Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Snapchat Facebook ve Metaverse’yi Reddetti!

Paylaş

Kurucu, şirketinin gerçek dünyayı değiştirmek yerine onu büyütmeye kararlı olduğunu söylüyor. Snapchat kurucusu Evan Spiegel, önümüzdeki yıl hakkında konuştu. Spigel, Telefonlara ve Snap’in deneysel AR Gözlüklerine gelecek bir dizi yeni artırılmış gerçeklik özelliğini duyurduğu için Facebook’un “metaverse” emellerini “belirsiz ve varsayımsal” olmasından dolayı reddetti.

Şirketin amiral gemisi yıllık etkinliği Snap Partner Summit öncesinde konuştu. Snapchat’in, milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta olan “lensler” gibi şirketin çok çeşitli artırılmış gerçeklik hizmetleri sayesinde önümüzdeki on yıllık teknolojiyi yönlendirmek için benzersiz bir şekilde yerleştirildiğini savundu.

günlük 332 milyon kullanıcı ve 46,95 milyar dolarlık (38 milyar sterlin) piyasa değeri ile Snap, Elon Musk’tan ikincisini satın alma teklifinden sonra bile Twitter’dan rahat bir şekilde daha büyük. Spiegel, “Bu, onların ‘amusal şehir meydanı olmalarıyla birlikte gelen bir şey” diyor. “Topluluğumuza ve topluma sağladığımız değerden memnunuz. Snapchat kullanıcılarının %90’ından fazlası Snapchat kullandıklarında kendilerini rahat, mutlu ve bağlı hissettiklerini söylüyor”. Bu da diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında en mutlu 1 numaralı platformda yer alıyor.

Spiegel, “Artık yalnızca akıllı telefonda her gün AR ile etkileşime giren 250 milyon kişi var. Ve bu, baktığınız ve başparmaklarınızı kullandığınız bu küçücük ekranda. Dolayısıyla, bu kısıtlamalardan bazılarını kırmaya çalışmaktayız. Fakat gerçekten sürükleyici ve etkileşimli bir AR deneyimine girmenin gelecekte gerçekten önemli olacağına inanıyoruz.” dedi.

Snap’in en yeni gözlükleri, dünyanın dört bir yanındaki içerik oluşturuculara yalnızca prototip biçiminde gönderilmekte. 15 ila 30 dakikalık pil ömrü ve son derece kısıtlı bir ekrana sahipler. Fakat içerik oluşturuculara aynı donanımın gelecekteki sürümlerinin olasılığı konusunda ilham vermeyi amaçlıyorlar. Ancak Spiegel, gelecek neslin zaten gelişmekte olduğunu söylemekte ısrarcı.

Snapchat İçin Asıl Hedef Ne?

Bu evrimin özü, hem Snapchat hem de Spectacles geliştiricilerinin gerçek dünyaya sıkıca yerleştirilen AR deneyimleri oluşturmasına olanak tanıyan Lens Cloud adlı bir güncellemedir. Bir araç seti, Lenslerin dünyanın herhangi bir yerine sabitlenmesini sağlamakta. Lego, Londra’nın merkezindeki sokaklarda sanal dönme dolaplar, hız trenleri ve kaydıraklar inşa etmek için kullanılmakta. Spigel’e göre Metaverse’de var olmak yerine teknolojiyi geliştirmek çok daha avantajlı.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...