Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Shinsekai Nedir?

Paylaş

Ünlü 3D sanatçısı Cedric Kashama’nın kripto tabanlı bir karakter yaratma fikriyle oluşturduğu NFT koleksiyonudur. NFXHaber olarak bu makalede Shinsekai Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak projeye ilgi duyan yatırımcıların nasıl Shinsekai’ye yatırım yapabileceklerini anlatacağız.

Shinsekai Nedir?

Nisan 2022’de OpenSea pazarında yayınlanan NFT koleksiyonudur. Projenin arkasındaki Cedric Kashama’ya göre proje; gerçek dünyadaki anime ve manga ile eşit şekilde tasarlanmıştır. Projeyi alan ilk 2000 alıcı, karakterlerin görünümünü değiştirebilecekleri parçacıklara sahip olacak. Ancak ek olarak bu parçacıkların ayrı ayrı satılması da planlar arasında.

Shinsekai, en büyük NFT manga topluluğu kurmayı ve bu endüstriyi ilerletmeyi amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda proje birtakım faaliyetler yapacak. Bunlardan bazıları şunlardır: Manga kitabı yayınlamak, bir Mangaverse oluşturmak, bir giyim markası kurmak ve Shinsekai Şirketi etrafında başka ürünler geliştirmek.

Bununla birlikte proje; üyelerine sevdikleri karakterleri Metaverse’de kullanabilmeleri için bir yol sunmaya amaçlamaktadır. Projeye göre Shinsekai’ye katılmak demek Web 3.0’ın en büyük manga ve anime ailesinin parçası olmak demektir.

Shinsekai’nin Amacı Nedir?

Platform, yeni bir koleksiyon ve avatar devrimine öncülük eden proje olmayı hedeflemektedir. Bununla birlikte proje manga ve anime severler için yeni bir ekosistem yaratmayı amaçlamaktadır. Bu şekilde kişilerin başkalarıyla istedikleri şekilde bağlantı kurmalarına izin verilmesi planlanmaktadır. Bunun çeşitli giyim markaları ve yayıncılık faaliyetleriyle sağlanması hedeflenmektedir.

Shinsekai’nin Fiyatı Nedir?

Koleksiyon şu anda OpenSea üzerinde 0,042 ETH (Ethereum) taban fiyatıyla işleme açıktır. Ek olarak koleksiyonun ticaret hacmi ise 9 bin ETH’dir. Shinsekai koleksiyonunda 10 bin NFT/ürün bulunurken sahip sayısı ise şu anda 4,5 bin civarındadır.

Shinsekai Nasıl Alınır?

Koleksiyona ilgi duyan yatırımcılar, Shinsekai’nin OpenSea’deki sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilmektedir. Koleksiyona ilgi duymakla kalmayıp koleksiyonu satın almak isteyenlerin ise yapmaları gereken birkaç işlem bulunmaktadır.

Öncelikle yatırımcının Metamask vb. bir dijital cüzdana sahip olması gerekmektedir. Sonrasında ödeme işleminde kullanacağı için bir miktar Ether almalı ve bu Ether’i cüzdanına aktarmalıdır. Son adımda ise kullanıcının cüzdanını OpenSea’ye bağlaması gerekmektedir. Bağlantı kurulduktan sonra kullanıcı, dilediği NFT’yi seçerek satın alma işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...
Önceki İçerik
Sonraki İçerik