Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Silks Metaverse, At Yarışına Dayalı İlk Oyun

Paylaş

Metaverse’lerin artan popülaritesi arasında, şimdi piyasada birkaç proje daha ortaya çıktı. Buna yakın zamanda heyecan verici bir ilave de Silks Metaverse. Blockchain tabanlı, P2E metaverse oyunu olan Silks, çığır açan bir deneyim yaratmayı vaat ediyor. Her bir dijital Silks Horse NFT’nin gerçek dünyadaki bir yarış atının türevi olduğunu söylüyor.

Silks Metaverse, Türünün İlk Örneği…

Silks, oyuncuların “safkan yarış atlarına sahip olmanın heyecanını” yaşayabilecekleri sanal dünya sunmakta. Oyuncular, Silks Avatarları, Horses, Land ve Stables dahil olmak oyun içi NFT varlıklarını edinmektedirler. Daha da önemlisi, oyuncular oyun becerilerini sergileyerek ve Silks ekosistemine katkıda bulunarak jeton kazanabilirler.

Silks’i gerçekten benzersiz yapan şey ise şu. Her Silks Horse’un gerçek dünyadaki safkan bir ata doğrudan bağlı olmasıdır. Bu yenilikçi yaklaşım sayesinde Silks Horse, gerçek dünyadaki muadili ile gerçek zamanlı verileri izleyecektir.

Ayrıca, yarış atı her yarış kazandığında veya gerçek dünyada yavru yetiştirdiğinde, ilgili Silks Horse’un sahibi jeton kazanacaktır. Bu jetonlar, Silks’in oyun içi işlem jetonu olan $STT’dir. Oyuncular, Land, Stables, Silks Avatars ve Silks Horses dahil olmak üzere pazardaki oyun içi öğeleri satın almak için $STT jetonlarını kullanabilirler.

Ayrıca, Silks meta veri tabanı başka bir belirteç de sunmaktadır. Silks’in yönetim belirteci, $SLK sahipleri, Silks DAO’nun bir parçası olabilmektedir. Ve önemli platform kararlarında oy kullanabilme hakkına sahiptirler. Ek olarak, oyuncular $STT jetonlarını $SLK’ya da dönüştürebilmekte.

Silks Metaverse, Silks Horses, Land, Ahırlar ve dahası…

Silks metaverse’de bir dizi heyecan verici NFT bulunur. Bunlardan en önemlileri Silks avatarları ve atlarıdır. Oyuncular, bir Silks Horse satın almak için önce bir Silks Avatarına sahip olmalıdır. Aslında Silks Genesis Avatar koleksiyonu 27 Nisan’da düşecek. Her NFT 0.15 ETH’ye mal olacak. 

Silks Avatar’ın piyasaya sürülmesinden sonra, Silks, 2022’nin ortalarında Atlarının ilk grubunu bırakacak. Ardından, ABD’deki  tokluların (bir yaşındaki safkan atlar) gerçek dünya kayıtlarına paralel olarak her yıl sonraki at mahsulünü bırakacak .

Avatarlar ve Atlar dışında, Silks birkaç başka NFT sunar. Örneğin, Silks metaverse’i 202.500 akre sanal arazi üzerine kurulacak. Her arsa için bir NFT olacak ve oyuncular burada at çiftliklerini inşa edecekler. Bir at çiftliğini işletmek için gereken birincil yapı olan ahırlar, Silks ekosistemindeki başka bir NFT türüdür.

Sonuç olarak, Silks, özellikle türev P2E yapısı nedeniyle, dikkat edilmesi gereken umut verici bir metaverse projesi gibi görünüyor. Gelecekte daha fazla oyuncu rolü ve NFT özelliği ekleme planları ile oyunla ilgilenenlerin sabırsızlıkla bekleyecekleri çok şey olacak.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...