Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Spotify Metaverse Sektörüne Resmen Girdi

Paylaş

Müzik ve podcast dinleme platformu Spotify, Metaverse ile yeni bir kitleye ulaşmak istiyor. Nike’dan sonra Spotify, metaversenin ilk adımını atıyor. 3 Mayıs’ta müzik akışı platformu, Spotify Island’ın Roblox oluşturma oyununa geldiğini duyurdu. Bu sanal ortam, oyuncuların yeni içeriğin kilidini açmak için var. Ayrıca oyunda yeniden kullanılabilecek bir sisteme sahip. Ve en sevdikleri sanatçıların renklerinde ürünler satın almak için keşfedebilecekleri birkaç ada şeklini almakta.

Müzik akışı devinin Roblox’daki tavrı ise ilginç. Spotify’ın görsel kodlarını büyük yeşil tonlarla alan bir ortam şeklini alacak. Oyuncular, Roblox’ta herhangi bir yerde kullanılabilmekte olan dört ücretsiz sanal hediyenin kilidini açacak. Aynı zamanda birden fazla yeri keşfetmeye, öğeleri toplamaya ve görevleri tamamlayacak.

Oyuncuların karakterlerini süslemek için de bir fikir var. Gitar ve diğer aksesuar türleri gibi çeşitli öğeleri satın almalarını sağlamak çevrimiçi mağaza entegre edilmekte. Spotify, bu nesnelerin satışından elde edilen gelirin bir kısmının sanatçılara yeniden dağıtılacağını belirtiyor. Bundan sonra Kpop şarkıcısı Sunmi’nin renklerinde nesneler elde etmek mümkün ve daha sonra Stray Kids grubu olacak.

Ayrıca, sanal ada Soundtrap müzik aracını entegre ettiği için oyuncuların yaratıcılığını teşvik edildiği iddia ediliyor. Belirli alanlarda hareket ederek ve dekorla etkileşime girerek kendi müziğinizi oluşturacak sesler ve notalar üretmeniz mümkün.

Spotify Metaverse İle Video Oyunlarına Yaklaşmak İstiyor

Roblox, 2021’den beri kendisini meta evrene bir giriş noktası olarak konumlandırmaya çalışıyor. Ayrıca 2020’de Travis Scott’ınki gibi tamamen sanal konserler düzenleyen Fortnite’ı taklit etmeye çalışıyor. Spotify için, platform zaten oyun müzikleri gibi oyunlarla ilgili 2,2 milyondan fazla müzik var. Oyun müzikleri listesine de ev sahipliği yaptığı video oyunları dünyasında daha fazla yaklaşmak istemektedir.

Müzik ve podcast dinleme platformu Spotify bu alanda öncü müzik platformu olacak. Ayrıca Spotify’ın Roblox’a entegrasyonu, markanın TechCrunch’a göre Z kuşağından oluşan bir kitleye ulaşmasına da olanak sağlayacak. Spotify’ın ortaklıklar başkanı Alia Calhoun, şirketin gelecek nesil oyuncularla bulundukları yerde buluşmak ve hayranlar ve sanatçılar için oyunda etkileşim kurmaları için yeni fırsatlar yaratmak istediğini dile getiriyor.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...