Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Spotify NFT Galeri Özelliğini Denemeye Başladı

Paylaş

Spotify, sanatçı profil sayfalarında yeni bir özelliği test etmeye başladı. Buna göre Spotify NFT özelliği, sanatçıların kendi NFT’lerini profillerinde tanıtmalarına olanak tanıyacak. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Uygulama, Steve Aoki de dahil olmak üzere piyasada yer alan en iyi sanatçılardan bazılarının bir NFT galerisini sundu. Yeni NFT koleksiyonu görüntüleme özelliği, şu anda bir avuç Android kullanıcısı tarafından test ediliyor.

Spotify NFT galeri özelliği nasıl çalışıyor?

Spotify NFT alanına şaşırtıcı bir şekilde yeni girdi. Dev şirket, bazı sanatçıların sayfalarında NFT galeri özelliğini göstermeye başladı. Örneğin, kullanıcılar Spotify Android uygulaması aracılığıyla Steve Aoki veya The Wombats’ın profiline giriyor. Bunun sonucunda Spotify üzerinden sanatçıların en son NFT koleksiyonlarına göz atabiliyor.

Spotify’daki NFT koleksiyonlarından bir öğeye tıkladığınızda, sizi sanatçının OpenSea pazarındaki sayfasına yönlendiriyor. Böylece Spotify, içerik oluşturucuların kendi koleksiyonlarını tanıtmasına izin veren bir üçüncü taraf olarak çalışıyor. Ancak, özelliğin kalıcı olup olmayacağı şu an için belirsizliğini koruyor. Şirketin bir sözcüsü konuyla ilgili şunları söyledi:

“Spotify, bir grup sanatçının NFT koleksiyonlarını, sanatçı profilleri aracılığıyla tanıtmalarına yardımcı olacak bir test yapıyor. Sanatçı ve hayran deneyimlerini iyileştirmek için rutin olarak bir dizi test yapıyoruz. Bu testlerden bazıları, daha geniş bir deneyimin önünü açıyor. Ancak, diğerleri yalnızca önemli bir ders niteliği taşıyor.”

NFT topluluğu, özelliği nasıl yorumladı?

Spotify NFT özelliği, sanatçıların NFT koleksiyonlarını sergilemesine olanak tanıyor. Bunun yanı sıra dev şirket, konuyla ilgili bir anket paylaştı. Müzik devi, kullanıcılardan anketi doldurmalarını istedi. Buna göre, bazı Spotify kullanıcıları, yeni özellik konusunda oldukça heyecanlı. Ancak, bazıları hiç de heyecanlı değil.

Yine de şirket, NFT test özelliğini devam ettirecek gibi görünüyor. Ne de olsa, diğer birçok dev eğlence şirketi de pazara başarıyla katıldı. Örneğin, Spotify’ın rakibi YouTube, geçtiğimiz ocak ayında NFT entegrasyonunu onayladığını duyurdu.

Spotify NFT özelliğinin nasıl sonuçlanacağını bilmiyoruz. Şirket, belki sadece test edip sonrasında vazgeçecek. Ancak, birçok büyük şirket ve ünlülün bu alana daha fazla yöneldiğini söyleyebiliriz. Mercedes, F1 Grand Prix’teki yarış arabalarının arka kanatlarını NFT olarak satışa çıkardı. Fransız futbol devi Troyes, formalarını NFT olarak sattı ve geliri UNICEF Ukrayna’ya bağışladı.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...