Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Somnium Space NFT Nedir?

Paylaş

Somnium Space NFT nedir? Somnium Space NFT, bilim kurgu temalı bir metaverse oyunu olan Somnium Space’deki benzersiz dijital öğeleri içeren bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede, Somnium Space NFT nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. NFXhaber olarak, sizin için araştırdık. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

Somnium Space nedir?

Somnium Space, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilen bir VR oyunudur. Açık kaynaklı bir yazılıma sahip olan oyun, kullanıcıların VR gözlük aracılığıyla metaverse’ye katılmalarına olanak tanır. Oyuncular, projenin metaverse’sine avatarları ile katılıp bir restoranda yemek yiyebilmektedir. Ek olarak yüzme havuzuna gidebilir veya bir müzeyi de ziyaret edebilmektedir. Bunlarla birlikte kullanıcılar, evren içerisinde diğer kullanıcılarla etkileşime girip onlarla rekabet de edebilmektedir.

Somnium Space, tamamen programlanabilir bir şekilde oluşturulmuştur. Ayrıca ERC-20 akıllı kontratıyla oluşturulmuş, CUBE isimli bir yerel kripto para birimine sahiptir. Oyun, NFT teknolojisini oyun içerisindeki birçok alanda kullanır. Kullanıcılar, oyun içerisindeki birçok öğeyi Somnium Space NFT koleksiyonu aracılığıyla satın alır ve kullanır.

Somnium Space NFT nedir?

Somnium Space NFT, metaverse içeresindeki çeşitli dijital öğeleri içeren bir NFT koleksiyonudur. Bu dijital öğeler; dijital arazi parselleri, ev, bina, avatar, 3D modeller gibi çeşitli NFT’leri içerir. Kullanıcılar, NFT olarak metaverse içerisinde arazi satın alıp bu araziyi diğer NFT’lerle kendine uygun hale getirebilmektedir. Bu, arazinin üzerine ev, iş binası, restoran inşa etmek gibi özellikleri kapsar. Bunun yanında, Somnium Space’in NFT’leri arasında en önemli yeri avatarlar alır. Avatarlar, oyun içerisindeki varlığınızı ifade eder. Somnium Space evreni içerisindeki avatarlar, insan bedenine sahip kedilerden, eski mısır tanrılarına kadar geniş bir yelpazeye sahiptir.

Somnium Space NFT’leri, tıpkı oyun gibi Ethereum Blockchain üzerinde oluşturulmuştur. NFT’ler, ERC-721 akıllı kontratını kullanır. Bu kontrat, NFT’lerin oluşturulması için kullanılmaktadır. Ek olarak NFT sahibi için bir mülkiyet belgesi görevi görür. Kullanıcılar, NFT’lerini Ethereum ağını destekleyen her platformda kullanabilmektedir.

Somnium Space NFT ne sunmaktadır?

Somnium Space NFT’leri, VR oyunu içerisinde kullanılabilmektektedir. Kullanıcılar, satın aldıkları NFT’leri oyunda avatar olarak kullanabilmekte. Ek olarak arazi parselleri satın alarak kendilerine bir mülk edinebilmekte. Kullanıcılar, CUBE coin ile ödeme yaparak bir avatar satın alabilir veya kendi vücut ölçülerine göre bir avatar basabilir. Tüm Somnium Space avatarları, büyük metaverse’ler ile uyumlu bir biçimde üretilmektedir. Bu, avatarların diğer VR oyunlarında da kullanılabileceği anlamına gelir.

Yazının yazıldığı sırada NFT koleksiyonu, 5.788 benzersiz NFT ile 4.600’ün üzerinde sahipten oluşuyordu. Bunun yanında koleksiyonun taban fiyatı, 0,685 ETH civarında seyrediyordu.

Space NFT nasıl alınır?

Somnium Space NFT’leri, metaverse projesinin web sitesindeki NFT pazarı üzerinde CUBE coin karşılığında alınıp satılabilmektedir. Ayrıca koleksiyon, OpenSea gibi Ethereum tabanlı NFT pazarlarında da işlem görmektedir. OpenSea’ üzerinden NFT satın almak için, içinde ETH bulunan bir Ethereum cüzdanının OpenSea hesabına entegre edilmesi gerekir. OpenSea’ya üye olup MetaMask gibi Ethereum cüzdanlarını platforma entegre eden ETH sahipleri, varlıkları karşılığında NFT satın alabilmektedir.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...