Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Somnium Space NFT Nedir?

Paylaş

Somnium Space NFT nedir? Somnium Space NFT, bilim kurgu temalı bir metaverse oyunu olan Somnium Space’deki benzersiz dijital öğeleri içeren bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede, Somnium Space NFT nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. NFXhaber olarak, sizin için araştırdık. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

Somnium Space nedir?

Somnium Space, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilen bir VR oyunudur. Açık kaynaklı bir yazılıma sahip olan oyun, kullanıcıların VR gözlük aracılığıyla metaverse’ye katılmalarına olanak tanır. Oyuncular, projenin metaverse’sine avatarları ile katılıp bir restoranda yemek yiyebilmektedir. Ek olarak yüzme havuzuna gidebilir veya bir müzeyi de ziyaret edebilmektedir. Bunlarla birlikte kullanıcılar, evren içerisinde diğer kullanıcılarla etkileşime girip onlarla rekabet de edebilmektedir.

Somnium Space, tamamen programlanabilir bir şekilde oluşturulmuştur. Ayrıca ERC-20 akıllı kontratıyla oluşturulmuş, CUBE isimli bir yerel kripto para birimine sahiptir. Oyun, NFT teknolojisini oyun içerisindeki birçok alanda kullanır. Kullanıcılar, oyun içerisindeki birçok öğeyi Somnium Space NFT koleksiyonu aracılığıyla satın alır ve kullanır.

Somnium Space NFT nedir?

Somnium Space NFT, metaverse içeresindeki çeşitli dijital öğeleri içeren bir NFT koleksiyonudur. Bu dijital öğeler; dijital arazi parselleri, ev, bina, avatar, 3D modeller gibi çeşitli NFT’leri içerir. Kullanıcılar, NFT olarak metaverse içerisinde arazi satın alıp bu araziyi diğer NFT’lerle kendine uygun hale getirebilmektedir. Bu, arazinin üzerine ev, iş binası, restoran inşa etmek gibi özellikleri kapsar. Bunun yanında, Somnium Space’in NFT’leri arasında en önemli yeri avatarlar alır. Avatarlar, oyun içerisindeki varlığınızı ifade eder. Somnium Space evreni içerisindeki avatarlar, insan bedenine sahip kedilerden, eski mısır tanrılarına kadar geniş bir yelpazeye sahiptir.

Somnium Space NFT’leri, tıpkı oyun gibi Ethereum Blockchain üzerinde oluşturulmuştur. NFT’ler, ERC-721 akıllı kontratını kullanır. Bu kontrat, NFT’lerin oluşturulması için kullanılmaktadır. Ek olarak NFT sahibi için bir mülkiyet belgesi görevi görür. Kullanıcılar, NFT’lerini Ethereum ağını destekleyen her platformda kullanabilmektedir.

Somnium Space NFT ne sunmaktadır?

Somnium Space NFT’leri, VR oyunu içerisinde kullanılabilmektektedir. Kullanıcılar, satın aldıkları NFT’leri oyunda avatar olarak kullanabilmekte. Ek olarak arazi parselleri satın alarak kendilerine bir mülk edinebilmekte. Kullanıcılar, CUBE coin ile ödeme yaparak bir avatar satın alabilir veya kendi vücut ölçülerine göre bir avatar basabilir. Tüm Somnium Space avatarları, büyük metaverse’ler ile uyumlu bir biçimde üretilmektedir. Bu, avatarların diğer VR oyunlarında da kullanılabileceği anlamına gelir.

Yazının yazıldığı sırada NFT koleksiyonu, 5.788 benzersiz NFT ile 4.600’ün üzerinde sahipten oluşuyordu. Bunun yanında koleksiyonun taban fiyatı, 0,685 ETH civarında seyrediyordu.

Space NFT nasıl alınır?

Somnium Space NFT’leri, metaverse projesinin web sitesindeki NFT pazarı üzerinde CUBE coin karşılığında alınıp satılabilmektedir. Ayrıca koleksiyon, OpenSea gibi Ethereum tabanlı NFT pazarlarında da işlem görmektedir. OpenSea’ üzerinden NFT satın almak için, içinde ETH bulunan bir Ethereum cüzdanının OpenSea hesabına entegre edilmesi gerekir. OpenSea’ya üye olup MetaMask gibi Ethereum cüzdanlarını platforma entegre eden ETH sahipleri, varlıkları karşılığında NFT satın alabilmektedir.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...