Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Starbucks NFT Ne Zaman Çıkacak?

Paylaş

Her gün yeni markalı NFT koleksiyonlarının oluştuğuna tanık olduğumuz bir döneme girdik. Nike, Louis Vuitton, Burger King, Taco Bell, Coca Cola gibi büyük firmalar, tek tek NFT alanına giriş yapıyor. Şimdi Starbucks, Blockchain teknolojisi ve NFT’lerin geniş potansiyelinden yararlanmayı planlıyor. Buna göre kahve devi, dijital topluluğunun kullanımına açık bir Web3 Platformu oluşturmayı hedefliyor. Peki Starbucks NFT koleksiyonu ne zaman çıkacak? NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Starbucks NFT nedir?

Starbucks’ın Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Brady Brewer, Dijital NFT Platformunu nasıl oluşturmayı planladıklarına dair bazı etkileyici bilgiler verdi. Bu platform yalnızca NFT’ler ile ilgili olmayacak. Bunun yanında, müşteri katılımıyla da ilgili olacak. Kahve devinin ilk hedefi, topluluk oluşturma amacıyla Web3’e uyumlu bir platform oluşturmak. Başka bir deyişle Starbucks NFT, temsil ettiği her şeyi tek bir platformda birleştirmeyi hedefliyor. Buna, kullanıcılara, dükkanlarda sunulan ek avantajlar da dahil.

İşyeri ve ev insanların uzun süre bulunduğu iki yer. Ancak insanların sık sık uğradığı ve vakit geçirdiği üçüncü bir alan daha var. Bu, genellikle normal bir kulüp veya kafe gibi vakit geçirme anlarından oluşuyor. Starbucks, Blockchain’in en son teknolojisini alarak insanların katılabileceği böyle bir ekosistem yaratmayı hedefliyor. Blockchain topluluğunun da değere dayalı NFT koleksiyonu aradığı göz önüne alındığında, bu, şirketi olumlu yönde etkileyecek gibi duruyor.

Starbucks Erişim Kartı

Starbucks NFT koleksiyonunun amacı, dijital toplulukları ilerleme için on yıllık bir taahhütle bir araya getirmek olacak. Koleksiyon; kart, kahve sanatı ve hikâye anlatımı gibi varlıkların karışımından oluşan bir hazineye dönüşme potansiyeline sahip. Ancak, topluluk üyeliği de bir avantaja dönüşecek. Koleksiyon, sahiplerinin çeşitli benzersiz deneyimler sağlayacak özel mülkiyetlere erişmesine yardımcı olacak.

Starbucks NFT koleksiyonu ne sunacak?

Starbuck NFT koleksiyonunun sağlayabileceği birçok avantaj var. Dijital sanat, NFT dünyasının ayrılmaz bir parçası. Buna göre Starbucks, koleksiyonun, şirketin sanatsal ifadelerinden oluşacağını ifade ediyor. Bu nedenle koleksiyondan şunları bekleyebiliriz:

  • Çeşitli kahve NFT’lerinden oluşan bir koleksiyon.
  • Kullanıcı deneyimi için NFT koleksiyonu aracılığıyla hikâye anlatımı.
  • NFT ile gelen ve sahiplerine çeşitli avantajlar sunan topluluk üyeliği erişim kartı.

Kahve devi, gelecekte de koleksiyonlar oluşturmak istiyor. Bu nedenle şirketin, evrimsel NFT’ler sağlamak için dijital ekosistemi kullanması mümkün. Ayrıca özelleştirmeleri veya Dijital Alemde yeni NFT’leri basma yeteneğini de entegre olacak gibi duruyor. Starbucks’ın, lider bir marka olduğu için Metaverse’de yer alacak çeşitli NFT’ler yaratması da mümkün. Bunlar, Starbucks’ın imzasını taşıyan sanatsal ifadeleri, ürünleri ve daha fazlasını göstermeyi içerecek.

Koleksiyon ne zaman çıkacak?

Starbucks NFT, zincirler arası veya zincirden bağımsız altyapıya dayalı olacak. Ayrıca Starbucks’taki liderler, buna çevre dostu yöntemlerle yaklaşmak istediklerini belirtti. Bu nedenle geliştiriciler, on yıllık bağlılığı hedefleyen, sürdürülebilir bir Blockchain teknolojisini projeye dahil etmeyi planlıyor. Ayrıca şirket, seçilecek Blockchain’in çevre dostu olmasını amaçlıyor. Dolayısıyla, yakın zamanda NFT koleksiyonlarını veya genesis yayınını aceleye getirmeyi planlamıyorlar.

Web3 uyarlamasının duyurusu, Nisan ayında NFT’nin üç aylık kazanç çağrısıyla geldi. Bir NFT projesinin oluşturulması ve başlatılması zaman alır. Starbucks, koleksiyonu planlarken, gelişmeler hakkında herhangi bir şey duymadan önce uzun bir süre geçmesini bekleyebiliriz. Starbucks NFT koleksiyonunun piyasaya sürülmesini görmemiz, birkaç aya veya bu yılın sonuna kadar gerçekleşecek gibi duruyor.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...