Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Snoop Dogg NFT EP İçin Steve Aoki ile Ortak Oldu!

Paylaş

Hip-hop efsanesi Snoop Dogg, Alpha Doggz’u yaratmak ve NFT şarkılarını duyurmak için elektronik müzik yıldızı Steve Aoki ile ortaklık kurdu. Buna göre ikili, Snoop Dogg NFT şarkılarını, Gala Music üzerinde özel olarak yayınlayacak. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Snoop Dogg NFT için Steve Aoki ile iş birliği yaptı

Steve Aoki ve Snoop Dogg, yeni bir Alpha Doggz yaratmak için ortaklık kurdu. Snoop Dogg NFT albümünün “Da Da”, “Girls” ve “How I Do It” isimli son üç parçası 23 Mayıs’ta yayınlanacak. Bunun yanında, Gala Music ve Snoop Stash Box sahipleri, “Super Freak” şarkısına erişim imkânı bulacak. “Da Da” şarkısının özel bir versiyonu olan bu parça, ekim ayında Londra’da yer aldı. Ayrıca ikili, A0K1VERSE Pasaport sahiplerine “Holy Grail” isimli bir single parça yayınlayacak.

Bununla birlikte “Da Da” ve “Holy Grail” Steve Aoki’nin klasik kulüp parçaları. “Girls” ve “How I Do It” ise, Snoop Dogg’un rahat müziklerinden oluşuyor. Aslında bu türler arası proje, Gala Music’in başlattığı ilk proje olma özelliği taşıyor. Gala Music, çeşitli türlerde parça yapan ve uluslararası alanda tanınan birçok sanatçıyla ortaklık kurdu.

Snoop Dogg, şubat ayında Death Row Records’u satın aldı. Bunun ardından hip-hop efsanesi hem müzik hem de NFT alanında sıcak bir konu haline geldi. Dogg, Gala Music’in Death Row Records için Metaverse’deki tek yer olacağını söyledi. Snoop Dogg, Mart ayında Gala Music’in ev sahipliği yaptığı bir oturumda Death Row Records hakkında konuştu:

“İnsanların, Death Row’un temeli olan bu klasik şarkılara erişmesini sağlamayı planlıyoruz. Bu gerçekleştiğinde hayranlar, klasik kayıtlardan bazılarını satın alma ve takas etme imkânına kavuşacak.”

SnoopDog’dan Web3’e büyük ilgi

Ünlü şarkıcının Death Row Records’u satın aldığından zaten bahsettik. Dogg, Death Row Recrods’u NFT alanındaki ilk plak şirketi yapmayı hedefliyor. Buna göre şarkıcı The Sandbox içerisindeki SnoopVerse alanı ve NFT plak şirketi ile kendini bir Web3 sanatçısı olarak yeniden yaratmayı amaçlıyor. Buna göre önümüzdeki dönemde, Snoop Dogg’dan Metaverse, NFT ve Web3 alanında daha fazla proje bekleyebiliriz.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...