...