Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Snapchat Facebook ve Metaverse’yi Reddetti!

Paylaş

Kurucu, şirketinin gerçek dünyayı değiştirmek yerine onu büyütmeye kararlı olduğunu söylüyor. Snapchat kurucusu Evan Spiegel, önümüzdeki yıl hakkında konuştu. Spigel, Telefonlara ve Snap’in deneysel AR Gözlüklerine gelecek bir dizi yeni artırılmış gerçeklik özelliğini duyurduğu için Facebook’un “metaverse” emellerini “belirsiz ve varsayımsal” olmasından dolayı reddetti.

Şirketin amiral gemisi yıllık etkinliği Snap Partner Summit öncesinde konuştu. Snapchat’in, milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta olan “lensler” gibi şirketin çok çeşitli artırılmış gerçeklik hizmetleri sayesinde önümüzdeki on yıllık teknolojiyi yönlendirmek için benzersiz bir şekilde yerleştirildiğini savundu.

günlük 332 milyon kullanıcı ve 46,95 milyar dolarlık (38 milyar sterlin) piyasa değeri ile Snap, Elon Musk’tan ikincisini satın alma teklifinden sonra bile Twitter’dan rahat bir şekilde daha büyük. Spiegel, “Bu, onların ‘amusal şehir meydanı olmalarıyla birlikte gelen bir şey” diyor. “Topluluğumuza ve topluma sağladığımız değerden memnunuz. Snapchat kullanıcılarının %90’ından fazlası Snapchat kullandıklarında kendilerini rahat, mutlu ve bağlı hissettiklerini söylüyor”. Bu da diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında en mutlu 1 numaralı platformda yer alıyor.

Spiegel, “Artık yalnızca akıllı telefonda her gün AR ile etkileşime giren 250 milyon kişi var. Ve bu, baktığınız ve başparmaklarınızı kullandığınız bu küçücük ekranda. Dolayısıyla, bu kısıtlamalardan bazılarını kırmaya çalışmaktayız. Fakat gerçekten sürükleyici ve etkileşimli bir AR deneyimine girmenin gelecekte gerçekten önemli olacağına inanıyoruz.” dedi.

Snap’in en yeni gözlükleri, dünyanın dört bir yanındaki içerik oluşturuculara yalnızca prototip biçiminde gönderilmekte. 15 ila 30 dakikalık pil ömrü ve son derece kısıtlı bir ekrana sahipler. Fakat içerik oluşturuculara aynı donanımın gelecekteki sürümlerinin olasılığı konusunda ilham vermeyi amaçlıyorlar. Ancak Spiegel, gelecek neslin zaten gelişmekte olduğunu söylemekte ısrarcı.

Snapchat İçin Asıl Hedef Ne?

Bu evrimin özü, hem Snapchat hem de Spectacles geliştiricilerinin gerçek dünyaya sıkıca yerleştirilen AR deneyimleri oluşturmasına olanak tanıyan Lens Cloud adlı bir güncellemedir. Bir araç seti, Lenslerin dünyanın herhangi bir yerine sabitlenmesini sağlamakta. Lego, Londra’nın merkezindeki sokaklarda sanal dönme dolaplar, hız trenleri ve kaydıraklar inşa etmek için kullanılmakta. Spigel’e göre Metaverse’de var olmak yerine teknolojiyi geliştirmek çok daha avantajlı.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...