Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Snapchat Facebook ve Metaverse’yi Reddetti!

Paylaş

Kurucu, şirketinin gerçek dünyayı değiştirmek yerine onu büyütmeye kararlı olduğunu söylüyor. Snapchat kurucusu Evan Spiegel, önümüzdeki yıl hakkında konuştu. Spigel, Telefonlara ve Snap’in deneysel AR Gözlüklerine gelecek bir dizi yeni artırılmış gerçeklik özelliğini duyurduğu için Facebook’un “metaverse” emellerini “belirsiz ve varsayımsal” olmasından dolayı reddetti.

Şirketin amiral gemisi yıllık etkinliği Snap Partner Summit öncesinde konuştu. Snapchat’in, milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta olan “lensler” gibi şirketin çok çeşitli artırılmış gerçeklik hizmetleri sayesinde önümüzdeki on yıllık teknolojiyi yönlendirmek için benzersiz bir şekilde yerleştirildiğini savundu.

günlük 332 milyon kullanıcı ve 46,95 milyar dolarlık (38 milyar sterlin) piyasa değeri ile Snap, Elon Musk’tan ikincisini satın alma teklifinden sonra bile Twitter’dan rahat bir şekilde daha büyük. Spiegel, “Bu, onların ‘amusal şehir meydanı olmalarıyla birlikte gelen bir şey” diyor. “Topluluğumuza ve topluma sağladığımız değerden memnunuz. Snapchat kullanıcılarının %90’ından fazlası Snapchat kullandıklarında kendilerini rahat, mutlu ve bağlı hissettiklerini söylüyor”. Bu da diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında en mutlu 1 numaralı platformda yer alıyor.

Spiegel, “Artık yalnızca akıllı telefonda her gün AR ile etkileşime giren 250 milyon kişi var. Ve bu, baktığınız ve başparmaklarınızı kullandığınız bu küçücük ekranda. Dolayısıyla, bu kısıtlamalardan bazılarını kırmaya çalışmaktayız. Fakat gerçekten sürükleyici ve etkileşimli bir AR deneyimine girmenin gelecekte gerçekten önemli olacağına inanıyoruz.” dedi.

Snap’in en yeni gözlükleri, dünyanın dört bir yanındaki içerik oluşturuculara yalnızca prototip biçiminde gönderilmekte. 15 ila 30 dakikalık pil ömrü ve son derece kısıtlı bir ekrana sahipler. Fakat içerik oluşturuculara aynı donanımın gelecekteki sürümlerinin olasılığı konusunda ilham vermeyi amaçlıyorlar. Ancak Spiegel, gelecek neslin zaten gelişmekte olduğunu söylemekte ısrarcı.

Snapchat İçin Asıl Hedef Ne?

Bu evrimin özü, hem Snapchat hem de Spectacles geliştiricilerinin gerçek dünyaya sıkıca yerleştirilen AR deneyimleri oluşturmasına olanak tanıyan Lens Cloud adlı bir güncellemedir. Bir araç seti, Lenslerin dünyanın herhangi bir yerine sabitlenmesini sağlamakta. Lego, Londra’nın merkezindeki sokaklarda sanal dönme dolaplar, hız trenleri ve kaydıraklar inşa etmek için kullanılmakta. Spigel’e göre Metaverse’de var olmak yerine teknolojiyi geliştirmek çok daha avantajlı.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...