Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Starbucks NFT Sektörü İçin Ne Planlıyor?

Paylaş

Starbucks, NFT pazarına girmek istiyor. Kahve şirketi ayrıca, bu yıl piyasaya sürülmesi amaçlanan bir koleksiyon üzerinde çalışmakta. NFXHaber olarak bu yazımızda Starbucks’un NFT sektörü için planlarını yazdık.

Starbucks CEO’su Howard Schultz geçtiğimiz günlerde kahve devinin NFT sektörüne girmek istediğini açıkladı. Şimdi şirket bir blog gönderisinde yeni detayları duyurdu.

Starbucks Başkan yardımcısı Starbucks danışmanı Adam Brotman şirketin planlarından bahsetti. Buna göre, Starbucks 2022’de kahve sanatına ve hikaye anlatımına dayalı ilk NFT koleksiyonunu sunmayı amaçlıyor.

Şirket, “özel deneyimler ve faydalar” getirecek birkaç NFT koleksiyonu planlanıyor. NFT’lerle bağlantılı olarak müşteri sadakatinden de söz edilmekte.

Starbucks, ‘üçüncü yer’ konseptini fiziksel dünyadan dijital dünyaya getirerek sadakat deneyimini genişletmeyi amaçlıyor.

Şirket kendisini “çok zincirli” bir gelecekle görüyor. Ancak, Starbucks’ın hangi protokolü kullanacağı ve Metaverse’e adım atmak isteyip istemeyeceği ise henüz belli değil. Ancak, proje birden fazla blok zincirini destekleyecek ve Starbucks’ın sürdürülebilirlik duruşuna uygun olacak.

Starbucks NFT projesi için şirketin üst düzey isimleri ne diyor?

Başkan yardımcısı Brewer, yatırımcılarla buluştuğu toplantıda soruları yanıtladı. Brewer, Web3 alanında geliştiği gördükleri mülkiyet ve topluluk temelli yeni üyelik modelleri ile ilgili yeni kavramlar eklenebileceğini açıkladı.

Brewer, yaptığı açıklamada;

Starbucks’tan yeni bir dijital koleksiyon satın aldığınızı düşünün ve bu ürün aynı zamanda küresel bir Starbucks topluluğuna erişim geçişiniz olarak da hizmet edecek”

“NFT’lerin sadakat, benzersiz deneyimler sunma, topluluk oluşturma, hikaye anlatımı ve müşteri katılımı için genişletilmiş, paylaşılan bir sahiplik modeli oluşturma konusunda geniş bir potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Şirket ise konu hakkında bir açıklama yayınladı. Şirket yaptığı açıklamada;

“Sahipliği topluluk üyeliğini başlatan ve özel deneyimlere ve avantajlara erişime izin veren bir dizi markalı NFT koleksiyonu oluşturmayı planlıyoruz. Bu koleksiyon temaları, Starbucks’ın hem eski hem de yeni yaratılmış sanatsal ifadelerinden ve diğer yenilikçi ve benzer düşünceye sahip markalarla birinci sınıf iş birliklerinden doğacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Ancak bu açıklamalara rağmen Starbucks’ın bu konudaki geleceği halen belirsizliğini korumakta. Daha önce de gündeme gelen bu durumu Nisan ayında şirketin CEO’su Schultz ilk ağızdan duyurmuştu.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...