Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Solana Ventures 100 Milyon Dolarlık Fon Kurdu!

Paylaş

Yeni başlatılan fon, Solana’daki NFT, GameFi ve DeFi projelerinin büyümesini desteklemeyi amaçlamaktadır. Ayrıca Terra’nın düşüşünün ardından eski Terra geliştiricilerini ayakta tutmaya yardımcı olmayı planlamaktadır. Solana Ventures girişimini NFXhaber olarak sizler için derledik.

Solana Ventures

Solana Ventures Girişimi

Ventures ve Solana Vakfı, Güney Kore’de NFT, blok zinciri oyun ve merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin büyümesini desteklemek için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturduğunu açıkladı. Üstelik Solana’da inşa edilen projeleri desteklemeye ek olarak fonun başka hedefi de vardır. Geçen ay ekosistemin çöküşünün ardından bazı Terra tabanlı projelerin ayakta kalmasına yardımcı olmaya çalışacak. Solana Vakfı, Terra geliştiricilerinin blok zinciri ağında olanlardan sorumlu olmadıklarını düşünmektedir. Solana Vakfı’ndaki GameFi genel müdürü Johnny B. Lee kısa bir açıklamada bulundu.

Geliştiriciler gerçekten yanlış bir şey yapmadılar, ancak yinede zor durumda kaldılar.

Yeni başlatılan fon, Solana’nın GameFi alanında ideal bir blok zinciri olma hedefini sağlamlaştırmaya yardımcı olmaktadır. Solana Ventures, geçtiğimiz Kasım’da FTX ve Lightspeed ile benzer 100 milyon dolarlık GameFi fonu başlattı. Ayrıca oyun odaklı Forte ve Griffin Gaming Partners firmalarıyla 150 milyon dolarlık bir fonu da bulunmaktadır. Solana blok zinciri ağı, ölçeklenebilirlik özelliğiyle öne çıkarak birçok oyun geliştiricisini ağına çekmeyi başarmıştır. Popüler bir oyna-kazan platformu olan STEPN bunlardan birisidir. Solana NFT sektöründe de önemli bir paya sahiptir. Şu an Ethereum ağından sonra en yüksek NFT işlem hacmine sahip ağ konumundadır.

Vakıf, şirketlerin kazançları için rekabet etmeye başladıkça ülkede artacak oyun finansmanı (GameFi) ve merkezi olmayan finans (DeFi) yükselişine güvenmektedir. Halihazırda NFT’ler, katman-1 blok zinciri ve Upbit değişimi gibi DeFi’ye erişim sunan birkaç Güney Koreli platform en iyisini hızla inşa etme rekabetini sürdürüyor. Ancak yerli şirketlerin blok zinciri tabanlı oyunlarını Güney Kore’de piyasaya sürmeleri biraz zor olacaktır. Yasa şu anda oyunların kripto da dahil olmak üzere parasal ödüller vermesini yasaklamaktadır. Ayrıca Koreli yetkililerin Apple ve Google’dan geçen aralık ayında Kore mağazalarından kazan-kazan (P2E) oyunlarını kaldırmasını talep etmesi endişeye yol açmaktadır.

Solana Bazı Sıkıntılar Yaşadı

SOL, hızla yükselmesine rağmen son zamanlarda blok zinciri ağındaki sorunlarla gündeme gelmektedir. Son olarak geçen hafta blok üretimini durdurmak zorunda kalmıştı. Solana, ağını yeniden başlatmak için 4 saat bekledi. Ayrıca bu sorun, ağın hayata geçirilmesinden bu yana 9. kez yaşandı.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...