Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Starbucks NFT Sektörü İçin Ne Planlıyor?

Paylaş

Starbucks, NFT pazarına girmek istiyor. Kahve şirketi ayrıca, bu yıl piyasaya sürülmesi amaçlanan bir koleksiyon üzerinde çalışmakta. NFXHaber olarak bu yazımızda Starbucks’un NFT sektörü için planlarını yazdık.

Starbucks CEO’su Howard Schultz geçtiğimiz günlerde kahve devinin NFT sektörüne girmek istediğini açıkladı. Şimdi şirket bir blog gönderisinde yeni detayları duyurdu.

Starbucks Başkan yardımcısı Starbucks danışmanı Adam Brotman şirketin planlarından bahsetti. Buna göre, Starbucks 2022’de kahve sanatına ve hikaye anlatımına dayalı ilk NFT koleksiyonunu sunmayı amaçlıyor.

Şirket, “özel deneyimler ve faydalar” getirecek birkaç NFT koleksiyonu planlanıyor. NFT’lerle bağlantılı olarak müşteri sadakatinden de söz edilmekte.

Starbucks, ‘üçüncü yer’ konseptini fiziksel dünyadan dijital dünyaya getirerek sadakat deneyimini genişletmeyi amaçlıyor.

Şirket kendisini “çok zincirli” bir gelecekle görüyor. Ancak, Starbucks’ın hangi protokolü kullanacağı ve Metaverse’e adım atmak isteyip istemeyeceği ise henüz belli değil. Ancak, proje birden fazla blok zincirini destekleyecek ve Starbucks’ın sürdürülebilirlik duruşuna uygun olacak.

Starbucks NFT projesi için şirketin üst düzey isimleri ne diyor?

Başkan yardımcısı Brewer, yatırımcılarla buluştuğu toplantıda soruları yanıtladı. Brewer, Web3 alanında geliştiği gördükleri mülkiyet ve topluluk temelli yeni üyelik modelleri ile ilgili yeni kavramlar eklenebileceğini açıkladı.

Brewer, yaptığı açıklamada;

Starbucks’tan yeni bir dijital koleksiyon satın aldığınızı düşünün ve bu ürün aynı zamanda küresel bir Starbucks topluluğuna erişim geçişiniz olarak da hizmet edecek”

“NFT’lerin sadakat, benzersiz deneyimler sunma, topluluk oluşturma, hikaye anlatımı ve müşteri katılımı için genişletilmiş, paylaşılan bir sahiplik modeli oluşturma konusunda geniş bir potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Şirket ise konu hakkında bir açıklama yayınladı. Şirket yaptığı açıklamada;

“Sahipliği topluluk üyeliğini başlatan ve özel deneyimlere ve avantajlara erişime izin veren bir dizi markalı NFT koleksiyonu oluşturmayı planlıyoruz. Bu koleksiyon temaları, Starbucks’ın hem eski hem de yeni yaratılmış sanatsal ifadelerinden ve diğer yenilikçi ve benzer düşünceye sahip markalarla birinci sınıf iş birliklerinden doğacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Ancak bu açıklamalara rağmen Starbucks’ın bu konudaki geleceği halen belirsizliğini korumakta. Daha önce de gündeme gelen bu durumu Nisan ayında şirketin CEO’su Schultz ilk ağızdan duyurmuştu.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...