Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Solana NFT Kriptolar Düşerken Yükseliyor!

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Bu sebeple tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Solana NFT, yalnızca Nisan ve Mayıs aylarında kullanıcı sayısının 250.000 tüccara fırlamadı. Böylelikle en hızlı büyüyen NFT pazaryerlerinden biri olduğunu kanıtladı. Bu, Dune Analytics’ten alınan verilere göre.

Solana NFT’leri Büyümeye Devam Ediyor!

NFT dünyasında önemli bir an Solana ve Moonbirds tarafından gerçekleştirilmekte. Nisan ayı, Mart ayındaki mevcut verilere göre %23’lük bir artış kaydetti. Böylelikle ay boyunca Solana NFT işlem hacminde 6,3 milyar dolarlık bir artış kaydedilmekte. DappRadar’ın aylık raporuna göre bu, işlem hacminin 6 milyar doları aştığı üçüncü kez oldu.

NFT satışından elde edilen yaklaşık 300 milyon $ ile Solana NFT’leri toplam işlem hacmine yaklaşık %0,0047 katkıda bulundu ve aylık %91’lik bir artış sağladı. 

Solana NFT Raporu – Kaynak: Dune Analytics

Solana, performans hızı, düşük gaz ücretleri nedeniyle NFT’nin kilit oyuncularından biri olarak yerini aldı. Büyük statüsü, NFT’ler, Defi ve hatta daha fazlasına NFT ve proje kaydıyla daha da doğrulanmaktadır.

Solana NFT VS Coinbase NFT

NFT’lerin artan başarısıyla, dünyanın en büyük ikinci kripto borsası olarak bilinen Coinbase’in de NFT platformunu başlatmak için inisiyatif alması şaşırtıcı değil. Böylece şirket, NFT pazarını 20 Nisan’da halka açtı ve Dune Analytics’teki bir istatistiğe göre, toplam kazançta sadece 688.688 $’lık nispeten düşük bir rakamı yönettiler. Muhtemelen daha da kötüsü, aynı verinin sadece 1.287’de duran kullanıcı sayısını belirtmesi.

20 Nisan’da piyasaya sürülmesine rağmen, NFT pazarının herkese açık olması 4 Mayıs’a kadar sürdü ve aynı kaynak kullanıcı sayısında aşağı yönlü bir hareket belirtti. 

OpenSea, dünyanın en büyük NFT pazarı olarak bilinmekte. Fakat kendisi ile oldukça yeni olan Coinbase pazarı arasında bir rekabet var. Bu, ikisi arasında % 500.000’den fazla fark olmasına rağmen rekabet artmakta. Ayrıca Coinbase ile yakın bağları olan isimsiz bir kaynak, verileri sorguladı. Kullanıcı sayısı için işlem sayısının yanlış anlaşıldığını savunmakta.

Her ne kadar bilindik markalar olursa olsun yatırımlarınızı yaparken detaylı araştırmayı ihmal etmeyin. Tüm piyasayı ve aldığınız ürünün geleceğini değerlendirmek sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte. 2022 yılında birçok büyük marka yatırımcılarına ciddi zararlar ettirdi.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...