Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Silks Metaverse, At Yarışına Dayalı İlk Oyun

Paylaş

Metaverse’lerin artan popülaritesi arasında, şimdi piyasada birkaç proje daha ortaya çıktı. Buna yakın zamanda heyecan verici bir ilave de Silks Metaverse. Blockchain tabanlı, P2E metaverse oyunu olan Silks, çığır açan bir deneyim yaratmayı vaat ediyor. Her bir dijital Silks Horse NFT’nin gerçek dünyadaki bir yarış atının türevi olduğunu söylüyor.

Silks Metaverse, Türünün İlk Örneği…

Silks, oyuncuların “safkan yarış atlarına sahip olmanın heyecanını” yaşayabilecekleri sanal dünya sunmakta. Oyuncular, Silks Avatarları, Horses, Land ve Stables dahil olmak oyun içi NFT varlıklarını edinmektedirler. Daha da önemlisi, oyuncular oyun becerilerini sergileyerek ve Silks ekosistemine katkıda bulunarak jeton kazanabilirler.

Silks’i gerçekten benzersiz yapan şey ise şu. Her Silks Horse’un gerçek dünyadaki safkan bir ata doğrudan bağlı olmasıdır. Bu yenilikçi yaklaşım sayesinde Silks Horse, gerçek dünyadaki muadili ile gerçek zamanlı verileri izleyecektir.

Ayrıca, yarış atı her yarış kazandığında veya gerçek dünyada yavru yetiştirdiğinde, ilgili Silks Horse’un sahibi jeton kazanacaktır. Bu jetonlar, Silks’in oyun içi işlem jetonu olan $STT’dir. Oyuncular, Land, Stables, Silks Avatars ve Silks Horses dahil olmak üzere pazardaki oyun içi öğeleri satın almak için $STT jetonlarını kullanabilirler.

Ayrıca, Silks meta veri tabanı başka bir belirteç de sunmaktadır. Silks’in yönetim belirteci, $SLK sahipleri, Silks DAO’nun bir parçası olabilmektedir. Ve önemli platform kararlarında oy kullanabilme hakkına sahiptirler. Ek olarak, oyuncular $STT jetonlarını $SLK’ya da dönüştürebilmekte.

Silks Metaverse, Silks Horses, Land, Ahırlar ve dahası…

Silks metaverse’de bir dizi heyecan verici NFT bulunur. Bunlardan en önemlileri Silks avatarları ve atlarıdır. Oyuncular, bir Silks Horse satın almak için önce bir Silks Avatarına sahip olmalıdır. Aslında Silks Genesis Avatar koleksiyonu 27 Nisan’da düşecek. Her NFT 0.15 ETH’ye mal olacak. 

Silks Avatar’ın piyasaya sürülmesinden sonra, Silks, 2022’nin ortalarında Atlarının ilk grubunu bırakacak. Ardından, ABD’deki  tokluların (bir yaşındaki safkan atlar) gerçek dünya kayıtlarına paralel olarak her yıl sonraki at mahsulünü bırakacak .

Avatarlar ve Atlar dışında, Silks birkaç başka NFT sunar. Örneğin, Silks metaverse’i 202.500 akre sanal arazi üzerine kurulacak. Her arsa için bir NFT olacak ve oyuncular burada at çiftliklerini inşa edecekler. Bir at çiftliğini işletmek için gereken birincil yapı olan ahırlar, Silks ekosistemindeki başka bir NFT türüdür.

Sonuç olarak, Silks, özellikle türev P2E yapısı nedeniyle, dikkat edilmesi gereken umut verici bir metaverse projesi gibi görünüyor. Gelecekte daha fazla oyuncu rolü ve NFT özelliği ekleme planları ile oyunla ilgilenenlerin sabırsızlıkla bekleyecekleri çok şey olacak.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...