Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Square Enix NFT Raporunu Yayınladı!

Paylaş

Square Enix NFT, 2022 mali raporunu yayınladı. Şirketin yakın geleceği ile nereye gideceğini bu rapor göstermekte. Bir önceki mali yılın mali sonuçlarını ortaya koyuyor. Ayrıca bir rapor, halka bir şirketin geleceği ile nereye gitmeyi planladığı hakkında bir fikir verebilmekte. Final Fantasy’nin ve yakında çıkacak olan Forspoken oyununun arkasındaki şirket Square Enix’tir. 31 Mart 2022’de sona eren mali yıl için kazanç raporunu açıkladı. Pek çok hayran için raporda özellikle heyecan verici bir şey yoktu. Piyasada yer alan tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın.

Bununla birlikte, Square Enix’in gelecekte ne yapmak istediğine dair bir gösterge vardı. Ayrıca bazı hayranların görüşüne rağmen, şirketin NFT’ler ve blockchain ile ilgili çabalarını sürdürecek gibi görünüyor. NFT’ler, özellikle oyun söz konusu olduğunda tartışmalı bir konu haline geldi. Bazı açılardan NFT balonu patlıyor gibi görünmekte. Fakat bu, oyun şirketlerinin çoğunluğa atlayıp NFT oyunları yapmaya çalışmasını engellemedi.

Square Enix’in başkanı, NFT’ler fikri ve blok zincirinin oyun içinde nasıl çalışabileceği ile çok ilgili. Hayranlar bu fikre şüpheyle yaklaşmakta. Fakat Square Enix’in NFT’leri kripto para biriminin bir uzantısı olarak kullanmayacağına inanılmakta. Kimileri Square Enix’in NFT fikrinin daha çok mobil odaklı bir proje olarak sonuçlanabileceğini yazdı.

Square Enix NFT Satabilecek Mi?

Square Enix’in yakın zamanda Bored Apes satması pek olası görünmese de, oyunlarda kazan-kazan fikri birçok oyuncuda endişe yaratmaya yetiyor. Kazanç raporunda ayrıca Square Enix, “IP ekosistemini” güçlendirmek istediğini de belirtiyor. Bu, Square Enix’in düzinelerce IP’nin kaybedildiğini gören Western stüdyolarının yukarıda bahsedilen satışı göz önüne alındığında, hayranların ironik bulduğu bir şey . Bu, Tomb Raider , Deus Ex ve Sleeping Dogs gibi yıllardır görülmeyen diğer bazı IP’leri içeriyordu .

NFT’ler oyun endüstrisinde tartışmalı bir konu olmaya devam ederken, blok zincirini ve kullanışlılığını destekleyen bazı büyük isimler ortaya çıktı. Örneğin Ubisoft, Ubisoft Quartz’ı geliştirdi . Ancak bu kavramın Ubisoft çalışanlarının bile kafasını karıştırdığı bildiriliyor. Nintendo America’nın eski Başkanı Reggie Fils-Aime de NFT’leri desteklemek için çıktı. Ancak onun oyna-kazan oyun konsepti, şirketlerin şu anda odaklandıklarından farklı görünmekte.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...