Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Spor NFT Koleksiyonları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Sports NFT koleksiyonları, taraftarların spor simgeleriyle etkileşim kurma şeklini yeniden tanımladı. Artık hayranlar, yalnızca en sevdikleri sporların lisanslı dijital hatıralarına sahip olmakla kalmamakta. Aynı zamanda sürükleyici bir deneyimin parçası olma fırsatına da sahipler. Bazı program bağlantılı NFT’ler aracılığıyla, çok sevilen oyuncularına özel erişim elde ederler. İmzalı fiziksel ürünler, spor turnuvaları ve etkinlikleri için biletler elde edilebilmekte. Hatta soyunma odasına erişim ve çok daha fazlası, seçkin spor NFT’lerinin diğer bazı çekici avantajlarıdır.

Spor NFT’leri 2022’de daha büyük bir pazara dönüşmeye hazırlanıyor. Kaynak: Sorare

Öte yandan, bireysel sporcular ve spor takımları için NFT’ler yeni bir gelir kanalı açtı. Bu, pandemi kaynaklı tecritlerin hırpaladığı bir endüstri için önemli bir nimet. Özetle, 2021 spor NFT’leri için inanılmaz bir yıl oldu. Ayrıca sadece önümüzdeki yıl yeni zirvelere ulaşabilir. Aslında, Deloitte hazırlanan bir rapora göre, Spor NFT’lerinin 2022’de 2 milyar doların üzerinde işlem beklenmekte. Ayrıca şirket, 4-5 milyon spor taraftarının sonunda bir NFT spor koleksiyonuna sahip olacağını tahmin ediyor. Uzun lafın kısası, spor koleksiyon ürünleri endüstrisinde muazzam fırsatlar var. Bir spor hayranı veya kripto yatırımcısıysanız, spor NFT koleksiyonları hakkındaki bilgilerinizi tazelemek için mükemmel bir zaman!

En İyi Spor NFT koleksiyonları 

NBA ve NFL gibi büyük spor liglerinden Naomi Osaka ve Tiger Woods gibi sporculara kadar, endüstrinin kim olduğu birçok NFT koleksiyonunu düşürdü. İşte bilmeniz gereken grubun en iyisine bir bakış!

  • NBA Top Shot: En büyük spor NFT koleksiyonları

NBA Top Shot, spor NFT alanında öncüdür. OG NFT koleksiyonunun yaratıcıları CryptoKitties olan Dapper Labs, platformu 2019 yılında National Basketball Association (NBA) ve NBA Players Association ile ortaklaşa kurdu. Flow blok zincirine dayanan koleksiyon, NFT’leri çok sayıda spor fanatiğine götürmede büyük rol oynadı. NBA Top Shot, DappRadar’a göre 750,4 milyon dolarlık satış hacmi elde etti. Daha sonra tüm zamanların en iyi beş NFT koleksiyonundan biri olduğu iddia edilmekte.

Esasen NBA Top Shot, hayranların NBA anlarını satın almasına müsade etmekte. Hatta satmasına ve takas etmesine olanak tanır. İlginç hale getirmek için koleksiyonlara farklı nadirlikler de ekledi. Nadirlik ve duygusal değerle birleştiğinde, bu NFT’lerden bazıları binlerce dolara satılmakta. Örneğin basketbol kralı LeBron James’in 200.000 $’ı aşan önemli maçlarını ele alalım! Bir NBA hayranıysanız, NBA’in en önemli anlarını elde etmek için NBA Top Shot’ın pazarına gidin!

NLF NFT Koleksiyonu

NFL All Day, Ulusal Futbol Ligi (NFL) için NBA Top Shot gibi bir koleksiyon. Dapper Labs, bu yıl Ekim ayında NFL ve NFL Players Association (NFLPA) ile ortaklığını duyurdu. Hayranlar, hem mevcut sezonun hem de spor tarihindeki ikonik anların sınırlı sayıda dijital videosunu toplayabilir. Bununla taraftarlar, mevcut ve efsanevi oyuncuların spor kartlarını da satın alabilecek, toplayabilecek ve satabilecek. Koleksiyon henüz piyasaya sürülmemiş olsa da, bekleme listesi web sitesinde yayında. NFL ayrıca Twitter’da Moments paketlerinin bir ön gösterimini paylaştı.

NFL, NFT’leri benimsemekte yavaşken, lig başka bir spor NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Kasım ayında, hayranlar için hatıra NFT bilet taslaklarını çıkardı. Esasen, biletleme devi Ticketmaster’ın SafeTix biletini kullanarak bir oyuna katılan herkes e-posta yoluyla bir NFT alacaktı. Uygun olabilmek için alıcıların Ticketmaster, StubHub veya SeatGeek’ten bilet satın almaları gerekmekte.

F1: Aston Martin NFT’leri, F1 Delta Time

Formula 1’in NFT sahnesine girmesi uzun sürmedi. Aston Martin Cognizant F1 Team, NFT koleksiyonu bırakan ilk F1 takımıydı. Mart 2021’de, tümü 24 saatten kısa sürede tükenen 1500 NFT’yi başlatmak için Crypto.com ile işbirliği yaptılar! Koleksiyon, Lance Stroll’ün AMR21 yarış arabasındaki ilk sürüşünü ve ağır çekim bir pit stop filmini içeriyordu. Sonraki aylarda, diğer takımlar da NFT’lerini düşürdü.

Bu arada, F1’in resmi lisanslı NFT arabaları, yarış pistleri, sürücüleri ve daha fazlası F1 Delta Time’da mevcuttur. Animoca Brands tarafından geliştirilen ve yayınlanan F1 Delta Time, Ethereum ağı üzerinde bir blockchain oyunudur. Burada oyuncular, Time Trial ve Grand Prix modu da dahil olmak üzere çeşitli yarış oyun modlarında yarışabilirler. Bunun da ötesinde, oyuncular, Animoca Brands kapsamındaki çeşitli motor sporları oyunlarının simgesi olan REVV coinleri kazanmak için NFT arabalarını da riske atabilmekte.

Sorare

Sorare, oyuncuların sanal bir futbol takımını NFT oyuncu kartları aracılığıyla satın alabilecekleri, satabilecekleri, takas edebilecekleri ve yönetebilecekleri bir fantezi futbol oyunudur. Temel olarak, spor NFT kartları çeşitli nadirliklerde gelir. Yaygın, nadir, süper nadir ve benzersizdir. Oyuncular bu kartları kullanarak diğerleriyle rekabet etmek ve daha fazla kartın kilidini açmak ve ödül olarak ETH kazanmak için beş oyunculu bir takım oluşturabilir.

2018 yılında kurulan proje, Ethereum blok zincirine dayanmaktadır. Şirket , fantezi oyun deneyimini geliştirmek ve diğer sporları keşfetmek için kısa süre önce 688 milyon dolar B Serisi topladı. Ayrıca platform 215 futbol kulübü ile resmi olarak lisanslanmıştır. Hatta Buna FC Barcelona, ​​Real Madrid CF ve Paris Saint-Germain FC dahildir. Dikkat çekici bir şekilde, PSG oyuncusu Lionel Messi’nin Sorare’deki ilk NFT kartı Eylül ayında 11.000 dolara satılmakta.

Spor NFT: Socios

Spor taraftarı tokenlarını arıyorsanız, Socios en çok aranan bir seçimdir. Şirketin kendi deyimiyle “bir hayrandan daha fazlası” olmanızı sağlıyor. Esasen taraftar tokenları, favori takımlarınıza dijital geçiş görevi görür. Jeton sahipleri, diğerlerinin yanı sıra çalma listelerini, kit tasarımlarını ve resmi takım sloganını seçmek gibi bazı ekip etkinliklerinde oy hakkı elde eder.

Ayrıca, hayran tokenlarına başka faydaları da vardır. Birincisi, sahipler tüm ev liglerine, kupalara ve Avrupa maçlarına VIP erişim elde eder. Diğer avantajlardan bazıları arasında imzalı hatıralar, takımla uçma şansı, bir oyuncuyla maç izleme vb. Alternatif olarak, Socios uygulamasında aktif olarak ödüller kazanabilirsiniz. Taraftar jetonlarını satın almak için öncelikle platformun dijital para birimi olan $CHZ’yi satın almalısınız. Ardından, jetonlar için $CHZ alışverişi yapın.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...