Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Shinsekai Nedir?

Paylaş

Ünlü 3D sanatçısı Cedric Kashama’nın kripto tabanlı bir karakter yaratma fikriyle oluşturduğu NFT koleksiyonudur. NFXHaber olarak bu makalede Shinsekai Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak projeye ilgi duyan yatırımcıların nasıl Shinsekai’ye yatırım yapabileceklerini anlatacağız.

Shinsekai Nedir?

Nisan 2022’de OpenSea pazarında yayınlanan NFT koleksiyonudur. Projenin arkasındaki Cedric Kashama’ya göre proje; gerçek dünyadaki anime ve manga ile eşit şekilde tasarlanmıştır. Projeyi alan ilk 2000 alıcı, karakterlerin görünümünü değiştirebilecekleri parçacıklara sahip olacak. Ancak ek olarak bu parçacıkların ayrı ayrı satılması da planlar arasında.

Shinsekai, en büyük NFT manga topluluğu kurmayı ve bu endüstriyi ilerletmeyi amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda proje birtakım faaliyetler yapacak. Bunlardan bazıları şunlardır: Manga kitabı yayınlamak, bir Mangaverse oluşturmak, bir giyim markası kurmak ve Shinsekai Şirketi etrafında başka ürünler geliştirmek.

Bununla birlikte proje; üyelerine sevdikleri karakterleri Metaverse’de kullanabilmeleri için bir yol sunmaya amaçlamaktadır. Projeye göre Shinsekai’ye katılmak demek Web 3.0’ın en büyük manga ve anime ailesinin parçası olmak demektir.

Shinsekai’nin Amacı Nedir?

Platform, yeni bir koleksiyon ve avatar devrimine öncülük eden proje olmayı hedeflemektedir. Bununla birlikte proje manga ve anime severler için yeni bir ekosistem yaratmayı amaçlamaktadır. Bu şekilde kişilerin başkalarıyla istedikleri şekilde bağlantı kurmalarına izin verilmesi planlanmaktadır. Bunun çeşitli giyim markaları ve yayıncılık faaliyetleriyle sağlanması hedeflenmektedir.

Shinsekai’nin Fiyatı Nedir?

Koleksiyon şu anda OpenSea üzerinde 0,042 ETH (Ethereum) taban fiyatıyla işleme açıktır. Ek olarak koleksiyonun ticaret hacmi ise 9 bin ETH’dir. Shinsekai koleksiyonunda 10 bin NFT/ürün bulunurken sahip sayısı ise şu anda 4,5 bin civarındadır.

Shinsekai Nasıl Alınır?

Koleksiyona ilgi duyan yatırımcılar, Shinsekai’nin OpenSea’deki sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilmektedir. Koleksiyona ilgi duymakla kalmayıp koleksiyonu satın almak isteyenlerin ise yapmaları gereken birkaç işlem bulunmaktadır.

Öncelikle yatırımcının Metamask vb. bir dijital cüzdana sahip olması gerekmektedir. Sonrasında ödeme işleminde kullanacağı için bir miktar Ether almalı ve bu Ether’i cüzdanına aktarmalıdır. Son adımda ise kullanıcının cüzdanını OpenSea’ye bağlaması gerekmektedir. Bağlantı kurulduktan sonra kullanıcı, dilediği NFT’yi seçerek satın alma işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...
Önceki İçerik10KTF Nedir?
Sonraki İçerikDegen Toonz NFT Nedir?