Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Sony Metaverse Oyun Sektöründe Büyümeyi Hedefliyor

Paylaş

NFT ve metaverse teknolojisi tüm dünyayı etkisi altına almaya devam etmekte. Bu teknolojiye katkı sağlayan ya da içerisinde yer alan birçok dev şirket bulunmakta. Sony’de bu şirketlerden biri olarak karşımıza çıkmakta. Tüm NFT ve metaverse piyasaına dair haberdar olmak için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Japon teknoloji devi Sony, Web3 çalışmalarını hızlandırma niyetini açıkladı. Bu alanda yıllık Kurumsal Strateji Toplantısını geçen hafta gerçekleştirdi. Şirketin CEO’su Kenichiro Yoshida, popüler battle royale oyunu Fortnite’a atıfta bulunmakta. Metaverse genişlemesinin ana yönü olarak izleyicileri için yeni oyun deneyimleri yaratmaya işaret etti. Böylelikel Sony Metaverse oyun dünyasında genişlemek istemekte.

Daha spesifik olarak ve toplantıdan yapılan açıklamaya göre şirket, metaverse alanında yeni eğlence deneyimleri yaratmakta istemekte. Ayrıca çeşitli işletmeleri ve oyun teknolojisindeki uzmanlığı tarafından sağlanan benzersiz güçlerden yararlanmayı amaçlamakta. Fortnite’ın Battle Royale formatının sürekli etkileşimli ve takdire şayan dinamiklerine toplu olarak katkıda bulunan PlayStation, Sony Pictures ve Sony Music gibi büyük yan firmalara sahiptir.

Sony Metaverse ile Web2’den Web3’e!

Bu dönem metaverse öncesi ve sonrası olarak tarihe geçecek. Ayrıca bu ara dönemde birçok teknoloji devi artık web2 ve web3 olarak ürünleri ayrılmakta. Hatta Yoshida, şirketin Web2 bağlamlarında zaten yakından tanıdığı Web3 yeniliklerinin alanlarına referans vermeye devam etmekte. Metaverse vizyonunu “oyunların, müziğin, filmlerin ve anime kesişimi’. İnsanların ‘zaman ve mekanı’ paylaşmak için bir araya geldikleri bir yer olduğunu da belirtti.

Şu an için Sony, meta veri tabanına özgü herhangi bir ürün, hizmet veya teknolojiyi henüz açıklamamış olsa da, toplantıdan mantıklı bir çıkarım, şirketin etkileşimli deneyimler yaratmak için tüm multimedya bölümlerinden yararlanarak metaverse genişletmesini çeşitlendireceğidir. Mevcut işlerinin ve uzmanlığının tüm yönlerini birbirine bağlayan iş olarak bu alan görülmekte. Bununla birlikte şirket, hit oyun Destiny’nin arkasındaki geliştiriciler Bungie ile ortaklaşa geliştirilecek on bölümlük bir canlı oyun serisinin hazırlığından bahsetti.

NFT ve metaverse alanında yaşanan gelişmeler ve haberler yatırımlarınızı doğrudan etkilememeli. Çünkü birçok dev şirket bu yeni alanda büyük zararlar ettirebilmekte. Bu yüzden yatırım yaparken kararlarınızı kendi iradenizle almanız çok önemli.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...