Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Silks Metaverse, At Yarışına Dayalı İlk Oyun

Paylaş

Metaverse’lerin artan popülaritesi arasında, şimdi piyasada birkaç proje daha ortaya çıktı. Buna yakın zamanda heyecan verici bir ilave de Silks Metaverse. Blockchain tabanlı, P2E metaverse oyunu olan Silks, çığır açan bir deneyim yaratmayı vaat ediyor. Her bir dijital Silks Horse NFT’nin gerçek dünyadaki bir yarış atının türevi olduğunu söylüyor.

Silks Metaverse, Türünün İlk Örneği…

Silks, oyuncuların “safkan yarış atlarına sahip olmanın heyecanını” yaşayabilecekleri sanal dünya sunmakta. Oyuncular, Silks Avatarları, Horses, Land ve Stables dahil olmak oyun içi NFT varlıklarını edinmektedirler. Daha da önemlisi, oyuncular oyun becerilerini sergileyerek ve Silks ekosistemine katkıda bulunarak jeton kazanabilirler.

Silks’i gerçekten benzersiz yapan şey ise şu. Her Silks Horse’un gerçek dünyadaki safkan bir ata doğrudan bağlı olmasıdır. Bu yenilikçi yaklaşım sayesinde Silks Horse, gerçek dünyadaki muadili ile gerçek zamanlı verileri izleyecektir.

Ayrıca, yarış atı her yarış kazandığında veya gerçek dünyada yavru yetiştirdiğinde, ilgili Silks Horse’un sahibi jeton kazanacaktır. Bu jetonlar, Silks’in oyun içi işlem jetonu olan $STT’dir. Oyuncular, Land, Stables, Silks Avatars ve Silks Horses dahil olmak üzere pazardaki oyun içi öğeleri satın almak için $STT jetonlarını kullanabilirler.

Ayrıca, Silks meta veri tabanı başka bir belirteç de sunmaktadır. Silks’in yönetim belirteci, $SLK sahipleri, Silks DAO’nun bir parçası olabilmektedir. Ve önemli platform kararlarında oy kullanabilme hakkına sahiptirler. Ek olarak, oyuncular $STT jetonlarını $SLK’ya da dönüştürebilmekte.

Silks Metaverse, Silks Horses, Land, Ahırlar ve dahası…

Silks metaverse’de bir dizi heyecan verici NFT bulunur. Bunlardan en önemlileri Silks avatarları ve atlarıdır. Oyuncular, bir Silks Horse satın almak için önce bir Silks Avatarına sahip olmalıdır. Aslında Silks Genesis Avatar koleksiyonu 27 Nisan’da düşecek. Her NFT 0.15 ETH’ye mal olacak. 

Silks Avatar’ın piyasaya sürülmesinden sonra, Silks, 2022’nin ortalarında Atlarının ilk grubunu bırakacak. Ardından, ABD’deki  tokluların (bir yaşındaki safkan atlar) gerçek dünya kayıtlarına paralel olarak her yıl sonraki at mahsulünü bırakacak .

Avatarlar ve Atlar dışında, Silks birkaç başka NFT sunar. Örneğin, Silks metaverse’i 202.500 akre sanal arazi üzerine kurulacak. Her arsa için bir NFT olacak ve oyuncular burada at çiftliklerini inşa edecekler. Bir at çiftliğini işletmek için gereken birincil yapı olan ahırlar, Silks ekosistemindeki başka bir NFT türüdür.

Sonuç olarak, Silks, özellikle türev P2E yapısı nedeniyle, dikkat edilmesi gereken umut verici bir metaverse projesi gibi görünüyor. Gelecekte daha fazla oyuncu rolü ve NFT özelliği ekleme planları ile oyunla ilgilenenlerin sabırsızlıkla bekleyecekleri çok şey olacak.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...