Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Solana NFT Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Ethereum’a göre birçok avantajı ile Solana ağı, önde gelen bir Ethereum rakibi olarak ortaya çıktı. Ve bununla birlikte Solana NFT koleksiyonları da giderek daha popüler hale geliyor. Gerçekten de Solana’nın daha düşük gaz ücretleri, enerji verimliliği ve daha hızlı işlemleri birçok koleksiyoncuyu cezbetmektedir. Solana NFT’leri nerede bulabileceğinizi ve nadirliklerini nasıl bulacağınızı merak edenlerdenseniz, işte cevabınız: Ne Kadar Nadirdir.

Solana NFT İçin En İyi Araç Nedir?

Zincir ne olursa olsun, NFT’ler söz konusu olduğunda, NFT nadirliği son derece önemlidir. Sonuçta, bir NFT’nin değerine karar veren birincil faktörlerden biridir. Solana NFT’lerde de koleksiyoncular genellikle şunu soruyor: Nadir Solana NFT’ler nerede? Solana NFT ne kadar nadirdir?

Doğal olarak, NFT projelerinin çoğu Ethereum ağı üzerine inşa edildiğinden, çoğu NFT nadirlik aracı Ethereum NFT’lerine hitap eder. Peki, Solana NFT’lerinin nadirliğini nasıl bulabilirsiniz? Nadirlik sorusu burada devreye giriyor.

SOLBigBrain tarafından kurulan How Rare Is, Solana NFT’leri için en iyi nadir araçlardan biridir. Şu anda, web sitesi 689 Solana NFT koleksiyonunu ve toplam 2,53 milyon NFT’yi listeledi. Bunlar taban fiyatlarına, ürün ve sahiplerine, NFT’lerin indirimde olup olmadığına ve daha fazlasına göre derlenmektedir.

Dahası, yaklaşan Solana NFT damlalarına ayrılmakta olan bir bölüm mevcut. Bu, en yeni projeleri takip etmek ve hiçbir düşüşü kaçırmamak için harika bir yoldur. Bununla birlikte, bu bölümde listelenen projelerin How Rare Is ekibi tarafından bağımsız olarak doğrulanmadığını belirtmek önemlidir. Bu nedenle, herhangi birine yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yaptığınızdan emin olun.

Nadirlik Yasası Nasıl Çalışır?

How Rare Is’in basit, kullanımı kolay bir ara yüzü vardır. Ana sayfada, tüm NFT koleksiyonlarını çeşitli parametreleriyle birlikte bulabilirsiniz. Taban fiyatı, öğeler, tutucular, indirimde, indirimde yüzde ve taban MC (USD).

Örneğin, taban fiyatlarının artan veya azalan sırasına göre listelenen tüm koleksiyonları görmek için ‘Taban Fiyatı’na tıklayabilirsiniz. Şimdi, herhangi bir NFT’nin nadirliğini kontrol etmek için, o belirli NFT koleksiyonunu seçmeniz yeterlidir. Bunun için ya listeden koleksiyonu bulabilir ya da en üstteki arama çubuğuna adını girebilirsiniz. Her koleksiyonun sayfasında, sağ üstte üç ana ayrıntı göreceksiniz: Koleksiyondaki ürün sayısı, sahiplerin sayısı ve koleksiyonun toplam satış hacmi.

Solana NFT Nerede Bulunabilir?

İstediğiniz Solana NFT’nin nadirliğini bulduktan sonra, doğrudan How Rare Is’ten projenin web sitesine gidebilirsiniz. Birkaç projenin web sitelerinde, istediğiniz NFT’yi doğrudan satın alabileceğiniz yerleşik bir pazar yeri vardır.

Aksine, NFT’leri popüler Solana NFT pazaryerlerinden alabilirsiniz. Ama önce Phantom, Solflare veya Sollet gibi bir Solana cüzdanına ihtiyacınız olacak. Ve elbette, Solana NFT’leri satın almak için biraz SOL…

Günün sonunda, NFT’ler bir yatırımdır. Başka bir deyişle, özellikle zaman geçtikçe paha biçilmez bir NFT’de ceplerinizi boşaltmak istemezsiniz. Bununla birlikte, adım atmadan önce gerekli özeni gösterdiğinizden emin olun.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...