Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Snoop Dogg NFT EP İçin Steve Aoki ile Ortak Oldu!

Paylaş

Hip-hop efsanesi Snoop Dogg, Alpha Doggz’u yaratmak ve NFT şarkılarını duyurmak için elektronik müzik yıldızı Steve Aoki ile ortaklık kurdu. Buna göre ikili, Snoop Dogg NFT şarkılarını, Gala Music üzerinde özel olarak yayınlayacak. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Snoop Dogg NFT için Steve Aoki ile iş birliği yaptı

Steve Aoki ve Snoop Dogg, yeni bir Alpha Doggz yaratmak için ortaklık kurdu. Snoop Dogg NFT albümünün “Da Da”, “Girls” ve “How I Do It” isimli son üç parçası 23 Mayıs’ta yayınlanacak. Bunun yanında, Gala Music ve Snoop Stash Box sahipleri, “Super Freak” şarkısına erişim imkânı bulacak. “Da Da” şarkısının özel bir versiyonu olan bu parça, ekim ayında Londra’da yer aldı. Ayrıca ikili, A0K1VERSE Pasaport sahiplerine “Holy Grail” isimli bir single parça yayınlayacak.

Bununla birlikte “Da Da” ve “Holy Grail” Steve Aoki’nin klasik kulüp parçaları. “Girls” ve “How I Do It” ise, Snoop Dogg’un rahat müziklerinden oluşuyor. Aslında bu türler arası proje, Gala Music’in başlattığı ilk proje olma özelliği taşıyor. Gala Music, çeşitli türlerde parça yapan ve uluslararası alanda tanınan birçok sanatçıyla ortaklık kurdu.

Snoop Dogg, şubat ayında Death Row Records’u satın aldı. Bunun ardından hip-hop efsanesi hem müzik hem de NFT alanında sıcak bir konu haline geldi. Dogg, Gala Music’in Death Row Records için Metaverse’deki tek yer olacağını söyledi. Snoop Dogg, Mart ayında Gala Music’in ev sahipliği yaptığı bir oturumda Death Row Records hakkında konuştu:

“İnsanların, Death Row’un temeli olan bu klasik şarkılara erişmesini sağlamayı planlıyoruz. Bu gerçekleştiğinde hayranlar, klasik kayıtlardan bazılarını satın alma ve takas etme imkânına kavuşacak.”

SnoopDog’dan Web3’e büyük ilgi

Ünlü şarkıcının Death Row Records’u satın aldığından zaten bahsettik. Dogg, Death Row Recrods’u NFT alanındaki ilk plak şirketi yapmayı hedefliyor. Buna göre şarkıcı The Sandbox içerisindeki SnoopVerse alanı ve NFT plak şirketi ile kendini bir Web3 sanatçısı olarak yeniden yaratmayı amaçlıyor. Buna göre önümüzdeki dönemde, Snoop Dogg’dan Metaverse, NFT ve Web3 alanında daha fazla proje bekleyebiliriz.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...