Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Spotify Metaverse Sektörüne Resmen Girdi

Paylaş

Müzik ve podcast dinleme platformu Spotify, Metaverse ile yeni bir kitleye ulaşmak istiyor. Nike’dan sonra Spotify, metaversenin ilk adımını atıyor. 3 Mayıs’ta müzik akışı platformu, Spotify Island’ın Roblox oluşturma oyununa geldiğini duyurdu. Bu sanal ortam, oyuncuların yeni içeriğin kilidini açmak için var. Ayrıca oyunda yeniden kullanılabilecek bir sisteme sahip. Ve en sevdikleri sanatçıların renklerinde ürünler satın almak için keşfedebilecekleri birkaç ada şeklini almakta.

Müzik akışı devinin Roblox’daki tavrı ise ilginç. Spotify’ın görsel kodlarını büyük yeşil tonlarla alan bir ortam şeklini alacak. Oyuncular, Roblox’ta herhangi bir yerde kullanılabilmekte olan dört ücretsiz sanal hediyenin kilidini açacak. Aynı zamanda birden fazla yeri keşfetmeye, öğeleri toplamaya ve görevleri tamamlayacak.

Oyuncuların karakterlerini süslemek için de bir fikir var. Gitar ve diğer aksesuar türleri gibi çeşitli öğeleri satın almalarını sağlamak çevrimiçi mağaza entegre edilmekte. Spotify, bu nesnelerin satışından elde edilen gelirin bir kısmının sanatçılara yeniden dağıtılacağını belirtiyor. Bundan sonra Kpop şarkıcısı Sunmi’nin renklerinde nesneler elde etmek mümkün ve daha sonra Stray Kids grubu olacak.

Ayrıca, sanal ada Soundtrap müzik aracını entegre ettiği için oyuncuların yaratıcılığını teşvik edildiği iddia ediliyor. Belirli alanlarda hareket ederek ve dekorla etkileşime girerek kendi müziğinizi oluşturacak sesler ve notalar üretmeniz mümkün.

Spotify Metaverse İle Video Oyunlarına Yaklaşmak İstiyor

Roblox, 2021’den beri kendisini meta evrene bir giriş noktası olarak konumlandırmaya çalışıyor. Ayrıca 2020’de Travis Scott’ınki gibi tamamen sanal konserler düzenleyen Fortnite’ı taklit etmeye çalışıyor. Spotify için, platform zaten oyun müzikleri gibi oyunlarla ilgili 2,2 milyondan fazla müzik var. Oyun müzikleri listesine de ev sahipliği yaptığı video oyunları dünyasında daha fazla yaklaşmak istemektedir.

Müzik ve podcast dinleme platformu Spotify bu alanda öncü müzik platformu olacak. Ayrıca Spotify’ın Roblox’a entegrasyonu, markanın TechCrunch’a göre Z kuşağından oluşan bir kitleye ulaşmasına da olanak sağlayacak. Spotify’ın ortaklıklar başkanı Alia Calhoun, şirketin gelecek nesil oyuncularla bulundukları yerde buluşmak ve hayranlar ve sanatçılar için oyunda etkileşim kurmaları için yeni fırsatlar yaratmak istediğini dile getiriyor.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...